Tüyler Ürperten Bir Ada: Oyuncak Bebek Adası

Tüyler Ürperten Bir Ada: Oyuncak Bebek Adası

Bir yer düşünün adının sevimliliği aksine gerçeklikte tüyler ürpertsin. İçi oyuncak bebekler ile dolu olsun. Bunu bir insan neden oluşturur,kim oluşturmuştur,ne düşünerek yapmıştır diye düşünüyor olabilirsiniz. Bizde PigmeLaf.com sosyal İçerik Platformu olarak sizler için derledik. Haydi başlayalım.

Orijinal adı ‘’La Isla de la Munecas’’ olan ‘’Oyuncak Bebek Adası’’ Meksika’da bulunmaktadır. Adının sevimli ve merak uyandıran yanı olsa da gerçekte bir o kadar tüyler ürpertici. Batıl inançlara bağlı olan bu adada ağaçlara birbirinden korkutucu bebekler asılı bulunmaktadır.

 

Don Julian Santana tarafından kurulmuştur. Ailesi ile bağlarını koparmış ve yıllarını bu adayı kurmaya harcamıştır. Bu adayı oluşturmasında ki neden ise seneler evvel su kanalında küçük bir çocuğun hayatını kaybetmesidir. İnsanların  kendisinin rahatsız edilmemek için böyle bir yol bulduğunu düşünülse de Don Julian bu işi ciddiye almış bulabildiği her yerden bebekleri toplamış ya da kendisinin yetiştirdiği sebze-meyveler ile değiş-tokuş yapmıştır. Bu sayede hem kötü ruhlardan korunduğuna inanıyordu hem de bu yaptığı şey ile küçük çocuğun ruhunun sevindiğine inanıyordu. (Bir insan gerçekten neden böyle bir şey yapmak için uğraşır ki??)

Don Julian Santana 2001 yılında evinin yakınında ki kanalda boğularak,hayatını kaybetmiştir. Küçük çocuğun hayatını kaybettiği şekilde, hayatını kaybetmiş olması sadece benzerlikten mi ibaretti? Kurmuş olduğu bu ada hala aktifliğini korumaya devam etmektedir.Don Julian Santana hayatını kaybettikten sonrada ailesi bu adayı turistik yer haline getirmiş ve Don Julian’ın emekleri karşılığında para kazanarak kendilerini geçindirmektedirler.  Adanın genç jenerasyon tarafından sıklıkla ziyaret edildiği söylenmektedir. Bazı ziyaretçiler ise bebeklerin bakışlarından çok etkilendiklerini ve tüylerini ürperttiklerini belirtmişlerdir.


*Sizler bu ilginç ve tüyler ürperten adayı ziyaret etmek ister miydiniz?

 

 

 

 

Sedalizm

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir