Dukan Birası Nedir? Nasıl Yapılır?

Dukan Birası Nedir? Nasıl Yapılır?

Dukan birası son günlerde sıkça duyduğumuz detoks içeceklerinin başında yer almaya başladı. Özellikle sokağa çıkma yasakları ve evde kalma sürelerinin artmasıyla kilo problemi ile karşı karşıya kalmayan çok az insan kaldı. Bu durumda da detokslar ve diyetler daha fazla ilgi görmeye başladı. Dukan birasının da tam olarak bu noktada yardımımıza koşan yeni bir akım olduğunu söyleyebiliriz. Yeni olmasa da son zamanlarda daha çok duyulmaya ve ilgi gösterilmeye başladık da diyebiliriz.

Dukan Birası Nedir? Nasıl Yapılır?

Dukan birası, alkollü mü?

Hayır, dukan birasının içeriğinde alkol bulunmuyor. Rahat bir şekilde tüketebilirsiniz. Bu içecek ismini tamamen renginden almaktadır. Zaten içeceği siz hazırlıyorsunuz ve neler olup olmadığını görebilirsiniz. Yazının devamında bu içeceği nasıl hazırlayacağınızdan bahsedeceğiz.

Dukan birası nedir?

Dukan diyetinden tanıdığımız isim Beslenme Uzmanı Pierre Dukan’ın ortaya çıkardığı bir içecektir. 15 günde 5 kilo verdirmesi ile zayıflamak isteyenlerin arasında oldukça popüler bir içecek haline geldi. Basit malzemelerden oluşması da bu içeceği popüler hale getiriyor. İsminde bira olsa da içeriğinde bira barındırmıyor.

Dukan birası ile zayıflanır mı?

Öncelikle dukan birası uzun dönemli tüketebileceğiniz bir içecek değildir. Bu içeceği daha çok detoks gibi düşünebilirsiniz. Ödem atmanıza yardımcı olur ve yağ yakımını hızlandırır. Belirli sürelerde tüketmeniz tavsiye edilmektedir. Bu nedenle de uzun süreli bir tüketimle çok fazla kilo vermenizi sağlayacak mucizevi bir içecek olmadığını söyleyebiliriz.

Dukan birası yapımı ve tarifi

  1. 750 ml su
  2. 2 tatlı kaşığı ölçülerinde saf yeşil çay (Poşet yeşil çay ile de yapılabilir. Orijinal tarife uymak istiyorsanız bunu saf yeşil çay ile yapabilirsiniz. Saf yeşil çay kullanıldığında daha iyi bir etki verdiği iddia ediliyor.)
  3. Yarım limonun suyu
  4. 1 tane maden suyu

Bir tencere içerisinde suyu kaynattıktan sonra yeşil çayı içine atın. Bir nevi yeşil çay demlediğinizi düşünebilirsiniz. İsterseniz burada bir süzgeç içinde yeşil çayı suyun içine de atabilirsiniz. Daha sonra süzmekle uğraşmak istemiyorsanız bu güzel çözüm olacaktır. Yeşil çayı içerisinde attığınız suyu soğumaya bırakın.

Soğuduktan sonra içerisinde maden suyu ve limonu ekleyerek içeceği buzdolabına alabilirsiniz. Bir gece burada beklemesi yeterli olacaktır. Ertesi gün dukan birası hazır hale gelecektir. Gün içerisinde istediğiniz aralıklarla bu içeceği tüketebilirsiniz. Burada önemli olan ise her gün taze ve yeni bir içecek hazırlamanız gerektiğidir.

Dukan birası ne kadar süre içiliyor?

Dukan birası da diğer detoks içecekleri gibi diyebiliriz. Uzun süreli tüketilmesi tavsiye edilmemektedir. Herhangi bir rahatsızlığınız varsa da bu içeceği tüketmeden önce uzman hekiminize danışmanız tavsiye edilmektedir. Benim bir sorunum yok içebilirim diyenler, dukan birasını 15 gün tükettikten sonra en az 5 gün ara vermeniz gerekiyor. 5 gün ara verdikten sonra 15 gün daha tüketmeniz gerekiyor. Ara vermeden sürekli bu içeceği tüketirseniz, vücudunuzdaki etkisi git gide azalacaktır.

Dukan birasının faydaları nelerdir?

Öncelikle kilo vermenize yardımcı olan bu içecek, karaciğerinizin temizlenmesine de yardımcı olur. Ödemlerin atılmasını sağlar, yağ yakımını hızlandırır, şişkinlikleri azaltır ve bağırsakları hızlandırmasıyla metabolizmanın da hızlı çalışmasını destekler. Ancak bu içeceği tükettiğinizde su tüketimini azalmamanız gerekiyor. Yine doğal akışında suyu tüketmeye çalışmalısınız.

Dukan Birasının zararı var mı?

Yukarıda da söylediğimiz gibi tansiyon, şeker gibi hastalıkları bulunanların tüketmeden önce doktoruna danışması gerekiyor. Dukan birası tamamen doğal malzemelerden oluştuğu için vücuda zararlı bir etkisi bulunmamaktadır. Hassas vücuda sahipseniz uzman hekime danışmanız, sizin için daha iyi olacaktır.

yersizyorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir