En Tehlikeli Kadın Seri Katil: Aileen Wuornos

En Tehlikeli Kadın Seri Katil: Aileen Wuornos

UYARI: İçerik rahatsız edici olabilir.

‘’Yaptığım her şeyin altında korkunç bir öfke yatıyor. İdam edilmem gerek;çünkü hapisten çıkacak olursam yine cinayet işlerim’’  demişti Aileen Wuornos.

Seri katil olmasının altında yatan sebeplere bakıldığında en cani seri katillerin yanında; yaşadığı ve içinde bulunduğu durum itibariyle onu bu duruma nasıl geldiğini,içinde ki öfkenin nedenini anlamak hiçte zor olmuyor.

Aileen Wuornos, 1956 yılında ABD’de ayrı anne-babanın çocuğu olarak dünyaya gelmiştir. Babası o dönemler de çocuk tacizi suçundan hapise atılır ve bir süre sonra intihar eder. Annesi ile Aileen daha küçük bir çocukken onu büyükanne ve büyükbabasının yanına bırakarak terk eder. Daha o yaşlarda büyükbabası tarafından tacize uğrar ve iş çığırından çıkmış bir şekilde on dört yaşındayken büyükbabasının bir yakını tarafından tecavüze uğrar.

Bu korkunç olay sonunda gayri meşru çocuk dünyaya getirdiği için büyükannesi-babası tarafından evden atılır. Ayakta kalabilmek ve hayatını devam ettirebilmek için eski bir arabada yaşamaya başlar. Bu süreçte madde bağımlılığı ve alkole olan alışkanlığı en üst seviyeye çıkmıştır ve hayat kadınlığı yapmaya başlamıştır.

Aileen Wuornos, 20’li yaşların başında kendisinin neredeyse üç katı yaşında ki bir adamla evlenir ve kavga esnasında eşini baston ile dövdüğü iddiasıyla evliliği çok uzun sürmez. Bu olaylar yaşandıktan bir süre sonra karşısına Tyria Moore adında bir kadın çıkar ve ona aşık olur. Birlikte yaşamaya başladığı bu kadınla,evi geçindirebilmek için hayat kadınlığı yapmaya devam etmek zorunda kalmıştır.

 

Peki Wuornos için bardağı taşıran son damla ne olmuştu?

1989 yılında bir adam Aileen’i arabasına alır. Ormanlık bir alana geldiklerinde aralarında ciddi bir tartışma çıkar ve 51 yaşında ki adam Aileen’e zor kullanarak tecavüz etmiştir. Kendisini korumak isteyen Wuornos adamı silahla öldürür ve arabayı alarak oradan uzaklaşır. İlk cinayetini bu şekilde işlemişti.

Yolunda gitmeyen hayatı Aileen için daha da zor bir hale gelmiş ve bu olaydan itibaren iki yıl içerisinde pek çok kişiyi öldürerek,seri katile dönüşmüştü.

Aileen Wuornos nasıl yakalanmıştı?

Aşık olduğu ve hayatında belki de tek güvendiği insanın  ihanetiyle sarsılmıştı. Polislere ihbar eden kişi sevgilisi Tyria Moore idi. 7 kişiyi öldürmek ile suçlansa da iki kişinin cesetleri bulunamadığı için 5 kişi öldürmekten yargılanmış ve idam cezasına çarptırılmıştı.

Aileen karar açıklandıktan sonra ‘’ Ben masumum. Umarım size de tecavüz ederler bok çuvalları.’’ Demiştir. Bu karardan sonra 9 Ekim 2002’de idam edilmiştir.

*Aileen Wuornos’un ölümünden sonra baş rolünü Charlize Theron’un oynadığı Monster filmi çekilmiş ve pek çok belgesele de konu olmuştu.

Aileen Wuornos-Charlize Theron (Monster)

Bu yaşanan olaylarda kimin haklı ya da haksız olduğuna karar vermek çok zor. Hayatının büyük bir bölümünde acılar çeken ve zorbalığa maruz kalan bir kadının öfke patlaması mı yoksa sadece bir caniden mi ibaretti?

Sedalizm

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir