Lanetli Olduğu Düşünülen 7 Yer

Lanetli Olduğu Düşünülen 7 Yer

Hepimizin gitmekten çekindiği ya da tüylerimizi ürperten yerler vardır. Bu korkular daha çok kendi içimizde oluşturduğumuz ya da ıssızlığın vermiş olduğu endişeden meydana gelebilir. Öyle yerler vardır ki zaman içerisinde hikayeleri ile bugüne kadar gelmiş ve ürpertici olmaya yetmiştir. Bu yerlerin lanetli olup olmadığı kesin olarak bilinmese de öyle kabul edilmiştir. Biz de bu yerleri Pigmelaf.com Sosyal İçerik Platformu olarak sizler için derledik.

1.Bhangarh Hisarı

Hükümetinin gün batımından sonra ziyaretini yasakladığı bu yerde geç vakitlerde gidenlerin geri dönmediği söylenmektedir. Kara büyülerle uğraşan Singhia ise herkesin bu yerde öleceğini ve ruhlarının burada hapsolacağını söylemiştir.

2.Monte Cristo

Bu yer Avustralya’da bulunmaktadır. Bayan Crawley’in eşini kaybettikten sonra ki süreç içerisinde (yaklaşık 20 sene sürede) evden dışarıya sadece iki kere çıktığı söylenmektedir. Evin civarından geçen ya da gören kişilerin kadının tuhaf biçimlerde gördüklerini,tuhaf sesler çıkardıklarını ve geceleri evdeki ışıkların yanıp söndüğünü gördüklerini söylemişlerdir. Huh işte bu gerçekten tüyler ürpertici…?

3.Myrtles Plantasyonu

Bu ev Louisiana’da bulunmaktadır.  Bu yer ‘’ Amerika’nın en lanetli’’ evi olarak bilinmektedir. Lanetli olduğunu düşünmekte haklılar tabi. Açılıp-kapanan kapılar bir kenara dursun canlanan yağlı boya tabloları olduğu da söylenmektedir. Peki bu söylenenler arasına kanlı el izlerinin de belirdiğini söylesek?

 

4.Pennsylvania Doğu Eyalet Islahevi

Bu yer mahkumların kendi yaptıkları ve inançlarını sorgulamaları için yapılmış olsada çoğu mahkum ilerleme göstermek yerine akli dengelerini kaybetmişlerdir. Islah evi kapatıldıktan sonra binanın içerisinde açıklanamayan sesler duyulduğu söylenmektedir.

5.Çığlık Tüneli

Söylentilere göre bu tünelin güney çıkışı tarafında kalan bir çiftlik evi olduğu ve bu evde bir gece yangın çıktığı yönündeydi. Bu yangında küçük bir kız çocuğunun elbiseleri tutuşmuş ve tünle doğru koşmaya başlamıştır. Kıyafetlerini çıkarmaya çalışan ancak başarılı olamayan küçük kız tünelde hayatını kaybeder. Rivayetlere göre gece vaktinde tünelin ortasında durup kibrit yaktığınızda kibritin hemen söndüğü ve küçük bir kız çocuğunun çığlık attığı söylenmektedir.

 

6.Stanley Hotel

Stanley buharlı otomobillerinin ortaya çıkaran Freelan O. Stanley’in adından gelmektedir. Stanley’in hayaletinin otelde dolaştığı ve bilardo odasını ziyaret ettiği söylenmektedir. Otele gelen misafirlerin, otelde kayıtlı hiç çocuk olmamasına rağmen geceleri koridorlarda koşuşturan çocuk sesleri geldiğini söylemişlerdir.

7.Pfister Oteli

Hikayesi daha doğrusu anlatılanların tüyler ürpertici olduğu başka bir yer diyebiliriz. Otelin kurucusu olan Charles Pfister’İn otele gece geç saatte gelip kayıt yaptırdığı yönündedir. Elbette tüyler ürperten yanı bu değil. Otel sahibinin hayatta olmaması.?! Pek çok müşteri otelden çıkış yapmakta ve tercih edilen yerlerden biri olmamaktadır nedeni ise geceleri duyulan çığlık sesleri.

*Sanırım bu yerlere gitmek istemezdim. Gerçekliğinden emin olmasak da keyfimizi kaçırmaya gerek yok değil mi? Peki sizler gitmek ister miydiniz?

Sedalizm

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir