Dünyanın En Korkutucu 5 Evi

Dünyanın En Korkutucu 5 Evi

Öyle bir yer düşünün ki güzel olduğu kadar tüyler de ürpertsin. Bu evler görünüşü ile insanları büyülüyor iken gidenlerin söyledikleri,anıları ve havası ile insanların tüylerini ürpertmeye yetiyor. Bizde bu yerleri PigmeLaf.com Sosyal İçerik Platformu olarak sizler için derledik.

1.Avenue Frochot’da Bulunan Bina

Bu bina Fransa’nın Paris şehrinde bulunmaktadır. Bu ev söylediğimiz gibi dışarıdan bakıldığında büyüleyici havası ile sizi kendisine çekmektedir. Neo-gotik havasında 1823’lü yıllarda inşa edilmiş olan bu otelde efsanelere göre hizmetçinin ruhunun dolaştığı söylenmektedir. 20.yy başlarında feci bir cinayete kurban giden hizmetçinin katili bulunamadığı için ruhunun otele hapsolduğu söylenmektedir.Binanın içine giren ya da ziyaret edenler otelin içinden ürpertici seslerin ve tüyler ürperten bir duygunun olduğunu söylemişlerdir.

2.Edinburgh Şatosu

Bu şato İskoçya’da bulunmaktadır. Bu şato hakkında söylenenler yıllar yıllar öncesine dayanmaktadır. Askeri kalenin 12.yy inşasından bu yana olaylar hız kesmedi. Bu şato Lady Janet Douglas’ın büyücülükle suçlandığı ve bu sebeple yakılarak öldürüldüğüne dair pek çok korkunç hikayeyi barındırmaktadır. Şato 2001 yılında en değişik araştırmalardan birine tanıklık etti ve yaklaşık dokuz araştırmacı ve pek çok kişinin şatonun odalarını ve gizli bölümlerini incelerken perili olduğu düşünülen yerlerde kendilerini rahatsız hissettiklerini söylemişlerdir.

3.Carleton Villası

New York yakınlarında bulunan Carleton adasında 1895’li yıllarda inşa edilmiştir. Bu villa silah üretiminden zenginleşmiş olan William  O. Wyckoff’a aittir. Eve taşınmadan bir süre önce eşi kanser hastalığına yakalanır ve vefat eder. William ise eve taşındığı ilk gece hayatını kaybeder. Aslında buraya kadar gerçekten içleri burkan bir hikayesi var. O zamandan bu yana ev boştur ve alıcı bulmamıştır. Sebebi ise evin sahibinin ruhunun evde dolaştığı ve vampirlerinde evde olduğunu söyleyenler ve inanılan efsaneler arasında. Evin yaklaşık değeri 495.000-500.000$ değerindedir ancak kötü şöhretinden dolayı hala alıcı bulamamıştır.

4.Mark Twain’ın Evi

Ünlü Amerikalı yazar Mark Twain’ın evinin korkutucu olacağına kim inanırdı ki? Gerçek adı Samuel Clemens olan yazar 1874-1891 yılları arasında bu evde yaşamış olsa da o dönemden bu yana menenjitten ölen kızı ile kendisinin ruhunun o evde dolaştığına inanılmaktadır.

5.Amityville

Defeo ailesinin ve daha sonrasında eve taşınan Lutz ailesinin başına gelen olaylardan ve evin içinde yaşanan paranormal olaylardan sonra ev hakkında pek iyi düşünceler oluşmamıştır. Paranormal araştırmalara da konu olmuştur. Bu evde yaşanan olaylar filmlere de konu olmuştur. Amityville olayı ile ilgili yaşananları yazdığımız yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

*Gezip-görmek ya da araştırma fırsatınız olsaydı bu evlere gider miydiniz?

 

Sedalizm

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir