Lanetli Olduğuna İnanılan 3 Orman

Lanetli Olduğuna İnanılan 3 Orman

Pek çok ürkütücü yerler ya da lanetli olduğuna inanılan yerleri sizler için derlemiştik. Şimdi bir düşünün,yemyeşil ve sonsuz huzur bulacağınız bir ormanda yürüyüş yapmak istediniz ya da gezi amacıyla gitmek istediniz…Peki o yerin lanetli olduğuna inanılıyor olsaydı yinede gitmek ister miydiniz? Bizler de PigmeLaf.com Sosyal İçerik Platformu olarak lanetli olduğuna inanılan bu ormanları sizler için derledik.

1.Kara Orman

Almanya da bulunan bu orman,köknar ağaçlarının fazla olması ve bu nedenle güneş ışınlarının zar zor aydınlatmasından dolayı bu adı almıştır. Bu orman ile ilgili pek çok şehir efsanesi kulaktan kulağa yayılmıştır. Korkutucu olmasından ziyade daha çok fantastik bir filmden alıntılanmış gibi anlatılsa da olaylar yine de akıllarda bir şüphe bırakmaya yetiyor.Yayılan bu efsanelerden bazıları ise;ormanda bulunan kurt adamlardan,beyaz bir at üzerinde başı olmayan adama kadar uzanmaktadır.

2.Hoia-Baciu Ormanı

Romanya’da bulunan bu orman yaklaşık olarak 50 sene öncesine dayanan bir üne sahip. O dönemler de orduda çalışmakta olan teknikerin bu ormanın üzerinde dolaşan UFO’nun fotoğrafını çekmesinin ardından orman adından sıkça söz ettirmeye başlamıştır. Ormana gezmek için giden insanların geri dönmediği hatta bazı insanların ormanın içerisinden geçerken mide bulantısı ve kaşıntı rahatsızlıklarının meydana geldiğini belirtmişlerdir. Belki bu sebeplerden dolayı ormanın adı Şeytan Üçgeni olarak da adlandırılmaktadır.

3.Epping Ormanı

İngiltere’de yer alan bu orman büyüklüğü ve ağaçların sık olmasından dolayı zamanında pek çok suçluya saklanmaların da yardımcı olmuş,pek çok kişiye de mezar olmuştur.1960’lı yıllardan itibaren pek çok ceset bulunmuştur. Ürpertici sesler duyulmasının yanı sıra fazlasıyla ortaya atılan korkunç hikayelerde vardır. Belki de kötü ününden dolayı algıda seçicilik durumu yaşanıyor,sesler o yönde algılanıyor olabilecek olsa da olmadığının da kesin bir kanıtı bulunmamaktadır.

Sedalizm

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir