Mutlaka İzlemeniz Gereken 5 Yerli Korku Filmi

Mutlaka İzlemeniz Gereken 5 Yerli Korku Filmi

UYARI : Bu içerik spoiler içerir.

Film türleri arasında korku filmleri izleneceklerin en başında gelmese de izleyenlerde azımsanmayacak derecededir. Yerli korku filmleri dediğimizde ise ‘’ yaa ama hep aynı şeyler’’ dediğinizi duyar gibiyiz.

Korku filmlerini seven birisi olarak evet hak verdiğim noktalar var ancak beğendiklerim içerisinde size önerebileceğim filmlerde elbette var. Hangi filmi izlesek,öncelikli filmimiz hangisi olmalı diye soracak olursanız eğer haydi başlayalım. 🙂

1-Siccin

Film de Öznur’un, teyzesinin oğlu olan Kudret’e olan aşkını ve onu ikna etmesiyle başlamaktadır. Kudret evli olduğu için bu ilişkiye son vermek istese de Öznur bu durumu kabullenemez. Öznur, Kudret’i kendisine bağlamak için eşi Nisa’ya büyü yaptırmasıyla olaylar gelişmeye başlar.

*Bu filmi beğenen olduğu/olacağı gibi beğenmeyenler de elbette olacaktır. Bana göre sürprizli bir son olmuştu. Evet fazlasıyla korkutuyor diyemem ancak yeterince gerilmemize neden olmuştur.

2-Siccin 3: Cürm-ü Aşk

Aşk ve korku… İkisinin tek bir film de buluşması ne kadarda merak uyandırıcı. Orhan ve Sedat çocukluk arkadaşıdırlar. Yıllar geçtikten sonra Orhan, Sedat’ın kız kardeşi Kader ile evlenir. Sedat’ın yaptığı trafik kazasından sonra hayatları eskisi gibi olmayacaktır. Kader geçmişte yaşadığı hiçbir şeyi hatırlamaz ve Orhan bu yüzden Sedat’ı suçlar. Sedat yaşadığı bu travmatik olay ve başından geçen ürkütücü olaylar yüzünden iyice dağılmaya başlar. Orhan bu sırada tek aşkı olan Kader’i kaybetmemek için gerçekten kötü bir yola başvurmuştur.

*Neden Siccin 2 bu sıralamada yok diye soracak olursanız serinin içinde biraz daha zayıf bulduğum devam filmi oldu. Siccin 3 ise konunun işleyiş ve sonunun drama bağlanmış olması beni çok etkiledi. Elbette beğenmediğimiz yerleri vardı ancak bir bütün halinde başarılı bir film olmuş.

3-Siccin 4

Yılmaz ailesinin zamanla maddi durumları kötüleşir ve babaanne Saadet’in yanına taşınırlar. Babaanne Saadet aslında düşündükleri gibi bu evde yalnız değildir. Kocasının mezarı evin bahçesindedir ve ev başka alemden olanlar tarafından sahiplenilmiştir.

*Bu film serinin devam filmi niteliğindedir ancak gerçekten çok beğendim. Yabancı korku filmlerinden de bana anımsattığı filmler var ama korkuyu gerçekten fazlasıyla hissettirdiğini düşünüyorum. Siccin 3: Cürm-ü Aşkta Orhan karakteri ile karşımıza çıkan Adnan Koç bu filmde bir önceki filmden bağımsız olarak başarılı bir hoca olarak karşımıza çıkıyor ve fazlasıyla rolünün hakkını veriyor. 🙂

4-Üç Harfliler Üç: Karabüyü

Ailesinin ölümünün ardından büyüdüğü evde daha fazla yaşamak istemeyen Alev,evini kiraya verir.Eve taşınan kiracılar Alev ve ailesinin hayatlarının bir anda değişmesine neden olmaktadır. Eve taşınan Dilek ve Kadir yeni evli çifttir. İkisininde geçmişinde ortak bir olay vardır. Alev bir arkadaşıyla beraber tesadüfen gittiği falcıda Yıldızname baktırır ve kiracıları hakkında pek çok şey öğrenir. İşler o andan itibaren daha da tüyler ürpertecek hal almaya başlar.

https://www.youtube.com/watch?v=KQS3cQnj69U&t=14s

*Üç Harfliler serisinin önceki filmlerini pek beğendiğimi söyleyemeyeceğim. Bu film serinin en iyi ve başarılı filmi olmuş. Gerçekten korkuyu ve gerilimi doruklarda yaşatan bir film.

5-Azap

Genç bir öğretmen olan Ayşin’in  ataması köy okuluna çıkar. Bu okul hakkında araştırma yaparken geçmişte cinlerle yaşanan ürpertici haberleri görür. Arkadaşları Ayşin’e veda partisi düzenlerler ve ısrar sonucunda cin çağırma seansı yaparlar. Köye akşam saatlerinde varan Ayşin, Fatma Ana’ya misafir olur. Bilmediği tek şey köyün düğün hazırlığı içerisinde olduğuydu…

*Bizim kurt adamlarımız ya da vampirlerimiz olmadığı için yerli korku filmlerimiz cinleri konu alan filmler yapılmaktadır. Bu filmlerde esas olan o duyguyu ne kadar verdiği ve bağımsız olması. Bu filmde bence hepsi kesinlikle var ve beğenerek izlediğim, tüylerimi ürperten bir film olduğu kesin.

 -Umarım sizler için seçtiğim filmleri beğenirsiniz. Eğer hala izlemediyseniz mutlaka izlemenizi tavsiye ederim. Bu listede olması gereken elbette birkaç film daha var ancak öncelikli gördüklerimi belirtmek istedim. 🙂

Sedalizm

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir