Rastgele

Netflix Üzerinden İzleyebileceğiniz 10 Harika Belgesel

Belgesel izlemenin sadece doğal yaşam belgeselinden ibaret olduğu ya da elitlik sayıldığı zamanları çoktan geçtik. Artık herkes çeşit çeşit belgeseli severek izliyor. Daha önce size 5 Netflix belgesel listesi önermiştik.

İzlenebilecek En İyi 5 Netflix Belgeseli

Şimdi ise Netflix üzerinden izleyebileceğiniz 10 harika belgesel daha öneriyoruz. İşte Netflix Belgesel Listemiz ! Keyifli seyirler.

10)Sağlık Komplosu/What the Health?

Hayatta her şeyi çok fazla önemsiyoruz. Peki sağlığımız? Hayvan ürünlerine bir de bu açıdan bakın. Sağlığınızı önemsiyorsanız ya da en azından uzun yaşamak istiyorsanız bu belgesele mutlaka göz atın.

9)The Story of Diana 1-2

Sizin de kraliyet ailesine merakınız var mı? Peki Diana’nın hikayesini sadece kulaktan dolma bilgilerle bilmekten sıkılmadınız mı? Yanıtlarınız evet ise iki parçadan oluşan bu belgeseli mutlaka izleyin.

8)Biggie&2pac

Onların hikayelerini çok duydunuz. Peki işin aslını hiç merak ettiniz mi? Onlar iki iyi dost ve büyük düşman. Doğu Yakası, Batı Yakası kavgalarının yol açtıklarını bilmek için kaçırmayın.

7)Innsaei-İçimizdeki Deniz

Bir içsem yolculuğa var mısınız? Kendinizi keşfetmeye ne kadar hazırsınız. Belki de tüm cevaplar içinizdedir. Beynimizle bedenimiz arasındaki bağları yeniden kurmanın zamanı geldi de geçiyor.

6)Jiro-Dreams of Sushi

Yalnızca 9 sandalyesi olan küçük bir Suşi dükkanının dünyadaki en iyi suşileri yapması mümkün mü? Orada kendini işine gerçekten adayan insanlar varsa elbette mümkün. Gelin suşinin bu güzel yolculuğunu kaçırmayın.

5)Alkol Hakkındaki Gerçekler

Belgeselin adı içki içmeyi seven biri için çok korkutucu gelebilir ama korkmayın. Bilinçsizce içki içmek yerine size çok güzel yol gösteren bir belgesel olacaktır.

4)He Named Me Malala/Benim Adım Malala

Malala Taliban tarafından başından vurulan bir genç kız hatta vurulduğu zamanlar bir çocuk. Vurulma sebebi ise kızların okula gitme isteğini savunması. Malala adını duyduysanız da ilk kez şu an görüyorsanız da bu belgeseli kaçırmayın.

3)Fat, Sick and Nearly Dead 1-2/ Şişman Hasta ve Ölmek Üzere 1-2

Sebze ve meyve sularının nelere kadir olduğunu görmek isterseniz işte tam da izlemeniz gereken belgesel. Bu belgesel sağlıklı olmak ve hayatınızı değiştirmek için hala geç kalmadığınızı söyler nitelikte. Ama unutmayın her an geç kalabilirsiniz.

2)Minimalism:A Documentary About The Important Things/Minimalizm: Önemli Şeylere Dair Bir Belgesel

Sürekli satın alıyoruz. Sürekli satın alarak mutluluğu da satın aldığımızı düşünüyoruz. Ancak bunun bir sonu yok. Bunu anlayan insanların aktarmaya çalıştığı oldukça başarılı bir belgesel. İzledikten sonra tamamen minimalist olmasanız da en azından tüketim alışkanlıklarınız azalabilir 🙂

1)Zengin Hisset/Feel Rich

Sağlıklı beslenme ve hiphop kültürünü konu alan oldukça ilginç bir belgesel. Kötü yaşam tarzlarından dolayı hayatlarını erken kaybeden hiphopçıların anısına yapılan belgeselde pek çok hiphop sanatçısının hayat tarzını değiştirip çok daha sağlıklı bir hayat tarzı benimsediğini görüyorsunuz.

Netflix Belgesel listemizin sonuna geldik! Umarız beğenirsiniz!

Başlıklar: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

03 Haziran 2018, 09:15

Haziran Ayında Okumak İsteyeceğiniz 5 Kitap Önerisi

Bazen bir başkasının yüreğine dokunduğuna emin olduğunuz cümlelerin arasında kaybolmak istersiniz. Bu size yalnızlığınızı unutturur. Hatta belki hiç tanımadığınız bir insanla el ele cümleler arasında dolaşma imkanı tanır. Bir cümlenin bin yüreğe dokunacak olmasının heyecanı geldik. Yüreğinize dokunacak cümleleri bulmak için Pigmelaf.com Sosyal İçerik Platformu olarak size Haziran ayı için...

Devamını Görüntüle