Rastgele

Hafızayı Güçlendirmek İçin İpuçları

Etkili öğrenmenin yolu , öğrendiğiniz şeye tüm dikkatinizi toplayıp odaklanarak erişilebilir.

1.Oku, oku, oku

Ders kitapları, akademik makaleler, jurnaller okumak anlama kabiliyetinizi arttırır. Kendiniz için kısa notlar hazırlayın, sonra kendinize ait notların üzerinden çalışınız.

2.Odiyo Dinleyin.

Konular ile alakalı odiyo dinleyin ve öğrenmek istediğiniz konunun içeriğinde neler söylediklerini daha rahat anlamak için notlar yazın.

3.Yazı Yazın

home office desk background, Desk musicians, hand holding pencil and writing note on wood table,Checklist Notice Remember Planning Concept

Okuduğunuz ders kitapları hakkında notlar yazın. Sorular yazın ve cevapları daha sonra ekleyin. Bu sorular ders kitaplarından olabilir yada sınav’da çıkabilecek sorular’da olabilir. Bu neyi öğrendiğinizi hatırlamanız için anlama kabiliyetinize iyi bir test yoludur.

4.Yüksek Sesle Konuşun

Okuduğunuz konuyu yüksek sesle okuyabilirsiniz. Yada konuyu başkasına anlatıp öğretmeye çalışabilirsiniz.

5.Zihin Haritalama

Zihin haritalama’yı, kolayca hatırlamak için basit bir diyagramı bilgi bölmek için harika bir yol. Ayrıca konuyu bildiğinizi test etmek için de iyi bir neden. Diyagramı tekrar düzenleyip bilerek boşluklar bırakıp tekrar doldurabileceğinizi yada zihin haritasına bakıp sadece ana başlıklara göz atıp detaylı olarak konuyu tartışabilirsiniz.

6.Kendinizi Test Edin

Geçmiş olduğunuz imtihan kağıtlarını kullanın. Bu bilginizi test etmenin yanı sıra, sınavın yapılandırma formatını sizi yakınlaştıracak, ki sınav günü sınavınıza daha çabuk ve hızlı odaklamanıza yardımcı olacaktır. Ders kitaplarınızdaki soruları kullanın.

7.Pratik Yapın

Değişik formatlar kullanarak hafızanızı geliştirmek için öğrendiğiniz bilgiyi tekrar üzerinden geçmekte yarar var.

8.Düzgün Beslenin

Zihnimize yakıt yüklemek odaklanmanıza ve konsantrasyonunuzu çoğaltmada ana unsurdur. Araştırmacılara göre iyi beslenen öğrencilerin çok daha iyi öğrendikleri gözlenmiş. Sık sık yiyerek Enerji seviyenizde güçlü bir etki bırakabilir.

By Acadoceo / acadoceo.com

Başlıklar: , , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

17 Mayıs 2018, 18:18

HiLeon’u Sevmek İçin 5 Neden!

Hilal ve Leon… Vatanım Sensin dizisinin tescilli ” Ekranların En Yakışan Çifti” onlar Miray Daner ve Boran Kuzum… İmkansız aşklarını imkanlı kılan güzel çiftimiz 😍 Bu sezon bize veda edecekleri haberleri dolaşsa da etrafta biz onları izlemeyi çok sevmiştik. Sevmeye de devam edeceğiz… Siz de çok seviyorsunuz biliyoruz. O yüzden Pigmelaf.com Sosyal İçerik Platformu olarak...

Devamını Görüntüle