Rastgele

Kediler ile İnsanlar Arasında Benzer Olan 10 Davranış

love

Kediler hayatımızda her geçen gün biraz daha fazla yer edinen güzel dostlarımızdır. Hayatımızda yer edinmelerinin tek sebebi özel olmaları değildir. Her geçen gün davranışlarıyla aslında bizlere ne kadar benzediklerini görebilirsiniz. Gelin size kediler ve insanlar arasında benzer olan davranışlardan birkaç tanesini açıklayalım;

1. En İyisini Arama Arzusu

Onlarda bizim gibi en iyi yemeği, en konforlu alanı aramakta ısrarcıdır. Bu nedenle de evin en güzel köşesini kapmaları kaçınılmaz olmaktadır.

2. Fiziksel Aktiviteler ile Deşarj Olma İsteği

Kedilerin aniden koşturmasına illa ki denk gelmiş ve bu ani çıkışların sebebini merak etmişsinizdir. Onlarda bizim gibi fazla enerjilerini atmak için biraz hareketlenmek zorunda hissederler.

3. Uyku Sevgisi

Kediler ve insanlar, söz konusu uyku olduğunda tarif edilemez bir sevgi beslemektedirler. Depresyon ya da suçlu olma gibi pek çok durumda gün içinde hafif bir şekerleme ile kendinizi dünyanın en mutlu insanı ya da kedisi hissedebilirsiniz.

4. Gözlem Yeteneği

Kediler, insanlar ile kıyaslanır ise; daha iyi gözlemciler olduğunu söyleyebiliriz. İnsanlara karşı değişen tavırlarının altında da bu gözlem yetenekleri yatmaktadır.

5. Aptalca Durumlardan Kaçınma Dürtüsü

Dışarıdan bakıldığında pek böyle durmayabilir. Ancak kediler için fazla anlamsız gelen durumlarda onların uysallaştığını görebilirsiniz.

6. Cesaretleri

Bir kedi ile yaşamaya başladığınız zaman onun kendisi için mantıklı gelen her duruma cesur bir şekilde gideceğini bilmelisiniz.

7. Yalnız Kalma İstekleri

Sevmek ya da sevilmek isterler ancak kediler ara sıra yalnız kalma isteği ile sizden uzaklaşabilirler. Bu durum bir nevi bilgelik olarak yorumlanabilir. Ara sıra onları kendi haline bırakmakta fayda var.

8. Sabır

Karar verdikleri her ne ise; beklemek konusunda oldukça ustadırlar. Kediler ve insanlar arasında bir sabır kıyası yaparsak, kesinlikle kediler birinciliği alabilir.

9. Rahatlarına Olan Düşkünlükleri

Aslında bir benzer maddeyi yukarıda yazmıştık. Şimdi ise şunu söyleyebiliriz ki; bir kedinin ilk düşüncesi rahatı olacaktır. Hayatı buna odaklı bile denilebilir.

10. Özel Anları Yakalama İsteği

Kediler ve insanlar arasında garip bir benzerlik daha vardır. Özel ve güzel anlarda her zaman var olmak isterler. Belki de bu şekilde hayatlarımıza giriyor ve bizim sahibimiz oluyorlardır.

Başlıklar: , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

01 Nisan 2018, 11:57

Tekir Kedilerin Gerçek Yüzü

Cinsiyeti,ırkı,rengi diye ayırmaksızın küçük dostlarımız her zaman en yakınımız olmuşlardır. Tekir kediler ise iyi birer arkadaş olmalarının yanında iyi de oyun arkadaşı olurlar. Tekir kediler,melez ırklı kedilerdir. Bu yazımızda bizi en iyi tekir kedi sahipleri anlayacaktır. Sahiplenmek isteyenler içinde tekir kedileri haydi ele alalım. 🙂   1-Kediler günün 20 saatini...

Devamını Görüntüle