Antalya’da Yaşamak İçin 10 Neden

Antalya’da Yaşamak İçin 10 Neden

“Dünya’nın en güzel şehri Antalya’dır.” diyen Mustafa Kemal Atatürk’ün bir kez daha haklı olduğunu kanıtlamak için maddelere gerek yok dedik ve PigmeLaf.com Sosyal İçerik Platformu olarak henüz bu güzel şehre gitmemiş olanlar varsa bir kez daha onlara bu güzel şehirde neden yaşanmalı bir anlatalım istedik.

1. Akdeniz’in merkezi olarak tüm sakinliği ile size huzurlu bir yaşam alanı tanıyor!

Antalya

Akdeniz’in sakin sularının getirdiği huzuru başka bir yerde bulmanız imkansız.

2. Siz zamanın kölesi değil, zaman sizin köleniz olur.

Büyük şehirlerde deli gibi koşturmaktan yorulan insanlara sesleniyorum! Ey kardeşlerim, zamanın kölesi olmayın. Bırakın o sizin köleniz olsun. Zaten burada birkaç sene yaşadıktan sonra ağır hareket etmemek elde değil. Alışıyorsunuz.

3. Sıcaklığı insanlarına da yansımış!

Evet, özellikle büyük şehirlerde robot gibi insanlardan sonra burada yaşayan insanlar size inanılmaz farklı gelecektir. Çünkü burada insanlar hala insan kalabilmeyi başarıyor. Tatlı, sıcak ve samimi insanlarla bir arada yaşamaktan daha güzel ne olabilir?

4. Özgür!

Bir şehirde ne kadar özgür olabilirseniz burada o kadar özgür olabilirsiniz. Arada çıkan bir kaç leş insana bakmazsanız gerçekten sokaklarında gezerken o özgür ruhu hissedeceksiniz. Birbirinden inanılmaz farklı insanlar burada huzur içinde yaşıyor ve bu da orada yaşayanlar için ayrıca bir huzur kaynağı!

5. Güzel manzaraların şehri!

Gece ve gündüz demeden inanılmaz güzel manzaralar sizi kucaklayacak. Her gördüğünüz yere bir kez daha gitmek isteyeceksiniz.

6. Şehiriçi yolculuğunda zaman kaybı yok!

En fazla bir saatte istediğiniz yerdesiniz. İsterseniz merkezde rahat bir şekilde yürüyerek her yere ulaşabilirsiniz.

7. Kaleiçi!

Evet, sadece burayı gece ve gündüz gezmek için bile bu şehirde yaşanır! Tarihi, samimiyeti, eğlenceyi ya da huzuru sadece burada bir gün içinde bulabilirsiniz. Buradan da limana giderek ziyaretinizi sonlandırdığınızda “İyi ki burada yaşıyorum!” diyeceksiniz.

8. Yeşil bir cennet!

Otogardan dışarıya adımınızı attığınız ilk anda sizi Turunç ağaçları karşılayacak. Üstelik sadece bunlarda değil! Şehrin dört bir tarafı yeşil! Antalya’ya istedikleri kadar modern binaları getirsinler asla değişmeyecek olan sahip olduğu yeşil alanlarıdır! Arabayla otoyolda giderken açık olan camdan içeriye gelen toprak kokusunu hissetmek bize kalırsa bir ömür uzatır.

9. Canlı!

Sokakları sadece gündüz değil aynı zamanda gece de her vakitte canlı olmayı başardığı için bu şehir günü tam anlamıyla yaşıyor. Siz de orada tüm günü yaşayabilirsiniz.

10. Dört mevsim Antalya!

Antalya denildiğinde sadece akıllara yaz mevsimi ve sıcağı geliyor. Ancak bu durum bu şehre haksızlık etmekten başka bir şey değil! İsterseniz buraya gelebilir ve yaz mevsimini yaşayabilir ya da kış mevsiminde buranın tadını çıkarabilirsiniz. Saklıkent’e giderek kayak sporu bile yapmanız mümkün aynı zamanlar içinde merkeze giderek denize de girebilirsiniz.

 

Kübra Çoban

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir