Yakın Markaj: Kıvanç Tatlıtuğ

Yakın Markaj: Kıvanç Tatlıtuğ

Sarı Saçlı Mavi Gözlü Bir Karizma Kıvanç Tatlıtuğ! ?

Türkiye’de “yakışıklı” denince akla gelen ilk isim Kıvanç Tatlıtuğ! ? Tabi onu tanımlamak için sadece yakışıklı demek yetmiyor. Adam karizmatik, seksi, sempatik, mütevazi,  yetenekli, çalışkan, başarılı, azimli… Onu anlatmaya kelimeler yetmez yahu!

Canımız Kıvanç Tatlıtuğ 27 Ekim 1983, Adana doğumlu. 1997 yılında ailesiyle birlikte İstanbul’a yerleşen Kıvanç Tatlıtuğ eğitimine İstanbul Kalamış Lisesi’nde devam etti ve buradan mezun oldu.

Kıvanç Tatlıtuğ, Adana’da Çukurova, Fiskobirlik ve Tarsus Amerikan klüplerinde amatör olarak basketbol oynuyordu. İstanbul’a yerleştikten sonra ise amatörlükten profesyonelliğe yükseldi ve 1. ligde oynamaya başladı. İlk olarak Ülkerspor‘da 2 yıl, sonrasında Beşiktaş‘da 1 yıl ve Fenerbahçe‘de 1 yıl boyunca oynadı. Daha sonra Beşiktaş Basketbol Klübü’ne geri döndü ancak antreman çalışmalarında sakatlandığı için basketbol hayatını noktalamak zorunda kaldı.

Tatlıtuğ daha sonra annesinin ısrarları ile mankenlik ajanslarına kaydoldu. Profesyonel olarak mankenlik yapmaya başladıktan sonra 2002 yılında Best Model of Turkey yarışmasına katıldı ve burada 1. oldu. ?

Burada kazandığı birincilik Tatlıtuğ’a Best Model of The World‘e katılma hakkı kazandırdı. Aynı yıl tüm dünyanın ilgiyle takip ettiği Best Model of The World’e katılan Kıvanç Tatlıtuğ burada da 1. olarak tüm dünyaya kendini göstermiş oldu. ?

Dünya birinciliği kazanan Kıvanç Tatlıtuğ‘a ajanslar teklifler yağdırmaya başladı. Ancak Tatlıtuğ Success Ajans‘ın teklifini kabul ederek Fransa‘nın başkenti olan Paris‘e yerleşti ve orada modellik yapmaya başladı.

Fransa’da kaldığı bir buçuk yıl boyunca Türkiye’den birçok dizi ve film teklifi aldı. Çocukluğundan beri televizyon ve sinemaya ilgisi olduğu için bu teklifleri değerlendirmek amacıyla Türkiye’ye döndü ve burada Devlet Tiyatrosu oyuncusu olan Laçin Ceylan‘dan oyunculuk eğitimi almaya başladı.

Laçin Ceylan

Kıvanç Tatlıtuğ, 2005 yılında Gümüş isimli diziyle oyunculuğa ilk adımını atmış oldu. Songül Öden ile başrolü paylaştığı dizi sadece ülkemizde değil Arap ülkelerinde de çokça beğenildi.

Gümüş, 20 Ocak 2005 yılında yayın hayatına başladı ve tam 100 bölüm sürdükten sonra 16 Haziran 2007 yılında ekranlara veda etti. Kıvanç Tatlıtuğ ve Songül Öden‘e Ekrem Bora, Füsun Erbulak, Tarık Ünlüoğlu, Emre Karayel gibi isimler eşlik etti.

Kıvanç Tatlıtuğ Gümüş’ün ardından Sedef Avcı ile başrolü paylaşarak Menekşe ile Halil dizisinde Halil karakterini oynadı. 7 Eylül 2007 yılında başlayan dizi 24 Mayıs 2008 yılında 36. bölümle final yaptı.

Menekşe ile Halil dizisi devam ederken Kıvanç Tatlıtuğ Amerikalılar Karadeniz’de 2 isimli filmde oynayarak ilk kez beyaz perdeye çıkmış oldu.

Yönetmen koltuğunda Kartal Tibet’in oturduğu filmde Kıvanç Tatlıtuğ’un yanı sıra Melis Birkan, Metin Akpınar, Peker Açıkalın, Müslüm Gürses gibi isimler de oynadı.

2008 yılında Halit Ziya Uşaklıgil‘in Aşk-ı Memnu isimli eseri televizyon dizisi olarak uyarlandı ve Kıvanç Tatlıtuğ burada karşımıza “Behlül Haznedar” olarak çıktı.

Beren Saat, Selçuk Yöntem, Nebahat Çehre gibi usta isimlerle aynı projede olan Kıvanç Tatlıtuğ bu rolü sayesinde Altın Kelebek Ödülleri’nde “En İyi Erkek Oyuncu” ödülünün sahibi oldu.

Kenan İmirzalioğlu, Cansu Dere, Tuncel Kurtiz‘in başrolünde olduğu Ezel dizisine 2010 yılında “Sekiz” karakteri olarak sonradan katılan Kıvanç Tatlıtuğ bu rolüyle adeta aklımızı başımızdan aldı. Kendini oyunculuk anlamında yetiştirtiği ve geliştirdiği fazlaca belli oluyordu.

Kıvanç Tatlıtuğ‘un oyunculukta sınırlarını aştığı yapımlardan biri de Ay Yapım imzalı Kuzey Güney dizisiydi. Başrollerinde Kıvanç Tatlıtuğ, Buğra Gülsoy ve Öykü Karayel‘in olduğu dizi 7 Eylül 2011 tarihinde hayatlarımıza girdi ve deyim yerindeyse adeta fırtınalar estirdi.

Zerrin Tekindor, Mustafa Avkıran, Rıza Kocaoğlu, Bade İşçil, Merve Boluğur, Hazar Ergüçlü, Ünal Gümüş, Hale Soygazi, Serhat Teoman, Kaan Taşaner, Şebnem Dönmez, Ozan Akbaba, Serkan Çayoğlu gibi isimler de bu dizide yer aldı.

Kuzey Güney’de Kıvanç Tatlıtuğ’un oyunculuğu dışında bir de sesine hayran kalındı. Bölümlerde söylediği şarkılara kattığı yorumlar ve sesi çokça beğenildi, defalarca dinlendi.

Kuzey Güney‘in en çok konuşulan bölümlerinden biri şüphesiz ki sezon finali bölümüydü. Kıvanç Tatlıtuğ, oynadığı karakterin acısını seyirciye birebir aktardı ve seyircinin o sahnenin etkisinden hemen çıkamamasına neden oldu. Aynı zamanda Kuzey rolü ile bir kez daha Altın Kelebek Ödülleri‘nde “En İyi Erkek Oyuncu Ödülü”nü aldı.

Kıvanç Tatlıtuğ 26 Haziran 2013 yılında Kuzey Güney’in çekimleri devam ederken aynı sene Yılmaz Erdoğan imzalı bir film olan Kelebeğin Rüyası‘nda Mert Fırat‘la birlikte karşımıza çıktı. Veremli bir genç olan Behçet Necatigil‘i oynamak için 20 kilo veren Kıvanç Tatlıtuğ bu rolüyle de bir kez daha kendine hayran bıraktı.

Kıvanç Tatlıtuğ, 2014 yılında Nermin Bezmen‘in aynı isimli romanından uyarlanan Kurt Seyit ve Şura dizisinde bir kez daha karşımıza çıktı. Farah Zeynep Abdullah ile başrolü paylaştığı dizi 21 bölüm sürdükten sonra 20 Kasım 2014’de ekranlara veda etti.

Senaryosunu Ece Yörenç‘in kaleme aldığı, yönetmen koltuğunda Ali Bilgin‘in oturduğu Ay Yapım imzalı Cesur ve Güzel dizisinde Cesur karakteriyle ekranlara dönen Kıvanç Tatlıtuğ başrolü Tuba Büyüküstün ile paylaştı. İki büyük ismin bir araya geldiği yapım 10 Kasım 2016 ve 22 Haziran 2017 tarihleri arasında tam 32 bölüm sürdü.

Kıvanç Tatlıtuğ bu yıl vizyona giren Hadi Be Oğlum adlı sinema filminde Büşra Develi ve Alihan Türkdemir ile başrolü paylaştı. İlk defa bir baba rolü oynayan oyuncuya babalık fazlasıyla yakıştırıldı.

Kıvanç Tatlıtuğ televizyon ve sinema dışında reklam filmlerinde de oynadı, seslendirmeler yaptı.

2010 yılında Oyuncak Hikayesi 3‘de seslendirme yapan Kıvanç Tatlıtuğ bu projede de Beren Saat‘le birlikteydi. Beren saat Barbie’yi seslendirirken Kıvanç Tatlıtuğ Ken’i seslendirdi.

Kıvanç Tatlıtuğ aynı zamanda;

  • Akbank

  • Coca Cola

  • Mavi reklamlarında oynadı.

Barbara Palvin, Sara Sampaio, Megan Williams, Cindy Mello, Francisco Lachowski, Romee Strijd gibi dünyaca ünlü modellerle Mavi Jeans reklamlarında boy gösterdi ve bu reklamlar büyük bir ilgiyle izlendi, reklam sloganları dillere pelesenk oldu.

Ailesine düşkünlüğü ile bilinen Kıvanç Tatlıtuğ, Aşk-ı Memnu dizisi setinde tanıştığı dizinin stil danışmanı olan Başak Dizer ile 19 Şubat 2016’da evlendi.

Romantizmin Şehri olarak bilinen Paris’te 40 kişilik bir törenle evlenen çiftin uyumları ise muazzam… ?

Tüm bunların yanı sıra Kıvanç Tatlıtuğ tam bir iyilik timsali… UNICEF Türkiye İyi Niyet Elçisi olan Kıvanç Tatlıtuğ birçok yardım projesinde yer aldı.

Zeynep Haskırış

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir