90’lı Yılların En Sevilen Programları

90’lı Yılların En Sevilen Programları

Hey gidi nostalji,hey gidi 90’lı yıllar… Çocuğumuzun çocukluğu,gençliği,aile toplantılarını daha keyifli hale getiren programlar. O dönemin televizyon programlarını,yarışmalarını bilenler bilir; tam anlamıyla eğlendiren, güldürürken düşündüren,esprilerin komikliği ve ince mesajlarıyla düşünmemize sebep olan o programlar.

O dönemi bilmeyen,hatırlamayan ya da ‘’ahh be ‘’ diyerek tekrar geçmişe dönüş yapmak isteyenler için PigmeLaf.com Sosyal İçerik Platformu olarak sizler için derledik.

O zaman haydi nostalji başlasın. ?

 1- Çarkıfelek

Yeni nesil olarak ya da o döneme dair pek bir şey hatırlayamayanlar olarak Çarkıfelek denilince hemen aklımıza Mehmet Ali Erbil gelecektir. Kendiside tartışmasız bu programı eğlenceli kılmış ve senelerce ekranlarda görmüşüzdür kendisini. Aslında yarışma programı ilk olarak 1992 senesinde Yasemin Koşal ve Tarık Tarcan’ın sunumuyla ekranlara gelmiş ve çok uzun süre ekranlarda olmaya devam etmişti.

2- Olacak O Kadar

Şuan sizinde kulaklarınızda jenerik müziği çınlamaya başladı değil mi ? Ah ne eğlenceliydi. Eğlendirirken düşündürmesi de yanındaydı elbette. Çok uzun süre ekranlarda olmuş ve günümüzde de 90’lı yıllar denilince akıla gelen ilk eğlence programlarından biridir. Kim unutabilir Levent Kırca’nın o sarhoş taklidini…’’Olacak,olacak,olacak o kadar…’’

Sevgili Levent Kırca’yı rahmet ve sevgiyle anıyoruz.

3- Turnike

Güner Ümit’in 1992 yılında sunduğu yarışma programıdır. Klasikler arasında yerini almıştır.Hatırladığım kadarıyla takımlar konuyla ilgili olan herhangi bir kelimeyi bilirlerse hostes kızlar öne çıkıyordu. Ah ne severdim. Canım eskiler…

4- Süper Aile

Günümüzde de bu programa benzer yarışmalar yapıldı,yapılmaya çalışıldı. Ekranlarda olduğunda renkli görüntülere,rekabete tanık oluyoruz ancak ilk olarak 90’lı yıllarda Erol Evgin sunuculuğunu yapmıştır. 100 kişiye sordukları sorunun en fazla verilen cevabı bilinmeye çalışılıyordu. Eee öyle kolay değil pat diye en fazla verilen cevabı bulmak. ?

 

5- Şahane Pazar                                                                                                                        

Pazar günü akşam yemeğinden sonra,yanında sıcacık bir çay ve aile saadeti…Hep birlikte keyifle izlenilen,bittiğinde içimizi bir hüzün kaplayan eğlence programıydı. Süheyl ve Behzat Uygur kardeşlerin sunduğu programdı. Hepimizi gerim gerim geren biz oynasak anca o kadar stresli olabileceğimiz bardak oyununu da unutmadık.

6- İnce İnce Yasemince

Hadi itiraf edin sizinde hemen aklınıza İtilmiş ile Kakılmış geldi değil mi? Sürahi Hanım,Alican,Gülazer… 2000’li yılların başında tekrar ekranlara gelmişti program. Eğlencesiyle,hayatın içinden alınan skeçleriyle,hazırlayıp-sunmasıyla Yasemin Yalçın’a ve ekibine ne kadar teşekkür etsek az. Ne günlerdi…

7- Adam Olacak Çocuk

Sevgili Barış Manço…Ne söylenebilir ki. Çocuk sevgisi,insanlığı,sesi her şeyiyle gönlümüze taht kurmuş isimdir Barış Manço. Her hafta 5-6 çocuk sahneye çıkar ve şarkı söylerlerdi. Eğer bir şekilde o çocuklardan biri bu yazıya denk gelirse eminiz ki çok duygulanacaklardır. ?

Bizler hatırlayabildiğimiz ve en sevdiklerimizi sizler için derledik Biraz da olsa geçmişe dönüp yüzümüzde tebessüm oluştuysa ne mutlu… ?

Sedalizm

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir