Son Dönemin Yükselen Yıldızı: Ulaş Tuna Astepe

Son Dönemin Yükselen Yıldızı: Ulaş Tuna Astepe

Sen Anlat Karadeniz dizisiyle bir anda hayatımızın içine giren son dönemin yükselen yıldızı Ulaş Tuna Astepe. ‘Deli Tahir’ ile birlikte onu çok sevdik ama asıl Ulaş Tuna Astepe kim bilmiyoruz. Kimdir bu Tahir Kaleli diyorsanız sizi yazının devamına davet ediyorum.

Kendisi 5 Mayıs 1988 İzmit doğumlu. Tam bir Boğa burcu anlayacağınız. 1999 Gölcük depremine tanık olduktan bir iki sene sonra İstanbul’a yerleşmiş. Ulaş Tuna Astepe’nin doğum haritasını incelemek isterseniz tıklayın.

Lise eğitimini İstanbul Erkek Lisesi’nde tamamlamış. Lisans eğitimini ise Mimar Sinan Devlet Konservatuarında Tiyatro Bölümünden mezun olmuştur.

Ulaş Tuna Astepe, ilk olarak 2008 yılında Osmanlı Cumhuriyeti filminde kostüm asistanlığı yapmış. Oyunculuk kariyerine ilk adımını 2012 yapımı ‘Karadayı’ dizisiyle atmış. Dizide ‘Orhun Kara’ karakterini canlandırmış. Sonrasında  ‘Analar ve Anneler’ ve ‘Rüya’ dizileriyle kariyerine devam etmiş.

Birçok tiyatro, kısa filmlerde ve sinema filminde rol alan Astepe, şimdi Sen Anlat Karadeniz dizisinde Tahir Kaleli karakterini canlandırıyor. Türk halkı olarak hem Sen Anlat Karadeniz dizisini hem de Tahir Kaleli’yi çok sevdik.

Bilinmeyen özellikleri olarak bisiklete binmeye bayıldığını, herkesten gizli bir müzik grubu olduğunu ve çok kutucu biri olduğunu öğrendik. Hatta kendisi için “Hansel ve Gratel gibi kaybolmaktan korktuğum için, birtakım şeyler bırakmak için yapıyor olabilirim” diyor.

   

 

 

 

 

 

 

 

Dizideki partneri Nefes ile yani İrem Helvacıoğlu ile uyumu yadsınamaz derece mükemmel. Hatta Nefes’in oğlu Yiğit ile aralarındaki ilişki tam bir baba-oğul ilişkisi gibi, her Çarşamba ekran başında onların aralarındaki uyuma eriyoruz!

Ulaş Tuna Astepe’nin dizideki partneri harici tüm settekilerle arası oldukça iyi. Kişisel instagram hesabını dizi başladığından beri aktif olarak kullanmayan Astepe, dizinin fandomu, oyuncu arkadaşları ve hatta yönetmeni tarafından #ulaşabifotoatsın hastangiyle protesto ediliyor. Ulaş Tuna Astepe’nin instagrama ekleyeceği ilk fotoğrafı biz de sabırsızlıkla bekliyoruz. Hadi be aslanım, ekle artık.

https://www.instagram.com/p/Bj-D6FCFVCE/?taken-by=ulasastepe

Edit: Biz fotoğraf beklerken o sezon finalinde video ekledi. Baya bir bekledik ama değdi ?

Sinem Sarı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir