Hellooo! Karşınızda Danla Bilic!

Hellooo! Karşınızda Danla Bilic!

 

Hayatımıza 11 Kasım 2016’daki Yeditepe Üniversitesi %50 Burslu Kız makyajı ile girse de aslında bilenlerimiz için çok daha öncesi vardı; futbolcuları “send me number” cümlesiyle trolleyen kız, Danla Bilic!

Ronaldo’nun Cansu Taşkın’a yolladığı mesajdan sonra gaza gelip, Alper Potuk, Emre Çolak, Yusuf Erdoğan’a attığı mesajlarla futbolcuları trollemesiyle ün saldı.


Daha sonra da socialand’ın influencer’i olarak makyaj içerikli videolarıyla tanıdık onu iyice. İlk başta video çekmeye alışkın olmadığı için çoğumuz sevse de bir çoğumuz “kim bu kız ya ona buna gömüyor” diye uyuz olmadık değil. Yine de onun Şeyma Subaşı’nı sevmediği halde takip etmesi, stalklaması gibi biz de kendimizi izlemekten alıkoyamayıp, takip etmeye devam ettik. Takip ettikçe ve videoları izledikçe gitgide sevmeye başladık, şimdiyse bizim için adeta bir fenomen, adeta bir yaşam biçimi Danla. Gelin daha da yakında tanıyalım Kütahya güzeli fenomenimizi!

[WPGP gif_id=”640″ width=”600″]

 5 Ekim 1994 Kütahya doğumlu Danla. Asıl adı soyadı Neslihan Damla Akdemir fakat Damla ismindeki yanlış anlaşılmalardan ötürü takma adını Danla ve soyadını da Slaven Bilic hayranı olduğu için Bilic yaptı ve öyle girdi hayatlarımıza. İlk çektiği Yeditepe’de %50 burslu okuyan kız makyajı ile kendi kendini çok belli edemese de sonrasında baya baya bizden biri oldu danla.

Daha sonra onları Bilgi Üniversitesinde Moda Tasarımı Okuyan Kız Makyajı ve diğerleri takip etti.

Peki neydi onu diğer makyaj vloggerlarından ayıran özelliği?

Çünkü diğer makyaj vloggerlarına ve instagram bloggerlarına göre danla çok doğal ve samimi! Ayrıca çektiği videolardaki tespitlerde ötürü sadece kadınlar değil 7’den 70’e erkekler tarafından izlenen tek youtuber olabilir. Linç yer miyim yemez miyim, takipçi kaybeder miyim kaybetmez miyim acaba diye düşünmeden ne geçiyorsa aklından söylüyor pat diye! E bizce haklı da, çünkü beğenmeyen YALLAH?

[WPGP gif_id=”647″ width=”600″]

İnstagramına “kün fe yekün” yazan kız makyajı videosundaki tespitlerinden tut, mekan sahibini tanıyan kız makyajına kadar tüm tespitleri aslında hepimizin bildiği ama çoğumuzun içindee tutup da söyleyemediği şeyler. Bunların dışa vurumunu danla’da “ay kibar kibar söyliyim de kötü örnek olmayayım” şeklinde değil de yeri geldiğinde gayet de argo terimleriyle duyuyoruz. Hepimiz backingham prensi, prensesi de olmadığımıza göre gayet de hoşumuza gidiyor, kabul edelim?

Yeri gelmişken, “YALAK” lafı ve o meşhur hareketiyle de günlük hayatımıza girmeyi başardı danla, “whatsapp emojisi olsa da şu hareketi yollayabilsek” diye kaçımız dedi itiraf edin.

[WPGP gif_id=”642″ width=”600″]

“Markalardan gelen hediyeleri açıyorum” vloguyla çocuklar da dahil olmak üzere hepimizi imrendiren fakat hiç birimizin aylarca çalışıp alamayacağımız o kozmetik ürünlerini açarak bizim moralimizi düşüren vloggerlara inat, yaratıcı içeriklerle bahsettiği insanların yanı sıra markalara da giydirerek markaların göz bebeği oluyor danla! Üstelik markaları yağlayıp ballayarak değil <3

Üstelik takdir edilesi bir durum olarak çok çalışkan ve zeki. Hayali olan kendi markasını da yarattı. Danlabilic.co adında e-ticaret sitesi var ve kendi markasının ruju, farı, makyaj bazı, fondötenlerine de övgü yağıyor.

Bu kadar başarı ve ün sonunda, beyaz show’a çıkan danla aşırı samimi ve mütevazi tavırlarıyla da gönlümüzü feth etti. Hatta Demet Özdemir ile polemik sandığımız diyaloğa da gayet olgun ve iyi niyetli cevap vererek medyanın alevlendirerek oluşturabileceği kavgayı da önledi.

1 sene içinde kendine has karakteri, samimiyeti, içtenliği ve dobralığıyla bizden biri olan danla aldığı kilolar sebebiylelinç yese de bloggerların olması gereken diye insanların üzerinde var ettiği “güzellik” algısını yıktı. Bizim insanımızdan materyalist yaklaşımla, aldığı kilolara binaen yediği hakaret ve laflara karşı son derece güçlü durup, ti’ye alarak hepimize karşı komplekssiz ve kendiyle gayet barışık  olduğunu kanıtladı çünkü onun da son videosunda dediği gibi “NEDEN KÜSSÜN KENDİYLE NEDEN??!!!”

Keşke toplumca meyve veren ağacı taşlamak yerine, biraz neler yaptığına en azından neler başardığına bakabilsek insanların, biz de biraz örnek alıp bir şeyler üretmek için çalışmaya bir yerden başlayabiliriz o zaman. Çünkü sadece eleştirmek için eleştirerek gerçekten bir yere varamayacağımızı anlamamız baya zaman alacak gibi gözüküyor.

Bizim pigmelaf ekibi olarak gönlümüzde  “fenomen olunca dj olan kız makyajıyla” taht kurup, kulaklarımızın pasını silmişti.

[WPGP gif_id=”645″ width=”600″]

Fakat instagrama eklediği Sibel can- Padişah şarkısıyla aslında kendi sesiyle dalga geçtiğini ve gerçekten güzel bir sesi olduğunu aralarda verdiği “nağmelerden” anladık ve bayıldık!

https://instagram.com/p/Bf4NWW9B-5d/

Bize öyle geliyor ki marka sahipliği, youtuberlık derken; albüm çıkarsa onu da dinleriz bu gidişle!

Melis SAÇU

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir