Kedilerin Sizi Sevdiğini Gösteren Hareketleri

Kedilerin Sizi Sevdiğini Gösteren Hareketleri

Hadi itiraf edelim zaman zaman acaba küçük dostum beni seviyor mu diye düşündük. Belki bize sevgisini gösteriyordu da biz anlamadık… Bizde PigmeLaf.com Sosyal İçerik Platformu olarak sizler için yazdık.

1.Yalama

Küçük dostumuz günün hatırı sayılır bir bölümünü kendisini yalamak ve temizlemek ile ilgilenir. Bu işlemi yaptığı esnada sizi de yalıyor ise ; hem size bir koku bırakmak istiyor hem de sizi ailenin bir parçası olarak gördüğünü gösteriyordur. Kısacası hem temizlerim hem de severim diyor. ?

2.Sürtünme

Hiç beklemediğiniz bir anda minik dostumuz gelip yüzünü,başınız sizin vücudunuza sürtebilir. Kedilerin yüzlerinde insanların fark edemediği koku bezleri vardır ve bu sayede minik dostumuz sizi işaretlemiş oluyor. Bu şekilde sizi sevdiğini gösteriyor hatta sadece benimsin diyor bile olabilir. ?

3.Göbeğini Açması

Bu şekilde yatması ‘ben çok rahatım,ohh keyfim’ deme şekillerinden biridir de aslında ? Bu hareketi siz etrafındayken ya da sizin onu görebileceğiniz konumda yapıyorsa bu sizi sevdiğini ve benimle ilgilen deme yollarından biridir. Tabi her zaman bu kadar rahat sevdirmeyebilir,elimizin tadına bakmak da isteyebilir. ?

4.Yoğurma Hareketi

Dostumuz, yanınıza gelip bu yoğurma işlemini yapıyorsa huzurlu olduğunun göstergesidir. Bu sayede ‘senin yanında mutluyum ve bu yüzden de seni ekstra seviyorum’ diyor da olabilir. Aslında her şekilde bize; bizi sevdiklerini söylemiyorlar mı? ?

5.Takip Etmesi

Dedektif minik iş başında olabilir ? ? Eğer küçük dostumuz aç değil ve mama saati gelmediyse, gittiğiniz her odada sizin peşinizden geliyor dikkatinizi çekmek için uğraşıyorsa ‘seni seviyorum’ diyor  ve bağlılığını gösteriyordur. Ne kadar da şirin oluyorlar o zaman değil mi??

6. Mırlama\Gırlama

Kediciğiniz, siz onu severken ya da sizi gördüğün de bu sesi çıkarıyor ise daha başka bir şey söylemesine gerek var mı? Bu gırlama bazen sağlık sorunlarının bir belirtisi olabilse de (Mutlaka değişkenlik sezdiğiniz de Veteriner Hekimine danışın) çoğunlukla mutlu ve huzurlu olduğunun göstergesidir. ?

 

*Aslında minik dostlarımız bize her türlü bizlere sevdiğini söylüyor iken biz neden kendimizi sevmekten uzak duruyoruz? Kendimizi sevmediğimiz için mi küçük dostlarımızdan acımızı çıkarıyoruz? Evde beslediğimiz minik dostlarımız haricinde sokakta o kadar sevgiye aç minikler var ki…Elbette uzak durmak istiyor ve hatta sevmiyor da olabilirsiniz ama bu durumda hiçbir şey bize onlara zarar verme hakkı doğurmaz,doğurmamalı. Sadece bir an düşünün ‘’ sokakta yürürken bir dostumuz aslında size sevdiğini söylüyor ya da güvenip yanınıza geliyor ama karşılığı zarar görmek. Sizce de gerçekten hak etti mi?’’

Ve lütfen satın almayın,sahiplenin! Eğer bakamayacaksanız küçük dostumuzun umutlarını incitmeyin.

Sedalizm

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir