Rastgele

İzlemediyseniz 2020’de Mutlaka İzlemeniz Gereken 10 Ödüllü Film

cool

Kış günlerinin gelmesiyle sosyal hayatın büyük bir kısmı evlere dönmüş durumda. Eğer film izlemeyi de bu günlerde alışkanlık haline getirmişseniz, sizler için birden fazla ödül toplayan 2019 filmleri arasından güzel bir liste hazırladık. Mutlaka birkaçını izlemiş ya da duymuşsunuzdur. Biz de izlemeyenler için film önerisi oluşturmak istedik.

1. Swallow

Swallow’da hamile olan genç bir kadının hayatı ön planda. Hamileliği süresinde oldukça heyecanlı olan Hunter, tehlikeli olan nesneleri de yutma isteğindedir. Bu isteğine engel olmaya çalışsa da engel olamayacak raddeye gelir. Hunter bu isteklerini durduramayacağını anladığında isteğinin arkasında olan nedeni ortaya çıkarmak için uğraşmaya başlar.

2. Parazit

Sınıf olarak birbirinden farklı olan iki ailenin yolları kesişir. Karanlık bir mizah anlayışı ve sert eleştiriler içermektedir. Klasikleşmiş senaryolardan farklı bir drama anlayışına sahiptir.

3. Monos

Bir gerilla hikayesini izlemeye hazır olun. Kendilerine farklı isimler belirlemiş olan ve Latin Amerika’da öldürmek için eğitim alan çocuklar. Nefretle eğitilen çocuklar, başbaşa kaldıklarında birbirlerine olan tavırları normal hale döner. Ancak içlerinde bulunan karanlık taraf onları farklı bir ilerleyişe sürüklemektedir.

4. Bashtata

Baş karakter olan Vasil’in hayatında büyük yer kaplayan eşini kaybetmeiyle büyük bir yıkıma uğramaktadır. Vasil’in eşinin cenazesine gelmiş olan bir kadının söyledikleri üzerine Vasil ölen eşiyle temasa geçmek için oğlu ile bir yolculuğa çıkar.

5. Bacurau

6. A Vida Invisível

Toplumun baskısı ile mücadele eden iki hayatın konusunu ele almaktadır. İki kardeşin zamanla farklılaşan hayalleriyle beraber farklı noktalara yönelmesi ve birbirlerini bulma çabasını izliyoruz.

7. Bohemian Rhapsody

Queen grubuna, müziklerine, klişelere meydan okuyan sanatçılarından biri haline gelen ikonik solistlerine bir saygı duruşu niteliği taşıyor.

8. Dolor y Gloria

Film; yönetmen Salvador Mallo’nın bugüne kadar tercih ettiği seçimleri ve yaşamında iz bırakan olayları bir arada konu ediniyor.

9. Premature

Premature, hayatında ilk defa aşkı yaşayan bir genç kızın hikayesidir. İlk defa olan olan genç kızın hayatı bir daha eskisi gibi olmayacaktır.

10. Roma

Cleo, Meksiko’nun orta sınıf ailelerinin yaşadığı bir Roma mahallesinde bulunan bir evde hizmetçi olarak çalışmaktadır. Aynı zamanda evdeki dört çocukla da Cleo ilgilenmektedir. Tüm zamanını evde geçiriyor olsa da Cleo’nun kendisine ait olan bambaşka bir dünyası vardır.

Başlıklar: , , , , , , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

17 Mayıs 2018, 14:57

Her Şey Aşktan Filminin Birbirinden Güzel 5 Şarkısı

Başrollerini  Hande Doğandemir, Şükrü Özyıldız, Mithat Can Özer‘in paylaştığı 29 Ocak 2016 vizyon tarihli Her Şey Aşktan filminin yönetmenliğini Andaç Haznedaroğlu, senaryosunu Andaç Haznedaroğlu ve Ayşe Balıbey Tanıl’ın üstlendi. Film 354.885 kişi tarafından izlenerek beklenenin altında bir gişe yapmasına rağmen yıllar geçse de izlenebilecek bir romantik komedi filmi olmuştur. Filmin müzikleri filmin önüne geçerek...

Devamını Görüntüle