Rastgele

Dünyanın En Pahalı Çiçekleri

love

Rengarenk görüntüsü ve mis kokusuyla kendisine hayran bırakan belki de bu sebeplerden dolayı en kolay hediye seçeneği olan çiçekler…Hayatımızın neredeyse her alanında ve yerinde karşılaştığımız moda,takı ya da el emeği göz nuru olan örgülerin vazgeçilmezi olmuşlardır.

Özel günlerde özellikle fiyatlarında artış olan bu çiçeklerin daha doğrusu buketlerin sizce fiyatı ne kadar olabilir? ‘’Bir buket en fazla ne kadar olabilir canım sende’’diyorsanız eğer PigmeLaf.com Sosyal İçerik Platformu olarak sizler için hazırladığımız en pahalı çiçekleri sizler için sırasız olarak derledik.

1.Vadideki Zambak

Aklınıza Tuğba Özerk’in şarkısı gelmesin. Bir dönem az dinlemedik galiba.Neyse. Müge çiçeği olarak da bilinen Vadideki Zambak güzelliğinin ve çan şeklinde açan çiçeklerinin dışında zehirli de bir türdür.İlkbaharın ortalarında açmaktadır. Uzun ömürlü bir çiçektir. Demetinin fiyatı 50-55$ civarındadır.

2.Ortancalar

Dairesel kümeler şeklinde eşsiz güzelliğe sahip çiçekleri barındırır. İlkbaharın başlarından itibaren sonbaharın son dönemlerine kadar yaklaşık boyu 3 metreye kadar ulaşabilmektedir. Çoğunlukla beyaz ve menekşe renginde olanlarını görmüş olsak da pembe ya da açık mor renkleri de mevcuttur. Ortancalar çabuk solan bir çiçek türü olduğu için toplandıktan çok kısa süre içerisinde satın alınması gerekmektedir. Bir adet fiyatı yaklaşık 7$ civarındadır. Bir demet yaptırmak istenildiği vakit varın siz düşünün ne kadar pahalı olabileceğini.

3.Lalegül

Beyaz,lavanta ve hatta menekşe renklerine sahiptir. Aslında listede olan çiçeklere göre pek pahalı olmasa da yine de cep yakacak olan bu çiçeğin bir özelliği ise toplandıktan 3 haftaya kadar da canlı kalabilmesi. Narin ve beyaz olmasından dolayı da ‘’Kağıt Çiçekler’’ olarak da bilinmektedir. Bir demetinin fiyatı 30-35$ civarındadır.

4.Altın Kinabalu Orkidesi

Eşsiz bir güzelliği olmasından dolayı listemizde ki en pahalı çiçeklerden bir diğeri. Bu muazzam güzelliğe sahip olan çiçek sadece Malezya’nın Kinabalu Ulusal Parkı’nda bulunmaktadır. Bu çiçeği bulmak oldukça zor olduğu gibi yetiştirmesi de bir hayli meşakkatlidir.Nadir bir çiçek olduğunu fiyatından da kendisini belli etmektedir. Bir adet fiyatı 6.000$ civarındadır. Sanırım bu çiçeği bulduktan sonra demet yaptırmak ister miydik,tartışılır.

5.Juliet Gülü

Tamam şimdi biraz arkamıza yaslanalım ve derin bir nefes alalım…2006 yılında Chelsea Çiçek Fuarı’nda ziyaretçilere sunulan bu çiçek sadeliği ve güzelliği ile herkesi büyülemiştir. David Austin’in yetiştirdiği ve üretebilmek için 15 yıl boyunca çaba sarf etti. ‘’Tamam sakin olduk,iyi hoş da bir çiçek sadede gel’’ diyorsanız pekala bu güzeller güzeli çiçeğin fiyatı ise. 15 Milyon$ civarındadır. Evet,15!

*Peki sizler bu mis kokulu,rengarenk çiçekler için bu paraları öder miydiniz?

Başlıklar: , , , , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

28 Eylül 2018, 13:00

Hafızayı Güçlendirmek İçin İpuçları

Etkili öğrenmenin yolu , öğrendiğiniz şeye tüm dikkatinizi toplayıp odaklanarak erişilebilir. 1.Oku, oku, oku Ders kitapları, akademik makaleler, jurnaller okumak anlama kabiliyetinizi arttırır. Kendiniz için kısa notlar hazırlayın, sonra kendinize ait notların üzerinden çalışınız. 2.Odiyo Dinleyin. Konular ile alakalı odiyo dinleyin ve öğrenmek istediğiniz konunun içeriğinde neler söylediklerini daha rahat...

Devamını Görüntüle