Rastgele

Okuduğunuza Asla Pişman Olmayacağınız 10 Psikoloji Kitabı

Psikolojiye ilgi duyan ya da bunu iş olarak gören herkesin mutlaka okuması gereken 10 kitabı bir araya getirdik. İşte okuduğunuza asla pişman olmayacağınız 10 psikoloji kitabı;

1. İnsan Olmanın Psikolojisi – Abraham Maslow

Maslow’un kalıplaşmış ve bilinen bir anlayışı var; “Ruh sağlığı anlaşılmadan ruh hastalıkları anlaşılamaz.” Şimdiye kadar bilinen tüm teorilere farklı bir açıdan bakmak için kesinlikle okumalısınız. Maslow, ufkunuzu açacak.

2. Keşfedilmemiş Benlik – Carl Gustav Jung

Bir söyleşi ya da bir dinleti bunu siz seçin. Kendinizi pek çok kez sorgulamanızı sağlayan bu kitabı okurken hissedeceklerinizi düşünün ve zaman kaybetmeden okumaya çalışınç

3. Kitleler Psikolojisi – Gustave Le Bon

Kitabın içinde kitleler psikolojisi, pek çok farklı başlıkta ayrıntılı bir şekilde inceleniyor. Birden fazla araştırmalar ve bunların sonucunda kitlelerin psikolojilerinin farklı analizleri için bu kitabı okumalısınız.

4. Mutluluk Psikolojisi – Nevzat Tarhan

Pek çok şeyin sonucu olan stres artık her insanın bağımlısı olduğu bir durum ya da kelime denilebilir. Siz eğer bunu azaltmanın ve mutlu olmanın yolunu arıyorsanız, yolunuz bu kitabın sayfalarından geçmelidir.

5. Kendini Arayan İnsan – Rollo May

Çağımızın pek çok sorununa çözüm bulamazsınız ama belki ufak hafifletici çareler bulmak mümkündür. Endişelerinize bir derman arıyorsanız, doğru yerdesiniz. Kitabın sayfalarını çevirmeye başlayın.

6. Psikanaliz Üzerine – Sigmund Freud

Freud ile Psikanaliz üzerine derin bir yolculuğa çıkmak için hazırsanız ve derin bilgilere ihtiyacınız varsa, tam yerindesiniz.

7. Akıl Hastalarının İç Dünyası – Bert Kaplan

Psikoloji bölümünde okuyorsanız özellikle okumanız gereken bir kitap olacaktır. Hastaların iç dünyasını kavrama konusunda oldukça başarılı bir kitap.

8. Duyulmayan Anlam Çığlığı – Viktor E. Frankl

İnsanlar bir anlam uğruna yaşar ve bir dava için ölür mü? İnsanın Anlam Arayışı ve varoluşsal boşluk hakkında merak ettikleriniz varsa bu kitabı mutlaka okumalısınız.

9. Korkular – Özcan Köknel

Keskin sınırları olan korkularınızın bedeninize, ruhunuza ve en önemlisi sağlığınıza etkilerini okumak oldukça ilginç olabilir.

10. İnsan ve Davranışı – Doğan Cüceloğlu

Özellikle Türkiye’de psikoloji alanında ihtisas yapıyorsanız, bu kitabı kesinlikle ömrünüzde bir kez okumalısınız. Okuduğunuzda ne kadar haklı olduğumuzu göreceksiniz.

Başlıklar: , , , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

05 Mayıs 2018, 12:19

Zülfü Livaneli’nin En Sevilen 5 Kitabı

Asıl adı Ömer Zülfü Livaneli olan yazar 20 Haziran 1946 yılında Konya’da doğmuştur.Müziği ile birçok ulusal ve uluslararası dalda ödül almıştır.Sinemaya ilgisi özgün film müzikleri yapmakla başladı.Hikaye kitapları yazdı.Ve çok sevilen birçok kitap yazdı.Biz de PigmeLaf.com Sosyal İçerik Platformu olarak sizler için yazarın en sevilen 5 kitabını derledik…Keyifli okumalar…:) 1-Serenad...

Devamını Görüntüle