Rastgele

Dünyanın En Pahalı 5 Parfümü

cool

Bazen hafızalarımıza kişinin kendisi değil parfümünün kokusu kalır. Bazen bir hediye bazen de sırf o kullanıyor diye alırız o parfümü…Dramatikleştirmeden kişisel bakım ve özel günlerde ilk akıllara gelen hediye olan bir parfüme en fazla ne kadar ücret öderdiniz? Emin olabilirsiniz bu parfümlerin fiyatları cep yakarken, kullanmaya kıyamayacağız kadar da değerliler. PigmeLaf.com Sosyal İçerik Platformu olarak bu en pahalı parfümleri sırasız olarak sizler için derledik.

1.Jar Bolt of Lightning

Çiçeksi kokusu ile kadınların kendisini özel ve cazibesini ön plana çıkardığını hissettiren bir parfümdür.2001 yılında yayımlanmıştır ve genel bilgiler dışında içeriği hakkında bilgi verilmemiştir. Bu mis kokunun sırrını hala bilememekteyiz.Joel A. Rosenthal tasarladığı bir parfümdür. Şişesini ise Bolt of Lightning tasarımıdır. Şimdi fiyatına gelecek olursak  30 Ml değeri 765$ civarındadır.

2.Joy By Jean Patou

1929 senesinde Henry Almeras tarafından Fransız sarayı için kurulmuştur ve 1936 yılından bu yana dünyanın en seçkin ve önde gelen parfümlerini sunmaktadır.  2000 senesinde FiFi Ödülleri’nde Chanel No:5 parfümünü geride bırakarak ‘’yüzyılın kokusu’’ ünvanına sahip olmuştur. 30 ml’si 800$ civarındadır.

3.Hermes 24 Faubourg

Yolunuz Paris’e düştüğünde uğramanız gereken ve sınırlı sayıda olan orijinal parfümlerin adresi Hermes’dir. 90’lı yılların ortalarından bu yana Maurice Roucel bu parfümleri üretmektedir. Sınırlı sayıda dediğimizde ciddiydik. Sadece 1000 şişe üretilmiştir ve ender bulunan bir parfümdür. St. Louis tarafından kristalden yapılmıştır. Kalıcı bir kokuya sahip olduğu söylenen bu parfümün içeriğinde paçuli,amberiylang ylang, yasemin vb çiçek kokularını içerdiği bilinmektedir. 30 ml fiyatı ise 1.500$ civarındadır:

4.Chanel Grand Extrait

Chanel, lüks parfümler arasında gösterilmektedir ve kokusunun hakkını da vermektedir. Ernest Beaux tarafından sınırlı sayıda üretilmiş olan bu parfümün şişesi tam anlamıyla el emeği göz nuru. Şişesi bir camcı tarafından kalıpsız bir şekilde el işçiliği ile yapılmıştır. Hafif bir kokusu olduğu söylenmektedir. Söylenmektedir çünkü 30 Ml fiyatı yaklaşık olarak 4.000$ civarındadır.

5.DKNY Golden Delicious Million Dollar Fragnence Bottle

2011 senesinde DKNY tarafından elma şeklinde piyasaya sürülmüştür. Dünyanın en pahalı parfümü ünvanına sahiptir. Şişesini ünlü takı tasarımcısı olan Martin Katz tasarlamıştır.. Şişenin üzerinde yok yok desek yeridir. Şişesi 1 Milyon $. Yanlış okumadınız evet tam olarak 1 Milyon $.

 

Başlıklar: , , , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

03 Haziran 2018, 09:15

Haziran Ayında Okumak İsteyeceğiniz 5 Kitap Önerisi

Bazen bir başkasının yüreğine dokunduğuna emin olduğunuz cümlelerin arasında kaybolmak istersiniz. Bu size yalnızlığınızı unutturur. Hatta belki hiç tanımadığınız bir insanla el ele cümleler arasında dolaşma imkanı tanır. Bir cümlenin bin yüreğe dokunacak olmasının heyecanı geldik. Yüreğinize dokunacak cümleleri bulmak için Pigmelaf.com Sosyal İçerik Platformu olarak size Haziran ayı için...

Devamını Görüntüle