Dünyanın En Kötü Filmleri Listesinde Yer Alan 6 Türk Filmi

Dünyanın En Kötü Filmleri Listesinde Yer Alan 6 Türk Filmi

Hemen hemen hepimiz bir film izlemeden önce ya filmin eleştirisini okumak için Ekşi Sözlüğe ya da Beyazperde’ye giriyoruz ya da IMDb’de puanına bakıp ona göre karar veriyoruz değil mi? IMDb’de En İyi Filmlerin yer aldığı Top 100 listesi olduğu gibi, en kötü filmlerin yer aldığı bir listede var ve o listede 6 tane Türk filmi yer alıyor. Hatta liste başını bir Türk filmi çekiyor. Bakalım, bu filmler hangileri? 

1. Kod Adı K.O.Z. (2015) Puan: 1,6

Başrollerini Tolga Karel, Orhan Kılıç, Hazım Körmükçü ve Hakan Ural gibi isimlerin paylaştığı Kod Adı K.O.Z, vizyona girdiği dönemde birçok tartışmaya neden olmuş ve izleyici tarafından beğenilmemişti. Film, dünyanın yakından takip ettiği sinema-tv sitesi IMDb’de ise En Kötü Filmler listesine 1. Sırada yer alıyor. Film için oy kullanan kişi sayısı ise 26.341…

2. Keloğlan Kara Prens’e Karşı (2007) Puan: 1,8

Keloğlan’ın kel olduğu gün başlayan hikayenin kadrosunda Mehmet Ali Erbil, Petek Dinçöz, Özcan Deniz, Gazanfer Özcan ve Ayşen Gruda gibi isimler yer alıyor. Kadrosunda yer alan güçlü isimlerin aksine ne yazık ki film kötü filmler listesinde yer almaktan kurtulamadı. Ortalama bir gişe başarısından dönenler filmin puanını yükseltmek yerine düşürmüştür.

3. Dünyayı Kurtaran Adamın Oğlu (2006) Puan: 1,9

Cüneyt Arkın’ın kült filmi Dünyayı Kurtaran Adam’ın devam niteliği taşıyan filmi, Dünyayı Kurtaran Adamın Oğlu listede 8. sırada yer alıyor. Başrollerinde Cüneyt Arkın, Mehmet Ali Erbil, Deniz Seki ve Sinem Kobal’ın yer aldığı film yayınlandığı dönemde iyi bir gişe başarısı elde etmişti.

4. Emret Komutanım Şah Mat (2007) Puan: 1,9

Bir zamanlar ShowTv’de yayınlanan sonrasında da beyazperdeye taşınan film gişede de hüsrana uğrayan filmler arasında yer alıyor. Gişe başarısızlığına bakıldığında puanı şaşırtmayacak bir şekilde düşük bir halde. Filmin kadrosundan dizisinde bulunan Sarp Levendoğlu, Ufuk Özkan, Orçun Kaptan gibi tanıdık isimlerin yanı sıra Mehmeh Ali Erbil, Hamdi Alkan’da bulunuyor.

5. Çılgın Dershane (2007) Puan: 2,2

Çılgın Dershane 2007 yılında çekilen Türk komedi filmlerindendir. Cüneyt Arkın, Pakize Suda, Hande Ataizi, Alp Kırşan, Yağmur Atacan, Tuba Ünsal, Okan Karacan, Mustafa Topaloğlu, Ulaş Özer, Duygu Çetinkaya gibi isimler filmin oyuncuları arasındadır. Bir dershanenin yaz tatiline gitmesini konu alan filmde beklentilerin karşılanamadığı filmler arasında oldu.

6. Celal ile Ceren (2013) Puan: 2,4

Rekorları elinde tutan Şahan Gökbakar’ın filmi olan Celal ile Ceren’de Ezgi Mola’da bulunuyor. Rekortmenliğinden sonra Celal ile Ceren beklenilen başarıyı ve beğeniyi yakalayamadı.

Black Ice

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir