Sen Anlat Karadeniz Dizisinin 1. ve 2. Sezonları Arasında 5 Büyük Fark

Sen Anlat Karadeniz Dizisinin 1. ve 2. Sezonları Arasında 5 Büyük Fark

Geçen sezon Sen Anlat Karadeniz hızlı bir şekilde televizyon dünyasına giriş yaptı ve başarısını her geçen gün artırmaya devam etti. Her yayınlandığı bölümde sosyal medya da en çok konuşulanlar listesine girmeye başardı. Sezon finali yapana kadar bu başarısını devam ettiren dizi yaz aylarında kadroda büyük değişikliklere gitti. Yönetmeniyle başlayan değişiklik sosyal medyada sürekli aktif olan senaristlerinin de değişmesi ile son buldu. 2. sezona başladığında ise haliyle büyük farklılıklar görünmeye başladı.

1. Karakterlerin dillere pelesenk olan konuşmaları yok oldu.

Dizi bulunduğu yöreye ait konuşma tarzıyla pek çok insanı etki altına almıştı. Orada konuşulanlar dizinin izleyicilerinin konuşmalarına da yansıyordu ancak 2. sezonunda eskisi kadar bu konuşmalara tanık olamıyoruz. Yeni bir dizi izliyormuş gibi bir etki yaratan bu sezonun en büyük eksiklerinden birisi de haliyle konuşmalar oluyor.

2. Yangaz’lar Fatih konuşmayı unuttu.

İlk sezon en dramatik bölümlerde bile Yangaz’lar ile tatlı – komik bir hal alıyordu. Onların fırlama tavırları diziye renk katıyordu ama bu sezon ikisi yan yana gelmeyi istemiyor gibi bir hal içindeler. Murat ve Nazar aşkı sayesinde Murat biraz daha görünüyor olsa da ne yazık ki Fatih için senarist replik yazmayı unutuyor diyebiliriz.

3. Gelin-kaynana atışmasıyla gelen tatlı didişme sahnelerinin azlığı!

Dizinin başrolleri tabi ki belli ancak büyük gelin Asiye’nin o şivesiyle kaynanası ile olan atışmaları yine eski sezonda olduğu gibi yok. Yangaz’lar gibi dizide insanların yüzünü gülümseten bu sahneler çıktığında ise geriye kalanlar en azından Asiye Reis sevenlerini memnun etmiyor.

4. Kaleli ailesinin o yıkılmayacak gibi görünen bağı!

İlk sezon her ne olursa olsun aile olarak bir bütün olmayı net bir şekilde gösterebiliyorlardı ancak bu sezon sanki farklı bir aileyi izliyoruz! Her zaman beraber vakit geçiren, her kötü durumdan sonra kardeşliği ve aile olmayı seyirciye hissettiren aile ile bu sezon bölümlerinde izlediğimiz arasında büyük fark var. En net olarak gösterebilecek fark ise Nefes’in vurulma sahnesinden sonra kimsenin hastanede kalmayışı olabilir. İki sezon arasında görülen net tutarsızlıklardan bir tanesi bu madde diyebiliriz.

5. Görüntü kalitesi ile güzelleşen Sen Anlat Karadeniz!

Farklarının arasında tabi ki olumlu olan da var. Senarist her ne kadar Ayşe ve Nehir’in hikayesine ayak uyduramamış gibi dursa da yönetmen Veli Çelik geldiğinden beri her şey biraz daha güzelleşti. Görsellik, açılar ve pek çok nokta da yeni yönetmen ilk sezondan daha iyi bir iş çıkarıyor ortaya. Öyle ki kadın oyuncular bile sanki daha güzelleşmiş gibi duruyor.

Not: Bir maddeyi de vuslat sahnesi yapmak isterdik ama onu henüz görebilecek gibi değiliz. Senaristler o konuda anlaşmış gibi görünüyor. ?

SeRmiRaL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir