Sevenlerine İzlemek İsteyebileceği 10 Uzay Konulu Film

Sevenlerine İzlemek İsteyebileceği 10 Uzay Konulu Film

Hayal gücümüzü aynı zamanda da merakımızı her dönem besleyen uzay filmlerinin müdavimi olmamak elde değil. Özellikle bu konuya özel ilginiz varsa ya da bu konu hakkında biraz hayal gücünüzün genişlemesini istiyorsanız sizin için birbirinden iyi 10 uzay filmini bir araya getirdik;

1. Interstellar – 2014

Puanı 8,6 olan filmde çiftçi ve eski bilim insanı olan aynı zamanda ailesinin güvenliğini her şeyden önce tutan harika bir filmdir. Pek çok açıdan tatmin edici bir film olan Interstellar’ı severek izleyebilirsiniz.

 

2. Alien – 1979

Puanı 8,5 olan filmin yönetmen koltuğunda Ridley Scott oturmaktadır. Bilim kurgu sevenlerin unutamadığı filmler arasında olan Alien uzay konulu film meraklılarını tatmin edecek en iyi filmlerden bir tanesidir.

3. 2001: A Space Odyssey – 1968

Puanı 8,3 olan filmin yönetmen koltuğunda Stanley Kubrick oturmaktadır. Yine uzay konulu filmler ve bilim kurgu sevenlerin sevebileceği harika filmlerden bir tanesidir.

4. A Trip to the Moon – 1902

Puanı 8,2 olan film bilim kurgu alanında çok fazla ün yapmış filmler arasında yer almaktadır. Uzay konulu olmasının yanında macerayı da içinde barındırmaktadır.

5. Solaris – 1971

Puanı 8,1 olan filmin yayınlandığı dönemin en iyileri arasında alan filmlerdendir. Bir romandan uyarlanan filmde sadece uzay değil karakterlerin ruhsal konuları da işlenmektedir. Birçok konuda izleyicilerini tatmin eden ve felsefi konuda düşündüren bir filmdir.

6. The Martian – 2015

Puanı 8,0 olan film Mars gezeni, macera ile iç içe heyecanın dorukta olduğu bir filmdir.

7. Moon – 2009

Puanı 7,9 olan filmde uzay meraklıları gerçek anlamda ekrana kilitlenebilir.

8. Gravity – 2013

Puanı 7,7 olan filmde bir astronot ile uzay yolculuğuna çıkmaya hazır olun. Heyecanı da taze tutan bu filmi kesinlikle izlemelisiniz.

9. Apollo 13 – 1995

Puanı 7,6 olan filmde Ay’a gitmek içi hazırlanan bir ekibi ve bu ekibin yaşadıklarını heyecan içerisinde izlemeye hazır mısınız? Pek çok açıdan gerçeklerden yola çıkan filmi kesinlikle izleme listenize almalısınız.

10. Sunshine – 2007

Puanı 7,3 olan filmde ileriye gitmeye ve 2057 yılını yaşama hazır mısınız? Güneş’in yok olduğu ve Dünyamızı zor zamanların beklediği bu filmde heyecan ve gerilimi bir arada yaşayabilirsiniz.

Kübra Çoban

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir