Sen Anlat Karadeniz’in Sezon Finalinde Neler Oldu? Yeni Sezonunda Bizleri Neler Bekliyor?

Sen Anlat Karadeniz’in Sezon Finalinde Neler Oldu? Yeni Sezonunda Bizleri Neler Bekliyor?

Eveet,büyük gün geldi çattı. Bu akşam Sen Anlat Karadeniz‘in yeni bölümüne artık kavuşuyoruz. Sezon finalini 13 Haziran günü 21.bölüm olarak izlemiştik. 3 ay bazılarımıza kısa bazılarımıza aşırı uzun geldi ama ortak olduğumuz bir konu var ki oda Sen Anlat Karadeniz’i çok özlediğimiz…Tahir’i,Nefes’i,Yiğit’i hatta Vedat’ı bile… Bu akşam yaz tatilinde dört gözle beklediğimiz dizimize kavuşurken PigmeLaf.com Sosyal İçerik Platformu olarak Sen Anlat Karadeniz’in sezon finalinde neler olmuştu ve yeni sezonda neleri izleyeceğiz hep birlikte bakalım…

 

  • Mustafa Kaleli hapise girdi

Bu haber sezon finalinin değil bir önceki bölümün haberiydi ama sezon finalinde de etkisi oldukça büyük oldu.İlk olarak Rusya’ya kaçış planını etkilemesin diye Tahir’den gizlenen durum Nefes’in Tahir’e itirafıyla değişti.Yapılan tüm planlar alt üst oldu,dengelerin hepsi değişti.Kaleli’lerin hepsi perişan,Oyy Asiye’si üzgün…

 

  • Vedat kaçtı

Tahir ile arasında olan kavganın sonrasında tekneyle kaçmıştı Vedat biliyorsunuz,ama bu sefer tüm sahil güvenlikleri ve polisleri atlatarak bambaşka bir insan kimliğine bürünerek deniz uçağıyla kaçtı.Kendi yanarken Nefes’i de yakmaya yeminli Vedat,Nefes’i de ihbar ederek kayıplara karıştı.Kızı Ceylan ile birlikte ihbar konulan kredi kartlarından dolayı resmen sürünerek kaçmaya devam etti.

 

  • Acayip Güçlü Takım’ın Tahir’i takımdan ayrıldı

Mustafa’yı hapisten çıkartmak ve ailesinin başında “aile reis”liği görevini yürütebilmek için Rusya planından çıkan Tahir, Acayip Güçlü Takım’ın inadını yok ediyor…Dejavu misali yine Nefes ile Yiğit’in Rusya’ya gitmesi ikisininde içine yakarken bu sefer Ay Işığında Uluyan Kurt kandırılamıyor ve Denizden Gelen Kaplana küsüyor ?

 

Nefes,Tahir ile geçireceği son gecenin farkında olarak “en kötü anısını iyisiyle değiştirmesini” ve Tahir’in “gerçekten karısı olmak istediğini” söylüyor ama sen zaten Tahir’in gerçekten karısısın Nefes ?  Kesinlikle bu tarz bir adım için çok erken olduğunu düşünüyorum ama başrol çiftini 21 bölüm koca bir sezon boyunca öpüştürtmeyen tek senaryo ekibi de Sen Anlat Karadeniz’de olduğunu düşünüyorum.Sen daha başrol çiftini öpüştürtmemişsin bu sahne baya bir şov oldu ? Nefes’ini,karısını,yarini yaralarından öpen Tahirleri sevin arkadaşlar,çünkü biz çok seviyoruz ?

 

  • Eyşan’ın cesedi bulundu ?

sen anlat karadeniz eyşan ile ilgili görsel sonucu

Vedat’ın biricik kardeşi,suç ortağı Eyşan son bölümlerde gözükmüyordu ve herkeste merak konusu olmuştu. Sezon finalinde nihayete erdi bu durum ve en son denize doğru yürürken gördüğümüz Eyşan’ın cesedi denizden çıktı. Ne kadar dizimizin kötü karakteri olarak gözükse de şahsen ben Eyşan’ı özellikle de Gözde Kansu’ya bayılıyordum.Vedat ile sahnelerini bir yandan sinirlensem de izlemekten keyif alıyordum.Özellikle Mehmet Ali Nuroğlu ile özel hayatlarındaki olan arkadaşlıkları da diziye yansıdığı için aralarındaki uyuma bayılıyordum.Gerçekten çok üzüldüm.Keşke Kurtlar Vadisi gibi olsa da Eyşan tekrar dirilse ?

 

  • Nefes,Mercan’a veda mektubu bıraktı

İki yaralı kadının çok güzel arkadaşlığını izleyebilecekken Nefes’in veda mektubunu okuduk.Hayal kırıklığı yaratan sezon finalinde beni en çok etkileyen sahnelerdendi bu mektup. “Zalimin sesi çok çıkar ama son sözü hep mazlum söyler.” O kadar ince düşünülmüş ve insanın içine işleyen bir cümle ki, sanki gelecekte izleyeceklerimizin referansı gibi bana güç verdi. Sakın vazgeçme Mercan,sakın vazgeçme Nefes ve sakın vazgeçmeyin diğer tüm Mercan ve Nefesler…

 

  • Vedat,gemiyi yakmaya çalıştı

Bayram sabahı olan aşırı duygusal Kaleli ailesiyle vedalaşmadan sonra gemiye gelen Acayip Güçlü Takım son zamanlarını geçirirken bir bakarlarken ce eee Vedat ve Ceylan.Malumumuz önce Ali’yi bayıltma ardından bir takım gemiyi yakma girişimleri,tehditler,el bağlamalar,kavgalar,bağrışlar,tükürükler derken Tahir’in ellerini ve ayaklarını bağlayarak Karadeniz’in serin sularına atma girişimi ve sonuç…

 

  • Nefes,Ceylan’ın kendi kızı olduğunu öğrendi

Vedat tabii ki bu kozunu kullandı ve Tahir’in bildiği halde Nefes’e Ceylan’ın kendi kızı olduğunu söylemediğini söyledi.Açıkçası ilk Ceylan konusu çıktığından beri bu durumdan haz etmiyorum ve yeni sezonda tez vakitte çözülmesini umuyorum.Vedat’ı Nefes’i tehdit ederek Tahir’in ellerini bağlatması hatta itmeye zorlaması falan bana biraz saçma geldi.Açıkçası 21 bölüm üstün derecede bir senaryo izlemişken sezon finalinin bu kadar vasat olabileceğini düşünmemiştim.Sezon finalinden bir önceki bölüm sezon finalinden daha heyecanlıydı,ciddiyim…

Neyse Nefes’in de Tahir’in ellerini bağlarken “Burdan kurtulduğumuzda seni terkedicem biliyorsun değil mi? Çünkü sen sevmeyi sadece korumak sanıyorsun. Senden kahraman olur Tahir Kaleli senden eş olmaz” demesini ben dizi bitse de unutmam.O lafları yutuşunu en kısa zamanda izlemek istiyorum ??

 

Yeni Sezonda Bizleri Neler Bekliyor?

 

İlk olarak Yeni sezon tanıtımımızı ve bu akşam yayınlanacak 22.bölüm fragmanımıza bakalım

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=0iJcWJl26tM[/youtube]

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=5qFp9y7gtMw[/youtube]

 

 

Gördüğünüz gibi Tahirimiz,Nefesimiz ve tabii ki Vedatımız sapasağlam yeni entrikalar,yeni oyunlar bizlerini bu akşamdan itibaren bekliyor.?

 

erkan birgören ile ilgili görsel sonucu
Erkan Birgören

İlk olarak yeni sezonda bu işin mimarı olan ortilerle yollar ayrıldı.Yani Ayşe Ferda Yılmaz ve Nehir Erdem‘in yarattığı hikayede senarist değişikliğine gidildi ve yerine en son Siyah Beyaz Aşk‘tan aşina olduğumuz Erkan Birgören getirildi.

Ä°lgili resim
Veli Çelik

İlk sezonun Yusuf Ömer Sınav ile birlikte yönetmenliğini yapan Emre Kabakuşak ile de yollar ayrıldı.Yerine Eylül,Annem ve Sakarya Fırat dizileriyle tanıdığımız Veli Çelik geldi. Reji ekibinin de değiştiği söylentiler arasında ama tam olarak bir açıklama yapılmadı.Yeni bölüm bitiminde tam anlamıyla anlaşılacağını düşünüyorum.

Erdal Cindoruk

Ve usta oyuncu Erdal Cindoruk Sen Anlat Karadeniz’in kadrosuna dahil oldu. Yeni sezonda sürpriz bir karakter ile seyirci karşısına çıkmaya hazırlanan Cindoruk, “Sen Anlat Karadeniz uzun süredir yakalanamayan reytingleri yakaladı ve yeni sezonunda ben diziye dahil oldum, dolayısıyla oldukça heyecanlıyım. Dizide yine tehlikeli bir adamı oynuyorum. Her ne kadar sektöre bu tip rollerle başladıysam da uzun süredir bir mafya babasını oynamamıştım. Bu sefer bilge, ne dediğini ne yaptığını bilen bir “mafya babasını” oynuyorum” dedi.

Bu akşam ki yeni bölüm için saatler kaldı.Şimdiden iyi seyirler ?

Sinem Sarı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir