Netflix Türkiye’de İzleyebileceğiniz 5 İyi Türk Filmi

Netflix Türkiye’de İzleyebileceğiniz 5 İyi Türk Filmi

Netflix Türkiye kataloğunu genişletmeye devam ediyor. Birbirinden farklı içeriklerin yer aldığı listede, izleyebileceğiniz seyir zevki yüksek 5 Türk Filmini listeledik. İyi seyirler! 🙂

  1. Cinayet Süsü

Ali Atay’ın yönetmenliğini yaptığı ”Cinayet Süsü”, sinemalardan hemen sonra Netflix’te yerini aldı ve çok sevildi. Cengiz Bozkurt, Binnur Kaya, Feyyaz Yiğit ve Uğur Yücel’in başrollerinde yer aldığı film bir cinayet masasının seri cinayetler işleyen katili yakalama hikayesini absürt bir mizahla anlatıyor. İzlemediyseniz, kaçırmayın! 🙂

2. Sınav

Dünyaca ünlü yıldız Jean-Claude Van Damme ‘ın da kadrosunda yer aldığı, Ömer Faruk Sorak imzalı ”Sınav”, üniversite sınavına hazırlanan bir grup gencin yaşadığı olayları anlatıyor. Kadrosunda İsmail Hacıoğlu, Yağmur Atacan, Rüya Önal, Tuba Büyüküstün ve Okan Bayülgen gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmeni Ömer Faruk Sorak. Sınav, etkileyici senaryosu ile seyir zevkinizi yükseltecek.

3. Cebimdeki Yabancı

İtalyan sinemasının da sevilen oyuncularından Serra Yılmaz’ın yönetmen koltuğunda oturduğu, başrollerinde Belçim Bilgin, Şükrü Özyıldız, Şebnem Bozoklu, Leyla Lydia Tuğutlu ve Çağlar Çorumlu’nun olduğu film telefonların insan hayatına etkisini çarpıcı bir dille anlatıyor. Film aynı zamanda 2016 yılında İtalya’da oldukça ses getiren Perfetti Sconosciuti’nin uyarlaması.

4. 7. Koğuştaki Mucize

Aras Bulut İynemli ve Nisa Sofiya Aksungur’un başrollerini paylaştığı film, baba kız ekseninde işlenen duygusal bir dönem hikayesi. Film, sinemalardan hemen sonra Netflix’te yerini aldı ve sadece Türkiye’de değil dünyada da o kadar çok sevildi ki dünyaca ünlü futbolcu Neymar filmi izleyip çocuk gibi ağladığını ifade etti. Filmi izleyip beğenenler arasında dünyaca ünlü DJ Snake ve bir dönem Beşiktaş’ta forma giyen Gary Medel de var. Filmin yönetmen koltuğunda Mehmet Ada Öztekin oturuyor.

5. Öteki Taraf

Özcan Deniz’in yönetmen koltuğunda oturduğu ve başrolü Meryem Uzerli ve Aslı Enver ile paylaştığı ”Öteki Taraf” farklı bir film aramak isteyen izleyiciler için çok şey vaat ediyor. Gerilim-korku türündeki film, farklı senaryosu ve iyi oyunculuklarıyla bu tarz seven izleyicilere ilaç gibi gelebilir.

Black Ice

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir