Minimalizme Başlangıç Olarak Atmanız Gereken 10 Şey

Minimalizme Başlangıç Olarak Atmanız Gereken 10 Şey

Minimalizmi artık günlük hayatımızda daha çok duymaya başladık. Az eşya çok huzur. Peki nasıl minimalist oluruz? En önemlisi eşyalarla bağ kuruyoruz. Bağ kurduğumuz eşyalardan hangilerini atarak bu minimalizm hareketini başlatırız. PigmeLaf.Com Sosyal İçerik Platformu olarak minimalizm için atmanız gereken 10 Şey yazdık. Keyifli okumalar!

1)Eski dergiler

Mizah dergisi, edebiyat dergisi, kadın dergisi ya da spor dergisi…Hiç fark etmez. Hayatınızda minimalizme yer vermeye önce bu dergilerden kurtularak başlayabilirsiniz. Kesinlikle hem evlerinizde hem de hayatlarınızda hiç de hak etmedikleri kadar yer kaplıyorlar. Eğer çok aklınızda kalan bir köşe yazısı, bir yemek tarifi ya da bir karikatür varsa kesip saklayabilirsiniz.

2)Faturalar, fişler ve gereksiz çıktılar

Bu guruba çok büyük bir hatırası yoksa sinema biletleri, konser biletleri vs. dahil. Kurtulun rahatlayın.

3)Kıyafetler

Sahiden her kıyafetinizi giyiyor musunuz? Bir seneden uzun süredir giymediğiniz kıyafetlerinizi ihtiyacı olanlara verin. Büyük ihtimalle bir seneden uzun süredir giymediğiniz bir kıyafeti 40 yılda bir ancak giyersiniz.

4)Kitaplar

Gerçekten bir kitap aşığıysanız ve size keyif veren bir kütüphaneniz varsa size bunu yapın demiyoruz tabi ama bazılarımızın evleri okumadığımız ve asla okumayacağımız kitaplarla dolu. Onları hayatınızdan çıkarmak kafanızın rahatlamasına da yardımcı olacak.

5)Makyaj malzemeleri

Bazı makyaj malzemeleri bozulacak gibi görünmese de onların da bir ömrü olduğunu kabul etmeniz gerek. Kullanmadığımız rujlarınız ve farlarınızdan ise kurtulmak için illa tarihlerinin geçmesini beklemenize gerek yok! Henüz hiç kullanmadıklarınızı ve hijyenik açıdan sorun yaratmayacakları da başkasına verebilirsiniz.

6)Kullanılmayan elektronik

Muhtemelen pek çok insan yarı bozuk yarı çalışır kablo ve kulaklıklar saklıyodur. Hayatınızda işinize yaramayacak elektroniklerden kurtulun.

7)Defterler

Pek çok insanın zayıf noktası… Boş yere beğendiğimiz defterleri alıyoruz sonra onlara yazmaya bile kıyamıyoruz. Bu olayın başka bir boyutu ise eşantiyon olarak verilen ajandalar. Evinizde hala 2013 yılından kalma ajanda mı var? Kurtulun ondan!(Mümkünse geri dönüşümle:))

8)Takılar

Ah o teki olmayan küpeler ya da bir gün yaptırırım dediğiniz kopuk kolyeler. Ya da uzun zamandır kullanmadıklarınız. Sizce de artık kurtulma zamanınız gelmedi mi?

deligomlegim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir