Marvel’s Punisher Dizisi Hakkında İncelemeler

Marvel’s Punisher Dizisi Hakkında İncelemeler

Netflix ve Marvel’s ın 6. ortak yapımı dizisi olan Punisher , karısını ve iki çocuğunu cinayete kurban veren Frank Castle’nin intikam hikayesini konu alıyor. Başarılı deniz piyadesi olan Fran Castle, kendisi gibi başarılı bir grup asker ile birlikte gizli bir operasyon için Afganistan’da görevlendiriliyor. Operasyonu başarılı ile gerçekleştiriyor fakat bu operayon Castle’nin sandığı gibi gizli bir askeri görev değil.

Ailesi katledildikten sonra kendisini ölü gibi gösterip Pete ismini alan Frank Castle. Punisher sıfatından sıyrılıp yaşamına devam etmeye çalışır, onunla bir nevi aynı kaderi paylaşan, bildikleri yüzünden kendisini ölmüş olarak gösteren eski bir analist olan David Lieberman’ın onu bulmasıyla sır perdesi  de aralanır. Liebarman, Catle’nin ailesinin ölümünün potansiyel bir devlet komplosu olduğunu ortaya çıkartır, bu sebeple anonim kimliğini koruması da fazla uzun sürmez. Castle, ailesinin intikamını alabilmek için, Liebarman’da ailesine yeniden kavuşabilmek için güçlerini birleştirirler ve büyük bir savaşa girerler.

 

 

Öte yandan şiddet dolu bir dizi olan ‘Punisher’ bir bölümünde kontrollü silahlanma yasasına değinerek büyük bir gündem oluşturmuştur. Dizinin nefes kesici özelliklerinden biri de Frank’in askeri tarafını bize göstermesi. Savaştan dönen askerlerde olan Travma Sonrası Stres Bozukluğunun izliyoruz dizide. O kadar isabetli ve korkutucu bir şekilde işlemişler ki bunu; bir yerden sonra hayrete düşmemek elde değil.

Başroldeki Pete/Frank karakterini The Walking Dead’den Shane olarak tanıdığımız Jon Bernthal oynuyor. Ayrıca kendisi yine Punisher olarak Daredevil’da görmüştük. Ebon Moss-Bachrach ise David Liebarman(Micro) karakterine can veriyor, onu da daha önce The Last Ship ve Person Of İnterest projelerinde seyretmiştik. Başka bir tanıdık yüz ise Westworld dizisinde Logan karakteri ile hatırladığımız Ben Barnes. Dizide Punisher’ın peşinde olan dedektifleri ise Michael Nathanson ve Amber Rose Revah canlandırıyor.

       

  2. SEZON YAYINLANACAK MI?

Dramatik ve aksiyon dolu sahnelerin yer aldığı dizi için Netflix’den Punisher sevenlerine güzel haber… Dizinin ikinci sezonu için platform’dan izin çıktı. Netflix resmi internet sitesinden yaptığı açıklama ile dizinin ikinci sezonunu kısa bir video ile müjdeledi. Yayın tarihi henüz belli olmasa bile ikinci sezon için onay alması bile Punisher hayranlarına yetti.

https://www.facebook.com/MarvelsPunisherNetflix/videos/1571287582959387/

 

ardayaziyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir