Az Kişi Tarafından Bilinen 10 Şahane Dizi

Az Kişi Tarafından Bilinen 10 Şahane Dizi

Dizi izlemeye hepimiz bayılıyoruz. Breaking Bad, Game of Thrones, La Casa De Papel şahane diziler ama herkes de izliyor be kardeşim. E haliyle bazen popüler dizilerden sıkılıp, daha farklı bir şeyler izlemek istiyoruz. Sizin için ortamlarda ”Yeni bir diziye başladım süper” demelik belki de sadece kendinize saklamak isteyeceğiniz az kişi tarafından bilinen şahane diziler listeledik. ? Buyurun…

10-Chewing Gum

Hikaye aşırı dindar bir ailede yetişen, bakire ve sıkı bir Beyonce hayranı 24 yaşındaki Trace’in başından geçenlere odaklanıyor. Tek amacı bekaretinden kurtulmak olan Trace, dünyayı tanımaya başladıkça daha göreceği, yaşayacağı çok şey olduğunun da farkına varıyor. 3. Sezon onayı alan Chewing Gum, absürt komedi sevenlerin kahkahalar atarak izleyeceği bir İngiliz komedisi.

9- Alias Grace

Gerçek bir olaya dayanarak senaryolaştırılan dizi 1843 yılında Kanada’da geçiyor. Esrarengiz olayların ortasında Grace Marks bulunuyor. Genç kadın Marks iddialara göre küfürbaz işverenini öldürüyor ve bununla suçlanıyor. Grace ise olaylarla ilgili hiçbir şey hatırlamıyor. Dr. Simon Jordan da bu işi çözmek için kollarını sıvamış ve genç kadının hafızasını geri getirmeye çalışıyordur. Onunda kafasında iki seçenek vardır. Grace ya azılı bir katil ya da sadece hafızasını kaybetmiş bir zavallı. Özellikle kadın izleyicilerin dikkatini çekebilecek olan dizinin başrolünde güzeller güzeli oyuncu Sarah Godon var. 6 bölümlük bu mini diziyi kaçırmayın.

8- Fleabag

Phoebe Waller-Bridge’in senaristliğini ve başrolünü üstlendiği dizi, daha önce sergilenen tek kişilik bir tiyatro oyunundan uyarlama. Fleabag, temel olarak günümüzde Londra şehrinde yaşayan ve kod adı Fleabag olan genç bir kadının hayatını devam ettirme çabasını işliyor. En yakın arkadaşı ölen, ailesiyle ve erkek arkadaşıyla sorun yaşayan Fleabag’ın hikayesi çoğu zaman güldürse de yer yer duygulandırıyor. Şimdiye kadar pek çok ödül alan dizi, son olarak Phoebe’ye Komedi Programında En İyi Kadın Oyuncu Performansı dalında BAFTA kazandırdı. Bu eğlenceli komediyi kaçırmayın.

7- Lovesick 

Johnny Flynn, Antonia Thomas ve Daniel Ings başrolleri paylaştığı bu İngiliz komedisinin çok farklı bir hikayesi var. Dylan dizinin ilk bölümünde cinsel yolla bulaşan ve tedavisi kolay olan hastalıklardan klamidyayı kaptığını öğreniyor. Nasıl kaptığına dair fikri olmasa da doktoru bu zamana kadar beraber olduğu kişileri durumdan haberdar etmesini söyleyince o da bunu yerine getirmeye karar veriyor. Kendine bir liste yapan Dylan’ın çeşitli yollarla eski partnerlerine ulaşmaya başlamasıyla dizinin hikayesi de başlamış oluyor. Hali hazırda 3 sezonu bulunan dizi oldukça sevimli bir komedi. Özellikle Luke ve Angus’a bayılacaksınız.

6- How to Get Away with Murder

Dünyada oldukça popüler olmasına rağmen, Türkiye’de çok fazla takipçisi bulunmayan dizide başrolde Oscar’lı yıldız Viola Davis var. Dizinin konusuna ise: Annalise Keating’in kişisel ve iş hayatı etrafında geçmektedir; Annalise, ABD’nin en saygın hukuk okullarından biri olan, Philadelphia’daki kurgusal Middleton Üniversitesi’nde görevli bir ceza hukuku profesörüdür. Aynı zamanda ceza savunma avukatlığı yapan Annalise, dersini alan en iyi beş öğrenciyi seçerek ekibinde kendisiyle birlikte çalışması için bir grup belirler. Annalise ve öğrencileri istemeden bir cinayet kumpasına bulaşırlar. Bu polisiye dramayı çok seveceksiniz.

5- Wentworth

Avustralya yapımı olan drama dizisinde, hapishaneye yeni gelen Bea Smith daha kızından ayrılmanın acısını üzerinden atamamışken kendisini güç savaşının içinde bulur. Frankie Boyle ve Jacs Holt’un birbirleriyle verdikleri savaşta arada kalan, ne yapacağını bilemeyen Bea, bir yandan bu ortamda hayatta kalmaya çalışırken, diğer yandan da ailesi / kızı ile olan problemlerini çözmeye çalışmaktadır. Farklı senaryosu ve başarılı oyuncularıyla son dönemin en iyi dizilerinden olan Wentworth 6. Sezon onayını aldı. Dizi aynı zamanda Star Tv’de yayın hayatına başlayan Avlu‘nun resmi olarak uyarlandığı yapım olma özelliğini de taşıyor.

4- Skam

Oslo’nun Hartvig Nissen Lisesi’nde okuyan gençlerin aşklarına, cinselliklerine, skandallarına, yaşlarının getirdiği sorunlara epey bir yakından tanık oluyoruz. Hatta o kadar yakından ki tüm olanlardan gerçek zamanlı olarak saati saatine haberimiz oluyor ve üstelik istersek dizideki karakterlerle sosyal medyadan arkadaş bile olabiliyoruz! 3 sezondan oluşan bu Norveç dizisinde her sezon bir başka karakter üzerinden ilerliyor. İlk sezon “Eva”, ikinci sezon “Noora”, üçüncü sezon ise “Isaac”. Gençlik dizisine farklı bir boyut kazandıran bu Norveç draması sizi etkileyecek.

3- Preacher

1995 ile 2000 yılları arasında yayınlanan ve ilgiyle takip edilen çizgi romandan aynı adla uyarlanan Preacher, bir Amerikan dizisi. Zamanında kötü işlere bulaşan ve karanlık bir geçmişe sahip olan Jesse, vaizlik görevi için babasının görev yaptığı kiliseye dönerek burada göreve başlar. Genesis isminde neredeyse Tanrı kadar güçlü bir varlıkla birleşen Jesse, karanlık geçmişiyle sürekli yüzleşmek zorunda kalmaktadır. Farklı bir çizgi roman uyarlaması arıyorsanız bu diziyi çok seveceksiniz.

2- War&Peace

Lev Tolstoy’un ölümsüz eseri Savaş ve Barış’tan uyarlanan, bu 6 bölümlük mini dizi özellikle tarihi dizi sevenleri mest edecek. Rusya’nın oldukça zengin isimlerinden Kont Kirill Bezukhov’un evlilik dışı oğlu Pierre Bezukhow’un babası ölüyor ve vasiyeti ona kalıyor, hikaye tam da burada başlıyor. Tam bir görsel şölen olan ve çok iyi bir şekilde uyarlanan diziyi izlemediyseniz kesinlikle pişman olmayacaksınız.

1- Utopia

Ve listenin başında gerçekten efsane bir İngiliz dizisi var. Birbirini önceden tanımayan bir grup insan, internette bir çizgi roman forumunda tanışıyorlar. Efsanevi çizgi roman The Utopia Experiments’ın (Ütopya Deneyleri) orijinal müsveddesi ellerine geçiyor ve buluşmaya karar veriyorlar. Ardından, olaylar karışıyor. Kahramanlarımız kendilerini, gizli ve tehlikeli bir teşkilat olan The Network tarafından kovalanır buluyorlar. 12 Bölümden oluşan Utopia’yı izlemediyseniz çok şey kaçırıyorsunuz, hemen ekran başına!

emrederler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir