Kendinizi Bulmanın 5 Yolu

Kendinizi Bulmanın 5 Yolu

Kendinizi kaybettiğinizde çok fazla şansınız yoktur. Ya tamamen kendinizi kaybedecek dibi göreceksiniz ya da bir toparlanma sürecine girmeniz gerekmektir. Burada bunu okuyorsanız; toparlanmak için ilk adımı atmışsınızdır. Gelin size kendinizi bulmanın 5 yolu hakkında kısa fikirler verelim siz de devamını getirin.

1. Hayal edin

Hiç bilmediğiniz bir mekana, hiç tanımadığınız insanların olduğu bir yere gidin. Keyfinize göre sesli ya da sessiz bir ortam seçin. Hafif bir içecek ya da hiçbir şey içmeyin. Gözlerinizi kapatın ve hayal edin. Kendinizi bulmanın 5 yolu için ilk adım bu olsun. Kendinizi düşünün. Nerede ve nasıl olmak istiyorsunuz bunu düşünün aynı zamanda bunları versiyonlar olarak düşünebilirsiniz. Hangisinde daha mutlu olduğunuza karar verin. Size en huzur veren hayaliniz ise doğru olandır.

2. Yazmaya başlayın

Hayalleriniz ya da istekleriniz var değil mi? Mutlu ya da huzurlu değilsiniz? Neyse her birini boşverin en önemlisi siz isteğiniz yerde olmadığınızı düşünüyorsunuz. İşte şimdi elinize kalemi alın bir de yeni bir defter ve isteklerinizi yazın. Hayallerinizden başlamayın. Sabahtan akşama kadar neler yapmak istediğinizden başlayın. Neler yapmak istiyorsunuz ve neler yapmak isterdiniz. Her şeyi ama her şeyi yazın. Olmasını istediğiniz sahneleri, cümleleri, anları da yazıyoruz. Ara sıra ekleme yapabilirsiniz. Sonra hangi noktada olduğunuza bir bakın. Ve bu defteri ara sıra okumayı ihmal etmeyin. Kendinizi bulmanın 5 yolu için en önemli adımlardan bir tanesi budur!

3. Hatırlatın!

Etrafınızda her gün kendinize planlarınızı, hayallerinizi hatırlatacak şeyler bulundurun. Belki bir hayal panosu ya da not belki bir defter ya da poster. Size ne ilham verecekse!

4. Küçük hedefler ile başlayın!

Küçük hedefler ile başlayın ki zaman geçtikçe “Yapamıyorum” diyerek pes etmeyin! Küçük hedefler size yürüdüğünüzü hissettirecek ve koşmanızı sağlayacak.

5. Hatırla!

Her sabah ve akşam ilk maddede yaptığını tekrarla! Her seferinde kendine o sakin ortamı yaratamayabilirsin ama gözlerini kapattığına kendi dünyaya çekilmeyi öğren ve hatırla! Hangi yolda olduğunu hatırla!

Kübra Çoban

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir