Jet Sosyete’nin Jet Karakterleri

Jet Sosyete’nin Jet Karakterleri

Avrupa Yakası, Yalan Dünya, Aile Arasında gibi kült yapımların zeki senaristi Gülse Birsel bu sefer hayatımıza Jet Sosyete ile giriş yaptı. Açıkçası şuana kadar yaptıklarıyla kıyaslamadan izlendiğinde Jet Sosyete mükemmel enerjisi olan bir iş olmuş.

İlk bölümü yayınlandığında olumlu tepkilerden daha çok olumsuz tepkileri okuduk. Ben sadece okumakla kaldım. Bana kalırsa Jet Sosyete, ekranlarda bize nefes aldıracak olan dizidir. Nefes aldırırken de düşündürmek tabi ki Gülse Birsel’in işidir.

Orta halli bir ailenin jet hızıyla sosyeteye girişini anlatan dizinin karakterlerini inceleyelim;

Yaşar Yüksel | Çağlar Çorumlu

Yaşar karakteri için çok cafcaflı cümleler kuramayacağım. Çağlar Çorumlu’nun oyunculuğuna diyecek laf yok tabi ama karakterin abartıları beni gerçekten bunalttı ve bu yüzden Yaşar karakterine henüz ısınamadım. İlerleyen bölümlerde basit saflıklar yerine daha zeki bir Yaşar bekliyorum. Birde o Burhan Altıntop’un çantasını andıran çantasını hiç sevmedim. 🙁 Dizinin en bunaltıcı karakterinde ilk sırayı Yaşar Yüksel’e veriyorum ama Yaşar Usta vurgusuna ise bayıldığımı söylemeden geçemeyeceğim.

Safiye Yüksel | Derya Karadaş

Dizinin en abartısıyla bunaltan ikinci karakteri olarak Safiye Hanım’ı seçiyorum. Derya Karadaş mükemmel ancak Safiye izlerken beni yordu. Tabi kocası Yaşar’a kıyasla daha sevimli geldi. Yine de sert bir ön yargım yok Derya Hanım bu karakteri belki bize de sevdirir.

Cengiz Özpamuk | Cengiz Bozkurt
Canım Cengiz Bozkurt. Abartısını da oyunculuğunu da sevdiren güzel adam. Dizideki Cengiz’e gelirsek henüz sivrildiğini düşünmüyorum sanki bölümler ilerledikçe esas Cengiz karakterini görecek gibiyiz. Gördüğümüz kadarıyla kendisini sevdim. Dizinin en cool adamı olarak Cengiz Yüksel’i seçiyorum.

Gizem Özpamuk | Gülse Birsel
Gülse Birsel içinde olduğu her yapımda bir karakteri kendisi canlandırdı ancak bu en iyisi oldu. Gizem Özpamuk tek kelime ile EF-SA-NE bir karakter. İzlerken kendisine gülmemek elde değil. Dizilerde gördüğümüz en anaç karakter. Özellikle kayınvalidesi ile olduğu sahnelerde kendisini patlatıyor. Dizideki en celebrity karakteri Gizem Özpamuk olarak seçiyorum. Seni seviyorum Gülse Birsel. (:

Ozan Özpamuk | Sarp Apak

Sarp Apak her ne kadar benzer bir karakter ile Yalan Dünya’da yer almış olsa da ben Ozan karakterini gerçekten sevdim. Tam olarak bir önceki karakterlerine benzemediğini düşünüyorum. Şimdi adam burada da çapkın diye neden bir öncekine benzesin ki? Aynısı değil. Katiyen kabul etmiyorum. Ama orta halli karakterlerde bir numara Ozan’ı seçiyorum. İleride Gülse Birsel bu karakteri kesin patlatır diyor ve Ozan konusunu bitiriyorum.

Gündüz Şahin | Bartu Küçükçağlayan
Valla efendim kendisine özgü tüm manyak karakterleri Bartu Küçükçağlayan çıkarıyor. Psikopat, deli, özgün ve sevimli. Sevimlilik kısmı özellikle Bartu’nun mimiklerinden kaynaklı bir durum. Gündüz’ü dizinin en gizemli delisi seçiyorum.


Zahide Özpamuk | Ayşenil Şamlıoğlu

Gelinine aşık(!) bir kayınvalide! Sivri dili falan hiç göze batmıyor. Usta oyuncu mükemmel ve ideal bir kaynana rolü çiziyor. Dizinin en ince cümleleri ile laf sokan kaynanasını Zahide Hanım olarak seçiyorum. Benim kaynana korkumu da perçinliyor ama olsun. 🙂

Pelin Soner | Hasibe Eren

Sevgili Hasibe Eren’i sevdim ancak daha fazla görmek istiyorum. Daha çok Gizem ve Pelin’in bir arada olduğu ateşli, tartışmalı sahneler bekliyorum. Pelin’i de dizinin en sosyal hatunu seçiyorum.

Tonguç (Tony) Pehlivan | Enis Arıkan

Canım çok tatlıyım, biliyosun! Evet, Kerimcan Durmaz çakması gibi cümleler kurulsa da Tony tarafından, ben Enis Arıkan tarafına odaklandığım için bu karakteri çok sevdim. Aşırı renkli, sinsi, zeki ve elit olan Tony bir diğer adıyla Tonguç’u dizinin en tarz karakteri seçiyorum, biliyosun!

Talip | Şahin Irmak

Talip, nedense bana hiç eğlenceli ya da özel bir karakter gibi gelmedi. Sevemedim. En yorum yapılamayacak karakteri de Talip olarak belirliyorum.

Melike Şahin | Aslı Bekiroğlu
Jet Sosyete’nin en zeki karakterleri sıralamasında Melike’yi ikinci sıraya koyuyorum. İnanılmaz zeki cümleleri ve realist yapısıyla patır patır ben buradayım diyor. Aslı Bekiroğlu’nu Vine üzerinden tanıyıp sevdiğim için onu burada görmek beni mutlu etti.

Yıldız Yüksel | Tuğba Çom

Sosyeteye en jet girişi Yıldız yapmış bulunmaktadır. Renkli, modern ve güzel bir karakter olmuş. Aynı zamanda oyuncuyu da çok sevdim. Yıldız’ı dizinin en zeki karakterlerinde üçüncü sıraya alıyorum.

İlayda Çıkrıkçıoğlu | Deniz Cengiz

Dizide bir zeka sıralaması olacaksa kendisini birinci sıraya alalım. İLAYDA SANA AŞIĞIM! Seni seviyorum ve senin gibi bir dost istiyorum. İnce lafları ve tavrı ile kesinlikle kimseye benzemiyor. Nurhayat ile benzetilmesini de anlamsız buluyorum. İlayda için sayfalarca yazı yazabilirim. Öyle anlatmak isterim ki sıkılabilirsiniz. Canım kraliçem!

Alara Çıkrıkçıoğlu | Ecem Uzun

Partneri Bartu ile çok uyumlu. Deli, orijinal aynı zamanda tatlı bir de ablasını sevdiğimden kendisini de sevdim. Dizinin en gotik karakteri olarak Alara’yı seçiyorum.

Tekin | Emre Taştekin

Dizideki en alt mesajlı karakteri sorsalar işte sevgili Satış Danışmanı olan Tekin’i söylerim. Zekasına ve tavırlarına bayıldım. Kendisini de daha fazla görmeyi istiyorum.

Hayatımıza jet gibi giren dizi her Pazar akşamı saat 20:00’de Star Tv ekranlarında… 

Kübra Çoban

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir