Game of Thrones 8. Sezon Ne Zaman Başlıyor?

Game of Thrones 8. Sezon Ne Zaman Başlıyor?

Game of Thrones hayranları sabırsızlıkla yeni 8. Sezonun yayınlanmasını bekliyorlar fakat dizinin ekranlara ne zaman kavuşacağı hala bir muamma. İşte 8. Sezon hakkında bilmeniz gereken herşey burada.

İddialı dizi Game of Thrones yeni sezonda 2019 yılında yayına gireceği ihtimali konuşuluyor.

Yeni sezonun çekim yerleri Hırvatistan, Kuzey İrlanda ve İzlanda.

Resmi kaynaklar 8. Ve final sezonun 2019 yılında yayına gireceğini söyledi. Final sezonun toplam 6 bölümden olacak. 8. sezonun ilk posteri bile yayınlandı. Basit bir çizim olan “GOT 2019” olan poster aslında henüz onaylanmış değil.

Fantastik tarzı dizinin sahneleri için tüm oyuncular dünyanın dört bir yanına çekimlere başladılar. Özellikle Harington Lena Headey (Cersei Lannister) ile beraber çekimleri olduğu görüntülendi. Ayrıca John Bradley (Samwell Tarly) gözlerden kaçmadı.

Jon Snow Ayra Stark’ın kız kardeşini oynayan oyuncu Maisie Williams final sezonun ilk bölümü nisan 2019 yılında çekileceği söyledi. Aktris, “Bu sezonun aceleye gelinmesini istemiyoruz, finale yakışır bölümleri hazırlamak için hummalı bir çalışma var,” diye devam etti.

Ayrıca oyuncu önemli bir ipucu vermeden edemedi. Arya Stark 8. Sezonda ölebilirmiş.

 

Neden Games of Thrones ekranlara bu kadar geç geliyor? Erken yayınlanma ihtimali olabilir mi?

Yapım şirketi bir çok yerden ve değişik ekiplerle çalışıyor. Program yapımcılarıyla bir çok yerlere gidip final için en iyisine hazırlanıyorlar.

Çekimler 8. Sezonda yaklaşan büyük savaş sahnesinin olacağı sette başlanacağına dair söylentiler var.

Liam Cunningham, hayranların sezonun “Acı tatlı bir son olabileğini tahmin ediyorlar,” diye konuştu. Ser Davos Seaworth olarak bilinen aktör, dizinin nasıl bir sona yaklaşacağını bildiğini söyledi.

Yapım şirketiyle başka bir röportajda, Bloys’un açıklaması şöyleydi: “Böyle kaliteli bir iş için zamana çok ihtiyaçları var.”

“Dizi bunca yıl ilerledikçe gittikçe büyüyor, büyük savaş sahneleri, büyük özel efektler, bunların hepsi zaman alıyor.”

Yeni bir teoriye gore dünyanın kurtarıcısı Jaime Lannister’ın olabileceği söyleniyor. Azor Ahai.

Games of Thrones 8. Sezon çekim yerleri

Bu tür konular konuşulmadı, fakat tahminlere göre  8. Sezonda  çekimler daha çok Winterfell civarında yoğun olacağı tahmin ediliyor.

Başka görüntülerde de Belfast’ta Titanic stüdyolarında yeni bir Kings Landing seti inşa edildiği gösteriliyor.

Daha neler var? Neler hazırlanacak? Kimler 8. ve final sezonuna dahil olacak? Merak edilen herşey yavaş yavaş açığa çıkıyor. Bakalım 8. Sezon finale yakışır bir yapıtta olacak mı? Yoksa hayal kırıklığı mı olacak bekleyip göreceğiz.

Neslihan Yıldırım

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir