İstanbullu Gelin 50.Bölüm: “Sevgi Emekti”

İstanbullu Gelin 50.Bölüm: “Sevgi Emekti”

İstanbullu Gelin 50.bölüm analizinden merhabalar. Yeni bölümümüze bir kala 50.bölümümüzün bir tekrarı niteliğinde olsun istedim. 50.bölüm genel itibariyle Siren sahneleri hariç benim için sıkıcı geçti açıkçası ? . Neyse hep birlikte analize bakalım…

Faruk’un Köşe Kapmacası

Gözde’nin sarsıcı gelişiyle bitmişti bölümümüz. Aynı o şekilde de başladı. İlk olarak kendinden önce kendi gibi şaşalı bir çiçek buketiyle girdi Boran Konağına, geleceğinin habercisi olarak. Süreyya ilk gördüğü andan itibaren bir ısınamadı, yolunda gitmeyen bir şeyler olduğunu sezdi. Ardından konağa da Fikret ile birlikte gelince taşlar yavaş yavaş oturmaya başladı. Sadece onun için değil Esma Sultan ve İpek içinde garipti Gözde’nin gelişi.

Gözde kendince “masum” bir adım atarak Faruk’u ikna etmeye çalıştı. Her ne kadar Faruk bu numaraları yiyecek bir adam değil ama eli kolu bağlandı, mecbur. Akif’i devreye sokmaya çalışırken işler daha da karıştı. Kendi yuvamı kurtariyim derken Akif’in yuvasını yıkıyordu. Neyse ki o da halloldu. Ama Faruk güzel patladı, buna içerik sonunda değineceğim…

“Sevgi Emekti”

Süreyya’nın Esma Sultan’a ‘anne’ demeye başladığını hepimiz biliyoruz. Yurtta hatta yavru vatan Kıbrıs’ta bile coşkuyla kutlandı bu haber. Ama bilin bakalım kimin haberi yoktu? Tabii ki İpek’in. Faruk’la aynı anda Süreyya’nın “anne” dediğini duydu ve tabir-i caizse yıkıldı. Aralarında bir şeylerin iyiye gittiğini aynı zamanda kendisinin de kötüye gittiğini görünce mahvoldu.

Minik minnoşumuzun odası hazır bu arada. Nasıl güzel olmuş, nasıl anlamlı olmuş. (Sözde) Süreyya’nın eliyle yapılan oda çok güzel olmuş çünkü içinde sevgisi var. –Sevgi neydi Faruk? –Sevgi benim karım. –Hayır bilemedin, sevgi emekti ???

Siren Bombası / Boçito ve Güvercin ??

Geldik bölümün en eğlenceli sahnelerine. Siren tek başına bir bombayken bu bölüm evlendi haberiyle gelince iki bomba etkisi yarattı. Garip ve Burcu tepki gösterdi tabii ki bu duruma. Ama güzel bir hareket yaparak Las Vegas’ta evlenmiş sevdim bunu ? 

Boğaç’ın tam bir kas kütlesi ama beyni olmayan hareketleri çok komikti. Osman ile olan diyaloglarına bayıldım. Osman’ın o kadar tersi bir karakter ki yan yana aşırı eğreti durdular. Osman’ın bunu Süreyya’ya mesaj atarak paylaşması çok hoşuma gitti. Çünkü dizi karakterleri Whatsapp kullanmıyor sanıyordum ?

Herkes Siren’e kendinden küçük biriyle evlendi diye tepki gösterirken Siren’in kurduğu “ Hayat hep erkekleri mi kayıracak?” cümlesine bayıldım. Çok da haklı. Sonuçta Siren’de baya bir küçükken kendinden kaç yaş büyük Garip ile evlenmiş. Neden bir kadın yapınca tepki görüyor ki?

Boran Konağına önceki gelişinde evdeki çalışan erkeklerin ağzı açık kalmıştı. Bu seferde Boğaç’ı gören kadınların ağzı açık kalınca durum eşitlendi ?? Bir de farkettiğim bir detay daha. Nedense dışardan birine karşı bir şey yapıldığı zaman İpek ile Süreyya’yı aynı cephede hatta şakalaşırken görüyoruz. Bunu hep yapsan keşke İpek? Biraz insanlık adına mutlu olsan nasıl olur?

Siren ve Boğaç’ın pardon Bo’ya Fikret’in tepkilerine öldüm. Aslında Fikret evin en komiği ama içindeki Faruk nefretinden pek bu özelliğini göremiyoruz. Bo’nun Faruk’a kasılma var dediğinde “Doğuştan o kasılma” diye evde kahkaha attım ? İki arada bir derede Siren Fikret’e de yürüdü mis valla ?

42 Yıllık Bir Sevda Öyküsü

Siren’e evlendiği için tepki gösteren Garip, Esma tarafından kıskanılıyor olarak adlandırıldı. Ki Esma Sultan gayet haklı. Kızının annesi olabilir ama eski karın en nihayetinde. Yemek sonrasında attığı mesaja bayıldım. Siren ve Garip konuşmasına çat kapı gelerek tanık olan Esma’da mutluluktan dört köşe. Var ya Garip o kadar güzel köşeden döndün ki…Kazara yanlış bir kelime kullansaydın orda bitmiştin ama iyisin, minnoşsun sıkıntı yok ?

Kaçınılmaz İtiraf

Faruk, Gözde itirafını beklediğimden daha çabuk yaptı. Ama dediğim gibi köşeye sıkışmıştı. Süreyya’yı yine çok ama çok kırdı. Faruk yaptığı hatayı kabul ederken aynı anda Süreyya’yı suçlaması kusura bakmasın da bir şey yaptın üzerine sıvıyorsun muhabbeti gibi oldu. Zaten suçlusun yaptığın hangi bahane kullanılırsa kullanılsın kabul edilebilecek bir şey değilken üzerine Süreyya dinlemeden gitti diye onu suçluyorsun. Aferin sana Faruk.

Fikret’in söylediği egoist Faruk’tan hiçbir farkın yok şu anda. Süreyya seni affeder mi bilmiyorum ama bu yarayı sen çok zor kapatıcaksın haberin olsun…

Son olarak Osman ve Burcu’nun düğün hazırlıklarından bahsetmek istiyorum. Baya baya evleniyorlar. 51.bölüm 2.fragmanda da net bir şekilde gördük. Osman, Burcu evlenmek için yalı, davetiye için de aşırı şaşalı bir şey istiyor gördün değil mi? Sen de ordaydın. Ne kadar farklı olduğunuzu görmüyor musun? Hala mı? Günah benden gitti valla. Bile isteye kendini ateşlere atıyorsun haberin olsun. Umarım kendini üzmezsin ne diyeyim.

Haftaya İstanbullu Gelin 51.bölüm’de görüşmek üzere. 2.fragmanda çok eğlendim özellikle Siren’in şarkı söylediği sahnede. Haydi bakalım bizi umarım güzel bir bölüm bekliyordur…

Sinem Sarı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir