Rastgele

İbrahim Çelikkol’un Canlandırdığı Hafızalardan Silinmeyen 5 Karakter

Siyah Beyaz Aşk’ın yakışıklı oyuncusu İbrahim Çelikkol, 14 Şubat 1982’de İzmit’te dünyaya geldi. Kova burcunun kendine has karizmasını iliklerine kadar taşıyan İbrahim Çelikkol bir dönem Genç Milli Basketbol takımında oynadı ve lig maçlarına katıldı. Aynı zamanda profesyonel olarak modellik de yapan Çelikkol daha sonra kariyerini oyunculukta yürütmek istediği için tüm bunlara ara vererek oyunculuk dersleri almaya başladı.

 

 

Eğitim almaya devam ederken yapımcı Osman Sınav ile tanışan İbrahim Çelikkol aslında hayatının fırsatı ile tanışmış oldu. Osman Sınav sayesinde “Pars: Narkoterör” de Komiser Şamil Baturay rolünü kaptı. Bu hem onun ilk rolü hem de ilk başrolüydü.

“Pars Narkoterör”den sonra da ekranlarda var olmaya devam eden, oyunculuğunu her projesinde geliştiren ve güzelleştiren İbrahim Çelikkol’un unutulmaz 5 rolünü PigmeLaf.com Sosyal İçerik Platformu olarak sizler için hazırladık.

1- Komiser Şamil Baturay – Pars: Narkoterör

 

 

Yapımcılığını ve yönetmenliğini Osman Sınav‘ın yaptığı Pars: Narkoterör‘ün konusu şöyle: İstanbul Narkotik başkomiseri Şamil Baturay (İbrahim Çelikkol), katıldığı rutin bir operasyonda, Türkiye’de kurulan yeni bir uyuşturucu şebekesine ait delillere rastlar. Narkotikte birlikte çalıştığı nişanlısı Zülüf (Seda Bakan) ile birlikte Van’a aile ziyaretine gittiğinde ise, kendisini uyuşturucu baronlarının tam ortasında bulur. Çerkez oğlu Şamil ile Kürt kızı Zülüf’ün aşkı, Şamil’in abisinin uyuşturucuyla ilgili bir operasyonda şehit edilmesiyle daha da imkansız bir hâl alır. Abisinin kaybıyla hayata küsen Şamil, elde ettiği bazı ipuçlarıyla tekrar harekete geçer ve intikam için uyuşturucu baronlarının peşine düşer.

2- Ulubatlı Hasan – Fetih 1453

 

 

2012 yılında vizyona giren filmin yönetmenliğini Fatih Aksoy yapmıştır. 6 milyonun üzerinde kişi tarafından izlenen filmin çekimleri tam 3 yıl sürmüştür. Ulubatlı Hasan rolüyle karşımıza çıkan İbrahim Çelikkol bu filmde çokça beğenilmiş ve takdir edilmiştir. Fetih 1453’ün konusu ise şöyle: Babası II. Murat’ın ölümü üzerine ikinci kez tahta çıkan II. Mehmet’in şimdi kafasında gerçekleştirmesi gereken ilk öncelik Bizans İmparatorluğu’nun son toprağı olan Konstantinapolis’i Osmanlı Devleti’ne katmaktır. Bu uğurda ne yapılması gerekiyorsa genç padişah hiçbirinden feragat etmeyecektir.

3- Cemil – İffet

 

 

17 Eylül 2011 – 24 Eylül 2012 yılları arasında izlediğimiz İffet dizisinin başrollerini Deniz Çakır ve İbrahim Çelikkol paylaşmıştır. Çelikkol’un Cemil adında hırslı bir taksi şoförünü canlandırdığı dizide, Deniz Çakır’la uyumu dikkat çekmişti. Oyuncu dizi sayesinde ilk kez bıyıklı olarak izleyici karşısına geçti ve bu tarzı çok beğenildi. Yayınladığı dönemde reytinglerde başarılı grafik çizmesine rağmen birçok eleştiriye de maruz kalan dizinin konusu ise şöyle: İffet, İstanbul’un kenar mahallelerinden birinde babası ve kız kardeşiyle yaşayan genç bir kızdır. Şeref ve namusuna düşkün tutucu bir adam olan babasının tüm kısıtlamalarına rağmen delicesine aşık olduğu Cemil’le gizli gizli buluşmaktadır. Babasının yıllardır ona öğrettiği, aşıladığı ar, namus öğretilerinden de uzak kalamaz İffet. Cemil’in bütün ısrarlarına rağmen, bekaretini korumakta, evlilik dışı bir ilişkiye şiddetle karşı çıkmaktadır.

4- Fırat – Merhamet

 

 

Hande Altaylı‘nın “Kahperengi” isimli kitabından uyarlanan, finali ile hepimizi salya sümük ağlatan Merhamet’in başrol oyuncuları; Özgü Namal, İbrahim Çelikkol, Burçin Terzioğlu, Mustafa Üstündağ ve Yasemin Allen‘dir. Narin (Özgü Namal) ve Fırat’ın (İbrahim Çelikkol) güzel aşkını, Deniz (Burçin Terzioğlu) ve Narin’in sağlam dostluklarını ve zorlu bir hayat mücadelesini izlediğimiz dizi 13 Şubat 2013’de başlamış ve 12 Mart 2014 de final yapmıştır. Dizide canladırdığı Fırat karakteriyle özellikle kadın izleyiciler tarafından çok beğenilen oyuncu, birçok kişi tarafından yakın markaja bu dizi sayesinde alınmıştı.

5- Ferhat Aslan – Siyah Beyaz Aşk

 

 

Final kararı ile bizi büyük bir depresyona sokan masalsı dizimizin Çirkin’iydi Ferhat Aslan. Masalın Güzel’i Aslı‘ya (Birce Akalay) olan aşkı, kendiyle kavgası, ailesiyle sorunları derken hepimiz Ferhat’ı alıp bağrımıza basmak istedik. Birce Akalay ile uyumları tartışılmaz derecede mükemmeldi. Onlar siyahla beyaz kadar birbirlerine yakışıyorlardı. Dünyanın en güzel masalı olan dizimizin konusu ise şöyle: Ferhat, peşine düştüğü adamı yaşatmak için bir doktora ihtiyaç duyar. Kendini insanları iyileştirmeye adamış olan doktor Aslı ile yolları bu sebeple kesişir.   Hayatta asla yan yana gelemeyecek, siyahla beyaz kadar zıt iki insan. Aslı, zorla alıkonulduğu çiftlikte baskı altında yaralı bir adama hayat vermeye çalışırken görmemesi gereken bir şey görür. İyilik meleği sandığı, Ferhat’ın dayısı Namık’ın aslında bir katil olduğuna tanık olur. Artık Aslı’nın yaşaması imkansızdır. Namık tarafından ölüm fermanı imzalanır. Ferhat tam Aslı’yı öldüreceği sırada ona yaşaması için bir şans tanır. Tek bir şartla… Aslı’nın hayatını değiştirecek bir şartla. Bu “şart” hem Aslı’nın hem de Ferhat’ın hayatını kökünden değiştirecektir.

Başlıklar: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

29 Nisan 2018, 13:20

10 Kelime ile Miray Daner

Küçüklüğü ile Bez Bebek’de tanıdığımız, Medcezir ile sevdiğimiz ve Vatanım Sensin ile tam anlamıyla hayran olduğumuz Miray Daner 15 Ocak 1999 İstanbul doğumlu. Miray Daner’in herkesten farklı bir ışığı olduğunu ve ilerde çok başarılı bir aktris olacağının sinyallerini daha şimdiden alıyoruz. Miray Daner denildiğinde birçok söz geliyor akıllara ama PigmeLaf.com Sosyal İçerik...

Devamını Görüntüle