Instagram’da Popüler Olmak İçin Neler Yapmalıyız?

Instagram’da Popüler Olmak İçin Neler Yapmalıyız?

Günümüzde zamanımızın yarısından fazlasını geçirdiğimiz sosyal medya uygulaması Instagram, 6 Ekim 2010 yılında hayatımıza girdi. Geriye dönüp baktığımızda kullanmaya başlayalı sadece 8 yıl oldu ama sanki ömür boyu bu uygulamayı kullanıyoruz gibi hissediyoruz. Hepimiz Instagram’a eklediğimiz fotoğrafların daha fazla kişiler tarafından beğenilmesini istiyoruz. Biz de sizler için PigmeLaf.com Sosyal İçerik Platformu olarak Instagram’da Popüler Olmak İçin Neler Yapmalıyız? adlı içeriği yazdık. Haydi buyurun…

Sürekli bir şekilde uygulamaya güncelleme geldiğini hepimiz biliyoruz. Son olarak da Instagram’da gördüğümüz postlar önümüze alaka sırasına göre çıkıyor. Bu sayede bizler de aslında uygulamada daha fazla zaman geçiriyor ve arkadaşlarımızın gönderilerini %90 oranında daha fazla görüyoruz. Instagram’ın uyguladığı bu algoritma; ilişki, sıklık ve kullanım temelleri üzerine dayanıyor. Ancak 2017 yılında birçok kullanıcı Instagram’ın hesapları gölgelediği üzerine şikayetlerde bulundular. Eğer sizler de şikayet eden kullanıcılar ile aynı fikirdeyseniz,  aşağıdaki maddeleri uygulamanızı tavsiye ediyoruz.

 

  • Yüksek kaliteli fotoğraflar paylaşmada tutarlı olun. 

Ä°lgili resim

 

Takipçileriniz fotoğrafınıza ne kadar uzun bakar ve beğenirse, fotoğrafınız Keşfet’e haliyle daha fazla düşecektir. Buda sizin daha fazla insana ulaşmanız demektir. Fotoğrafınıza etkileşim almanız da böylece artacaktır.

  • Fotoğrafı beğenmeye teşvik edin.

Eğer fotoğrafınızın sayıca çok beğenilmesini ve paylaşılmasını istiyorsanız, takipçilerinizle aranızı iyi tutmaya bakın. Onların fotoğrafı beğenmeleri, paylaşmaları, arkadaşlarını etiketlemeleri veya yorum yapmaları fotoğrafınızın daha fazla yayılmasına sağlayacaktır.

 

  • Düzenli bir şekilde fotoğraf paylaşın.

instagram ile ilgili görsel sonucu

Belki de aralarında en önemli ve en dikkat edilmesi gereken madde budur. Çok sık fotoğraf paylaşmanız insanları sıkacakken, çok az fotoğraf paylaşmanız görünürlüğünüzü azaltacaktır. Buna ek olarak eğer gün içinde defalarca fotoğraf paylaşıyorsanız, takipçileriniz büyük ihtimal resimlerinize bakmadan geçecektir. O yüzden bunun ortasını bulmak maalesef sizin elinizde ?

 

Eğer sizler de Instagram’da daha çok görünmek ve daha popüler olmak istiyorsanız, yukarı bahsettiğimiz maddeleri uygulayarak bunu başarabilirsiniz. Hepinize bol şans ?

Sinem Sarı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir