Marilyn Monroe’dan Öğrenmeniz Gereken 20 Ders

Marilyn Monroe’dan Öğrenmeniz Gereken 20 Ders

Marilyn Monroe denildiğinde sarı saçlarını, kırmızı rujunu, dudağının hemen üstündeki beni, beyaz elbisesini hatırlamayan yoktur herhalde? Gerçek ismi Norma Jeane Mortenson olan güzel aktris ABD, Los Angeles, 1 Haziran 1926 doğumlu. Güzelliği, çekiciliği dillere destan olan güzelimiz 5 Ağustos 1962 yılında hayatını kaybetti.

1-Erkekler, kadınların kitap gibi olduğunu düşünür. Eğer kapak resmi hoşlarına gitmezse kitabı okumak istemezler.

2-Kimsenin parıltınızı söndürmesine izin vermeyin.

3-Kuralları harfiyen takip etseydim şu an hiç bir yerde olamazdım.

4-Hakkınızda hiç bir şey bilmeden size tapıyorlarsa aynı nedenle sizden nefret de edebilirler.

5-Bencil, sabırsız ve biraz takıntılıyım.Hata yaparım, kendimi kaybederim, bazen çekilmez olurum.Ama en kötü halimde beni idare edemiyorsan, en iyi halimde kesinlikle beni haketmiyorsun demektir.

6-Başka biri olmak istemek, olduğunuz kişiliğin israf edilmesi demektir.

7-İntihar bir kişinin kendi bileceği bir iştir. Günah ya da suç olduğuna inanmıyorum. İntihar bir haktır. Gerçi intihar sizi bir yere getirmez.

8-Bir kere başarısız olmak, her konuda başarısız olacağınız anlamına gelmez. Daima kendinize inanın. Çünkü kendinize siz inanmazsanız kim inanır ki? Kafanızı dik tutun.Her şeyden önemlisi gülümsemeye devam edin. Hayat çok güzel bir şey ve gülümsemeye değer çok şey var.

9-Kimseyi aldatmadım. Sadece insanların kendilerini kandırmalarına izin verdim zaman zaman. Kim olduğumu anlama zahmetine girmediler. Benim adıma ayrı bir şahsiyet yarattılar. Düpedüz benden farklı bir insanı sevdi onlar.

 10-Yorulunca değil, işimi tamamlayınca dururum.

11-Hayatınızı kendiniz kurarsınız. Ne olursa olsun bazen çuvallarsınız. Hayatın kanunu budur. Ancak işin güzel tarafı, ne şekilde çuvallayacağınıza siz karar verirsiniz.

12-Hayatın gerçekleri kurduğunuz hayallerden çok farklı. Uzunca bir süreden beri yalnızken mutsuz olmak, birisiyle mutsuz olmaktan daha iyi geliyor bana.

13-Bırakıyorum ne isterlerse düşünsünler.Eğer benim yaptıklarımla uğraşacak kadar takıyorlarsa zaten, onlardan daha iyiyim demektir.

14-Başarı insanların sizden nefret etmesine neden olur. Keşke böyle olmasaydı. Çevrenizdeki insanların gözlerinde kıskançlık olmadan başarının tadını çıkarmak enfes olabilirdi.

15-Pek çok erkek, onlar için olan öneminizi onları üzme kapasitenize göre değerlendirir.

16-Çok yaşlanmadan yaşamaya başlamalıyız hepimiz.Korku aptalca.Pişmanlıklar da öyle.

17-Bütün kızlar senin şişman olduğunu düşünüyor, çünkü sen sıfır beden değilsin. Sen güzel olansın, çirkin olan sosyete.

18-Kusur güzelliktir. Delilik dehadır. Tuhaf olmak sıkıcı olmaktan daha iyidir.

19-Tüm küçük kızlara güzel olmasalar bile güzel oldukları söylenmelidir.

20-Kalbime giren ilk kişi olmakla övünme, eğer sonuncu olacak kadar zeki değilsen…

Kbuse

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir