Rastgele

Eski Mısırlılara Göre Genç Kalmak İçin Her Gün Yemeniz Gereken 3 Besin

Sağlıklı beslenme hakkında her geçen gün yeni tezler ortaya sunuluyor. Tamamen kafalarımız karışmış durumda. Herkes ne yiyeceğini şaşırdı. Dahası yaptıklarımızın uzun dönemdeki sonuçlarını da görmemiz pek mümkün değil. Peki geçmişteki insanlar uzun ve sağlıklı ömrün sırrı olarak neleri önermişler? Genç kalmak için neler yemeliyiz? Gelin birlikte bakalım.

Eti az yiyin!

Eti tamamen bırakmak size zor geliyor olabilir ancak eti haftada 3-4 öğünle kısıtlar onun yerine meyve sebze ve zeytinyağı yerseniz çok daha sağlıklı olabilirsiniz.

Zayıflamaya çalışın ve zayıf kalın!

Vücudunuzdaki yükü ne kadar azaltırsanız sizin için o kadar iyi olacaktır. Yemeklerden tamamen doyarak değil. Karnınız biraz aç kalkın.

Stresten uzak durun!

Tabi demesi kolay ama eğer yaşınız 40’ı geçmişse ekstrem hareketlerden ve stresten uzak durun.

Gelelim o gerekli 3 besine…

1)Badem

Günde 4 ya da 5 badem mutlaka tüketin.

2)Üzüm

Günde 10-15 üzüm tanesi yemeye çalışın.

3)Zeytinyağı

Günde 1 yemek kaşığı zeytin yağı pek çok şeye çare olabilir.

Başlıklar: , , , , , , , , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

12 Nisan 2018, 16:38

Fibonacci Dizisinin Etkileyici Yüzü

Matematikten çoğumuz dönem dönem nefret ettik. Sonrasında bazılarımızın kanı ısınırken bazılarımız matematiğe uzak kalmaya devam etti. Şimdi size matematiğin gizemli dünyasından biraz yolculuk yapalım ve Fibonacci Sayılarını tanımlayalım ve matematiğin aslında ne kadar da hayatımızın içinde olduğunu görelim. Fibonacci Dizisi Nedir? Her sayının kendinden önceki sayıyla toplanmasıyla oluşan bir sayı...

Devamını Görüntüle