Elimi Bırakma’yı İzlemek İçin 5 Sebep!

Elimi Bırakma’yı İzlemek İçin 5 Sebep!

22 Temmuz Pazar akşamı hayatımıza giren Elimi Bırakma dizisi reytinglere bakarak hızlı ve yüksek bir giriş yapamamış olsa da biz diziyi baya bir sevdik. Özellikle sosyal medyalarda fazlasıyla sevilen dizinin ilerleyen bölümlerinde reytinginin de artacağını düşünüyorum. Biz de siz sonradan “Ben bu diziye neden başlamadım ya? Keşke izleseydim” dememeniz için PigmeLaf.com Sosyal İçerik Platformu olarak Elimi Bırakma’yı İzlemek İçin 5 Sebep‘i yazdık. 5 tanesi bizden gerisi sizden! ?

 

1- Partnerlerin Uyumu / AzCen

Alina Boz ve Alp Navruz arasındaki uyumun bu kadar yüksek derecede olacağını kimse tahmin edemiyordu. Hatta dizi kadrosu ilk açıklandığı zaman “Acaba?” bile denildi. Ama onlar herkesi yanıltıp öyle uyumlu bir çift oldular ki aralarındaki elektriği daha ilk bölümden farkettik. Sosyal medya özellikle Twitter AzCen ikilisi ile yıkılıyor. Ee tabi bunda Alina ve Alp’in Instagram’da sürekli paylaştıkları fotoğraflarda etkili oluyor. İlerleyen bölümleri merakla bekliyoruz ?

 

2-Konusu

Klasik bir yaz dizisi konusunun aksine daha çok dram ağırlı olan dizinin konusu şöyle; Sahip olduğu tüm değerleri bir gecede kaybeden Azra ile benzer kaderi paylaştıkları Cenk’in yollarının kesişmesiyle başlayan hikaye, “insanın dönüp gidebileceği bir evinin, ailesinin olması dünyanın en büyük hazinesi” mottosu ile hareket ederek, aile bağlarının önemini bir kez daha seyircinin gözleri önüne serecek.

 

3- Oyuncu Kadrosu

Yapımcılığını Üs Yapım’ın üstlendiği dizinin yönetmen koltuğuna Sadullah Celen otururken, senaryosunu ise Nilüfer Aydın ve Volkan Yazıcı kaleme aldı.
Senaryosu kadar güçlü oyuncu kadrosuyla da dikkat çeken dizide Alina Boz, Alp Navruz, Seray Gözler, Dolunay Soysert, Cemre Gümeli, Burak Tamdoğan, Gökçe Yanardağ, Ertuğrul Postoğlu, Ebru Aykaç, Batuhan Ekşi gibi başarılı isimler rol alıyor. Ve bu kadrosuyla bu yılın parlayan projelerinden biri olacağının sinyallerini verdi.

4- Kardeşlik Bağı

Azra ve kardeşi Mert arasında tarifi mümkün olmayan bir kardeşlik bağını izledik. Otizmli kardeşine olan bağı ve sevgisi ile Azra belki de ekranların en unutulmaz ablaları arasında yer alacak. Zor bir çocuk olan Mert’i sadece o anlayacak sadece o içindeki çocuğu görebiliyor. Alina Boz’u Paramparça dizisinde asi ve uçarı bir kardeş rolünden sonra onun güzel bir kardeşliğin parçası halinde görmek bizi oldukça sevindirdi.

5- Olayların Hızlı Gelişmesi

Klasik,ağır ilerleyen,insanın içini bayan, bir bölümde bir günü izlediğimiz dizilerin aksine olayların akışı öyle hızlı ilerliyor ki. Siz bu konuda ne düşündünüz bilmiyoruz ama bizim bu durum oldukça hoşumuza gitti. Umuyoruz ki ilerleyen bölümlerle de olayları sindire sindire izlerken bir günü takılı kalmadan devam eden bir olay örgüsü izleriz.

Sinem Sarı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir