En İyi Sandra Bullock Filmleri

En İyi Sandra Bullock Filmleri

Sandra Bullock filmleri şüphesiz herkesin ilgiyle ve beğenerek izlediği filmler arasında yer alıyor. Bizim gibi sevenler için Sandra Bullock filmleri arasından en iyi filmlerini seçtik. Keyifli okumalar! ?

Sandra Bullock Filmleri
Sandra Bullock Filmleri

Sandra Annette Bullock 26 Temmuz 1964 yılında doğmuş, Amerikalı kadın oyuncudur. Annesi Helga Meyer Alman opera sanatçısıdır. Babası ise Amerikan Ordusu’ndan emekli ses eğitmeni olan John Bullock‘dur. 1970 doğumlu Gesine adında bir de kız kardeşi vardır.

Sandra Bullock Virginia’da doğmuş ve Nürnberg, Viyana ve Salzburg’da büyümüştür. Müzik ve bale eğitimi alan Sandra annesiyle birlikte bazı operalarda küçük roller almıştır.

Lise eğitimini Arlington’da Washington-Lee Lisesi‘nde tamamlamış, East Carolina Üniversitesi‘nde drama dersi almıştır. Okulu bitirdikten sonra Manhattan’a taşınan Sandra tiyatro çalışmalarının yanı sıra barmenlik ve garsonluk da yapmıştır.

Sandra Bullock, 1987 yılında Sanford Meisner‘den oyunculuk dersi almıştır ve bağımsız filmler ve televizyon yapımlarıyla adını duyurmaya başlamıştır.

While You Were Sleeping filmiyle Altın Küre adaylığı kazandıktan sonra daha büyük yapımlarda oynamaya başlayan Sandra Bullock, Nicole Kidman, Keanu Reeves, George Clooney, Ryan Reynolds gibi ünlü isimlerle boşrolü paylaşmıştır.

The Blind Side Filmiyle En İyi Kadın Oyuncu Oscar’ını Alan Sandra Bullock Filmleri:

1- Speed – Hız Tuzağı (1994)

Oyuncular: Keanu Reeves, Sandra Bullock, Dennis Hopper

Tür: Gerilim, Aksiyon

IMDb: 7.2/10

Jack kurbanlarına korkunç oyunlar oynayan bir kötü olan Howard’ın elinden on üç masum insanı kurtarmıştır. Ancak Howard’ın tek planı, başarısız olan planı değildir. Howard bir otobüse öldürücü patlayıcılar yerleştirmiştir ve eğer otobüs belli bir hızın altına inerse bu patlayıcılar infilak edecektir. Jack, soğukkanlılığını koruyarak bu sıradan otobüsü ve daha da önemlisi içerisindeki masum insanları korumak isteyecektir.

2- Gravity – Yer Çekimi (2013)

Oyuncular: Sandra Bullock, George Clooney, Ed Harris

Tür: Gerilim, Macera

IMDb: 7.8/10

Dr. Ryan Stone zeki bir tıp mühendisidir ve emekliliğinden önce son görevine çıkan yetenekli ve deneyimli astronot Matt Kowalsky’nin yönetimindeki mekikte ilk uzay yolculuğuna çıkar. Herşey yolunda gibi görünürken rutin bir keşif yürüyüşü sırasında bir felaket yaşanır. Mekik çarpan bir cisim sonucu paramparça olur. İki bilim insanı uzay boşluğunda yapayalnız kalırlar. Yeryüzü ile iletişimleri tamamen kopmuştur ve sonsuz karanlıkla başbaşadırlar. Şimdi korkunun yerini panik alır, üstelik var olan sınırlı oksijenleri de gitgide tükenmektedir.

3- The Blind Side – Kör Nokta (2009)

Oyuncular: Sandra Bullock, Tim McGraw, Quinton Aaron

Tür: Biyografik, Dram

IMDb: 7.7/10

Fakir ve aşırı derecede iri bir genç olan Michael Oher bir kolej futbol takımına girince, kendi ve çevresindekilerin hayatı tümden değiştir.

4- The Lake House – Göl Evi (2006)

Oyuncular: Sandra Bullock, Keanu Reeves, Christopher Plummer

Tür: Romantik, Dram

IMDb: 6.8/10

İki insan birbirleri ile gerçek anlamda birleştiklerinde aralarındaki bağ bazen öylesine naif ve basit olur ki cennetteyken bile yüreği harekete geçirebilir. Her seferinde doğru yerlerde ama yanlış zamanlarda bir araya gelen kalpleri cennet, gözyaşları ile yıkar. Bu kırık kalpleri onarmak için ise cennet, zamanı aşar. Kate, doktorluk mesleğinde bir başka iş teklifi nedeni ile oturduğu yerden taşınmak zorunda kalır. Göl kenarındaki evinden ayrılmak ise işin en zor kısmıdır. Kendisinden sonraki kiracıya, kendi adına gelecek mektupları göndermesi için bir not bırakır. Yeni kiracı Alex, evi dehşet bir halde bulur. Bakımsız, pis ve yıllar içinde yıpranmış bir hali vardır. Tuhaf bir zaman kayması imkansız bir aşkın başlangıcıdır.

5- The Proposal – Teklif (2009)

t

Oyuncular: Sandra Bullock, Ryan Reynolds

Tür: Romantik, Komedi

IMDb: 6.7/10

Hayatını kitapları editleyerek kazanan Margaret bir gün beklenmedik bir haber alır. Kitap editörlüğü işini ve “yeni” memleketini kaybetme riski ile karşı karşıya kalmıştır! Çünkü Margaret’i sınır dışına göndermek gündemdedir. Margaret sınır dışı edilerek ülkesi Kanada’ya gönderilmesi haberini alınca hemen aklını çalıştırır ve yıllardır çile çektirdiği zavallı asistanı Andrew ile nişanlı olduğunu ilgili kamu görevlilerine bildirir. Ancak asistanı bu yalana ortak olmak için kendince bazı koşullar öne sürer. Zoraki çiftimiz, damat adayının ailesiyle tanışmak için Alaska’nın yolunu tutmak zorunda da kalacaktır. Büyük şehirde daima kontrollü bir kadın olan Margaret, orada karşılaşacağı birbirinden komik durumlar karşısında sudan çıkmış balığa döner. Peşlerindeki göçmenlik bürosu yetkililerini başlarından savmak için düzenledikleri göstermelik nikah sırasında Margaret ile Andrew, bu plana sonuna kadar bağlı kalacaklarına istemeden de olsa yemin etmek zorunda kalırlar. Üstelik çok tehlikeli sonuçlara yol açacağını bile bile.

6- While You Were Sleeping – Sen Uyurken (1995)

Oyuncular: Sandra Bullock, Bill Pullman, Peter Gallagher

Tür: Dram, Romantik, Komedi

IMDb:6.7/10

Lucy bekar bir kadındır. Güzel görünümlü Peter ile her sabah metroda göz göze gelmektedir ve ona hayranlığını beslemektedir. Bir gün Peter raylara düşer. Lucy onu kurtarmak için devreye girer. Peter komaya girmiştir ve yanındaki tek kişi Lucy’dir. Peter’ı ziyaret eden ailesi Lucy ile tanışırlar ve Lucy onlara Peter’ın nişanlısı olduğunu söyler. Bir gün Peter’ın kardeşi olan Jack çıkageldiğinde asıl problem baş gösterir. Lucy ve Jack birbirlerine karşı koyulmaz bir biçimde aşık olmuşlardır.

7- Crash – Çarpışma (2004)

Oyuncular: Sandra Bullock, Don Cheadle, Matt Dillon

Tür: Gerilim, Dram

IMDb: 7.8/10

Brentwood’lu bir ev kadını ve savcı kocası. İranlı bir dükkan sahibi. Aynı zamanda sevgili olan iki polis memuru. Zenci bir televizyon yöneticisi ve karısı. Meksikalı bir anahtarcı. İki araba hırsızı. Acemi bir polis. Koreli orta yaşlı bir çift…

Hepsi Los Angeles’ta yaşıyor. Ve önümüzdeki 36 saat içinde, hepsi çatışacak…

8- Miss Congeniality – Güzel Dedektif (2001)

Oyuncular: Sandra Bullock, Michael Caine, Benjamin Bratt

Tür: Aksiyon, Komedi, Suç

IMDb: 6.2/10

Bir seri katilin sıradaki hedefinin Miss Amerika güzellik yarışması olduğunu öğrenen FBI yarışmaya bir ajan sokmayı planlar. Yapılan kısa araştırmadan sonra bu işe homurdanıp duran ajan Gracie Hart ‘den daha uygun bir kimsenin olmadığı görülür. Şef McDonald ‘ın onayı ile çalışma başlar.

9- Practical Magic – Aşkın Büyüsü (1999)

Oyuncular: Sandra Bullock, Nicole Kidman

Tür: Komedi, Romantik, Fantastik

IMDb: 6.2/10

Tatlı cadılardan oluşan Owens ailesinin en neşeli ve heyecan dolu üyeleri kız kardeşler Sally ve Gillian Owens’dır. Anne ve babalarının ölümünden sonra teyzeleri tarafından büyütülen Sally ve Gillian owens büyü yeteneklerine sahiptirler. Ne var ki bu yetenek beraberinde bir de lanet taşımaktadır. Aşık oldukları erkekler zamansız bir şekilde ölmeye mahkumdurlar.

10- In Love and War – Aşkta ve Savaşta (1996)

Oyuncular: Sandra Bullock, Chris O’Donnell

Tür: Romantik, Dram, Savaş

IMDb: 6/10

Muhabir Ernest Hemingway Birinci Dünya Savaşı esnasında İtalya’da ambülans şoförlüğü yapıyor. Hayatını görev esnasında tehlikeye atarken yaralanıyor ve bir hastanede açıyor gözlerini. Hemşiresi Agnes von Kurovsky ile aralarında tutkulu bir aşk başlıyor.

Sizinde bu listede mutlaka olmalı dediğiniz Sandra Bullock filmleri varsa yorumlarda bizimle paylaşabilirsiniz.

Zeynep Haskırış

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir