Dünyanın En Pahalı 10 Şeyi

Dünyanın En Pahalı 10 Şeyi

Alışveriş yaparken hem kaliteli hem kesemize uygun olan ürünleri tercih etmek isteriz. Çoğu zaman bu beklentimiz, gerçekle bağdaşamaz. Biz de aldığımız ürünün diğer ucuz ürünlere göre ne kadar kaliteli olduğuna bakıp, kendimizi avuturuz.

Bu hayatı çok farklı yaşayanlar, alışveriş yaparken etikete gözü takılmayanlar da var. Ayrıca bu seviyenin bir üstündekiler de artık dünyanın en değerli şeylerinin peşinde koşuyorlar. Arabalar, evler, heykeller derken, kimilerinin ömrü boyunca kazanamayacağı paralar, saniyeler içinde harcanabiliyor. Dünya gerçekten çok garip bir yer.Bizde PigmeLaf.com Sosyal İçerik Platformu olarak sizin için 10 farklı alanda, dünyanın en pahalı 10 şeyini sıraladık.

 

Dünyanın En Pahalı Arabası;

1963 yılında üretilen Ferrari 250 GTO’nun değeri 52 milyon dolar. Üstelik 2013 yılından beri el değiştirmedi. ABD’li bir koleksiyoncu olan Paul Pappalardo’ya aitti.

 

Dünyanın En Pahalı Çorbası;

Londra’da yer alan Kai Mayfair restoranda içebileceğiniz “Buddha At the Wall” yani Duvardaki Buddha çorbasının fiyatı 190 dolar. Varın güncel kura göre kaç TL ettiğini siz hesaplayın çünkü bizim kalbimiz el vermiyor. Bu arada parası olup da bu çorbayı içmek isteyenler için çorbanın köpekbalığı yüzgeci, Japon çiçeği mantarı, seniz hıyarı, kurutulmuş deniz tarağı içi, tavuk, jambon, domuz eti ve giseng içerdiğini belirtelim. Keyif sizin buyurun.

 

Dünyanın En Pahalı Film Kostümü;

Audrey Hepburn’un 1961 yılında başrolünde oynadığı Breakfast at Tiffany’s filminde giydiği bu elbisenin fiyatı 924.347 dolar. Üstelik bu fiyat 2006 yılına ait. Şuan ki halini pek merak etmesek de olur bence ?

 

Dünyanın En Pahalı Eldiveni;

Michael Jackson’a ait bu eldiven, bir açık arttırmada 21 Kasım 2009’da ABD’nin Manhattan kentinde 420.000 ABD dolarına satıldı.

 

Dünyanın En Pahalı Parfümü;

Hepimizin beklentisinin aksine bu bir kadın parfümü değil erkek parfümü…Clive Christian No.1 adında Kasım 2005 İngiltere’de piyasaya sürüldü. Fiyatı ise 500 ml şişesi başına 205 bin dolardı. Şişesinin etrafında 18 ayar altın kaplamalar falan var…

 

Dünyanın En Pahalı Beyaz Şarabı;

Londra’da yer alan Antique Wine Company, 18 Ocak 2011 tarihinde 117.000 ABD Doları bir şişe Chateau d’Yquem (1811) şarabı sattı. Şarap, Endonezyalı Christian Vanneque tarafından satın alındı.

 

Dünyanın En Pahalı Teleskobu;

1990 yılında NASA’nın fırlattığı Hubble Uzay Teleskobu, 2.1 milyar dolar değerinde.

 

Dünyanın En Pahalı Banyosu;

2001 Ocak’ta Hong Konglu kuyumcu Lam Sai-wing, altın, safir, yakut ve kehribar kullanarak bu banyoyu inşa etti. Banyonun ederi 3.5 milyon ABD doları. Gerçekten siz delirmişsiniz ?

 

Dünyanın En Pahalı Hayvarı;

İran Beluga’da yetiştirilen, albino hastalığına sahip mersinbalığı türünün, 60 ila 100 yaşındaki üyelerinden alınan bu yumurtaların kilosu 34.500 ABD doları.

 

Dünyanın En Pahalı Evi;

Hint sanayicisi Mukesh Ambani’nin evi Antilia, 1 milyar dolar inşaat maliyeti ile dünyanın en pahalı evi. Yirmi yedi katlı ev, 37.161 metrekarelik bir alana sahip ve 600 kişilik personeli var.

 

 

Sinem Sarı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir