Çukur Daha Çok Derinlere İniyor!

Çukur Daha Çok Derinlere İniyor!

Geçtiğimiz Haziran’da adeta katliam gibi sezon finali yapan Çukur dizisi yepyeni senaryoyla 17. Eylül Pazartesi akşamı başlıyor. Akıllarda bir çok soru bırakan dizinin tüm yaz boyunca Çukur severler bir çok tahminde bulunmaya çalıştılar.

Sezon finalini tekrar bir gözden geçirelim;

Avukat Nazım, Emrah, Vartolu Sadettin ve Selim Koçovalı’nın türlü planları sayesinde İdris Koçovalı ve ailesini sonunda Çukur mahallesinden sürmeyi başarmışlardır.

Sena, üvey abisi Emrah’ın tuzağına düşüp aldığı tehlikeli ilaçlarla hayaller görmeye başlayınca Yamaç istemeyerek onu akıl hastanesine yatırır. Fakat bir kaç gün sonra Emrah Sena’yı oradan kaçırır. Tuzağı farkeden Yamaç Emrah’ın peşine düşüp sıkı bir kavgaya tutuşurlar. Yamaç Emrah’ı öldüremez çünkü Sena’nın yerini bir tek o biliyordur.

İdris Koçavalı’nın kahvehanedeki koltuğuna oturan Vartolu bir türlü zafer hissini elde edemez. Ani kararla Selim Koçovalı’ya veda ettiğini söyler, ve karnında çocuğunu taşıyan çocukluk aşkı Saadeti alıp Tokat’a yerleşirler.

Daha sonra Emrah, kardeşi Nazım’ın evine gider. Maksadı onu öldürmekti. Ve ikisi sohbet ederken Emrah silahını çekerek Nazım’ı vurup öldürür. Halbuki Nazım Emrah için hazırladığı zehirli portakal suyundan içmiştir bile. Emrah daha kapıya varamadan olduğu yerde yığılıp kalır. İki kardeşin enteresan sonları buraya kadardır.

3 Ay Zaman Atlaması Yaşanır

Saadet ve Salih (Vartolu) Tokat’da çok mutlu bir hayatları vardır. Medet’de onların yanlarına yerleşmiştir.Göl kenarında Medet’le otururken Saadet’in çığlığıyla ikiside eve doğru son sürat koşarlar. Geldiklerinde bir takım siyahlara bürünmüş adamlar Saadet’i kaçırmaya çalışıyorlardı. Salih ve Medet engel olamaz, Medet feci şekilde yaralanıp orada mevta olmuştur. İki eli kanlı Salih çaresiz gözlerle kaçırılan Saadet’in arkasından bakakalır.

Selim Koçovalı, Koçovalı malikanesinde sadece kızı ve karısıyla nihayet başbaşa kalmıştır. Fakat oda Vartolu gibi zafer’i kısa sürer ve sessiz evde dolaşarak Ayşe ve Karaca’nın olmadığı bir saatde veranda’da türkü söyleyerek bileklerini kesip intihar eder.

Öte yandan İdris Koçovalı ve ailesi başka bir malikaneye yerleşmiştir. Celasun ve Akşın’nın düğün hazırlıkları vardır. Düğün akşamı Sultan Ana Yamaç’ı arayarak düğüne gelmesini ister. O sırada Paşa ve Emmi İdris’i alıp bir yer göstermek için oradan kısa bir süre ayrılırlar. İdris’i götürdükleri yer oraya açacakları yeni kahvehanedir. İdris’in hoşuna gider, tam üçü oradan ayrılıp evdeki düğüne gideceklerken beklenmedik silahlar patlar. İdris, Emmi ve Paşa orada mahsur kalırlar, bir süre beklerler fakat üçü bir olup silahlarını çıkartarak omuz omuza verip karşılık vermek için dışarıya çıkarlar.

Aynı anda evdeki düğün de silahlı adamlar tarafından basılmıştır. Koçovalı ailesi kurşunlara hedef olarak yerle bir olurlar.

Bir süre sonra Düğün evine gelen Yamaç ve Aliço gördükleri karşısında dehşet içinde kalmışlardır. Yamaç orada isyan bayrağını çeker, zaten bu adam yine iyi dayandı ince hastalığa tutulmasa iyidir:)

Çukur mahallesi artık eskisi gibi değildir. Yeni gelen lüks ve siyah araçlardan çıkan timlere taş çıkartacak adamlar, makam arabasına yaklaşıp içeriden çıkan yüzü gösterilmeyen adama saygı göstererek yol açarlar. Mahalle, bu yeni haydutlar tarafından zaptedilir. Çukur sokakları artık güvenli değildir.

Son sahnede ise kapuşonlu bir adam Çukur sokaklarında dolaşırken görüyoruz. İzbe bir yere girer. Bu izbe yerdeyse Vartolu Sadettin yaşamaktadır. Adam kapıyı kırarak içeri girer ve tam Vartolu kendini savunmak için zincirini hazırlarken giren adamın Yamaç olduğunu görür. İkisi birbirlerine bakarlar. Durumları bitiktir. Yamaç Sena’nın nerede olduğunu hala bilmiyor, ailesi deseniz hangisi yaşıyor hangisi öldü bilmiyor. Vartolu ise kaçırılan Saadet’in ve öldürülen Medet’in ardından kolu kanadı kırılmıştır. Yamaç’la Vartolu elele vererek Çukur’u ya kurtaracaklar yada ölecekler sözünü birbirlerine verirler.

İşte böyle katliam dolu bir sezon finalinde kim öldü kim kaldı bilmiyoruz. Çukur’un düşmesiyle beraber mahalleye yeni gelen haydutlar olduğunu yazmıştık.” Karakuzular Çetesi” İşte bu adamlar Çukur mahallesini ele geçirecekler.

Yeni Sezonda Yeni Oyuncular

Cihangir Ceyhan (Akın Koçovalı)

Cihangir Ceyhan bir Youtube dizisi olan SıfırBir dizisi ile ismini duyurmuştu. Daha sonra SıfırBir dizisi Blue Tv’ye transfer olmuştu. Cihangir Ceyhan SıfırBir dizisinde başarılı oyunculuğu ile kendinden söz ettirmiştir. 1989 yılında Adana’da doğmuştur ve aslen de Adanalıdır. 29 yaşında olan Cihangir Ceyhan Kamera Önü oyunculuk eğitimi almıştır. Daha önce Yusuf isimli bir filmde oyunculuk deneyimi yaşamıştır. Cihangir Ceyhan 1.77 cm boyunda ve 75 kg’dır. Dizi’ye Selim Koçovalı’nın Oğlu Akın rolü ile seyircinin karşısına çıkacağı tahmin ediliyor.

Berkay Ateş (Mahsun)

Berkay Ateş 1987 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. 31 yaşındaki Berkay Ateş Abluka isimli sinema filminde boy göstermiştir. Abluka filminden sonra ‘Anne’ ve ‘Gülizar’ dizileride yer alan Berkay Ateş, Çukur dizisinin kadrosuna katıldı. Berkay Ateş Çukur dizisinde acımasız bir karakterle seyirci karşısına çıkacak.

Erkan Avcı (Çeto)

Çukur dizisinde Cumaali karakterini canlandırması için Erkan Avcı’ya teklif gittiği yönünde iddialar var. Erkan Avcı Payitaht Abdülhamid dizisinde karşımıza çıkmıştı fakat Cesur ve Güzel dizisi ile ismini duyurmayı başarmıştı. 1982 de Diyarbakır’da doğan Erkan Avcı 36 yaşındadır ve Mimar Sinan Üniversitesi oyunculuk bölümü mezunudur. Dizide Karakuzular çetesinin lideri olmaya planlayan biri olarak Çeto karakteriyle karşımıza çıkacak.

Necip Memili (Cumaali)

Necip Memili 1980 yılında Adana’da doğmuştur ve 38 yaşındadır. Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü mezunudur. İlk olarak Stv’nin Beşinci Boyut dizisinde görev alarak sektöre giren Necip Memili sektörde çok farklı projede oynamıştır. Selena dizisi bu dizilerden biridir. Kehribar Muhteşem Yüzyıl Kösem Dolunay ve Şahsiyet dizilerinde rol almıştır.

Koçovalı’ların en büyük oğlu olan Cumaali yıllardır hapistedir. Ailesinin katledildiğini Duyan Cumaali, hala cezası bitmediği için henüz içeriden çıkamayacak. Çıktığı gün Çukur’un eskisi gibi olmadığına şahit olacaktır.

Diziden kimler kaldı kimler ayrıldı net ortamında bir sürü iddia var. Biz bu iddialar karşısında sessiz kalıyoruz ve en iyisinin 2. Sezonun yeni bölümünü izleyip göreceğiz diyoruz.

Yeni sezonda tamamen farklı bir senaryoyla karşımıza gelecek olan Çukur dizisi bu yılda reyting rekorları kıracakmı merakla bekliyoruz.

İşte Çukur Dizisinin 3 Yeni Fragmanları:

Neslihan Yıldırım

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir