Rastgele

Coco Filminden Öğrendiğimiz 5 Ders

12 yaşındaki Miguel’in ölüler diyarına yolculuğunu anlatan film izleyenlerin içini ısıttı aynı zamanda yer yer gözlerini doldurdu.  Yılın en iyi animasyon filmi Oscar’ını da alan Coco senenin mutlaka izlenmesi gereken filmleri arasında. 2017 yapımı olan filmi hala izlemediyseniz kaçırmayın deriz.

Coco kalbimize dokunduğu gibi ders çıkarılabilecek bir film olmasıyla da dikkat çekiyor. Biz filmden ne gibi öğretiler çıkarmışız gelin hep birlikte bakalım.

1-Aile her şeyden önemlidir

Film boyunca verilen en önemli mesaj bu. Aile önemlidir ve dahası aile her şeyden önce gelir. Kimisine göre ailenin hayallerimizden bile önce gelmesi gerekir. Yine ne koşulda kalırsak kalalım bizi koruyacak kişiler ailemizdir. Miguel’in de ailesi hayallerine karşı çıksa da onu asla yalnız bırakmıyolar. Aynı zamanda bizi terk etseler bile ailemizden birilerini silip bir kenara koyamayız. Film bu durumun da mesajını taşıyor.

2- Hayallerinizin peşinden koşun ama gerektiğinde geri adım atmasını bilin

Hayallerimizin peşinden koşmak çok güzeldir ve bize her zaman verilen mesaj budur. Daima hayallerinin peşinden git ancak o şekilde mutlu olabilirsin derler. Ama bunu gözümüz başka hiçbir şey görmeden yapmamalıyız. Biz hayallerimizin peşinden koşarken çevredekiler nasıl etkilendiğine de mutlaka bir göz atmalıyız. En önemlisi ise biz hayallerimizin peşinden koşarken bize karşı gelecek tehlikelere de kendimizi hazırlamalıyız. Ee hayallerimizin peşinden koşarken takılıp düşmemizi isteyen insanlar her zaman olacaktır.

3- Yeri geldiğinde affetmesini bilin

Her insan çok büyük hatalar yapar bu doğru ancak hatasından geri dönmek isteyen birine sırt çevirmek doğru olmaz. Hem belki Coco’da olduğu gibi bilmediğiniz ve karşı tarafı boş yere suçladığınız şeyler vardır. Her zaman bir şans daha vermeyi göze alın.

4-Çocukluk anıları unutulmazdır

Çocukluk anılarımız gerçekten unutulmazdır. Yıllar geçse ve her şeyi unutsak bile çocukluğumuzda bize söylenen bir şarkı bize onlarca şeyi tekrar hatırlatabilir.

5-Ölülerimize saygı duymalı ve onları hatırlamalıyız

Onlar ölmüş olsalar bile hala bizim ailemizden bunu unutmamalıyız. Herkesin hatırlanmaya ihtiyacı vardır. Yaşamıyor olsalar bile. Bazen yaşayanları da hayata bağlayan şey ölen kişileri hatırlamaktır. Eğer siz yaşarken ölülerinizi hatırlarsanız ölünce de hatırlanacağınıza dair bir umudu her zaman taşırsınız.

 

Başlıklar: , , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

09 Nisan 2018, 18:29

Fantastik Canavarlar: Grindelwald’ın Suçları

Fantastik Canavarlar Grindelwald’ın Suçları, J.K. Rowling’in büyülü dünyasında beş maceralarından ikincisidir. Birinci filmin sonunda, güçlü ve karanlık büyücü olan Gellert Grindelwald (Johnny Depp) Newt Scamander (Eddie Redmayne) yardımıyla MACUSA (Amerika birleşik devletlerinin sihir kongresi) Tarafından kaçırılmıştı. Fakat herşeye rağmen Grindelwald gözaltından kaçarak gündemindeki en gerçek müridlerini toparlamaya başlar. Maksadı, saf...

Devamını Görüntüle