Bayram Tatilinde İzleyebileceğiniz 9 Türk Filmi

Bayram Tatilinde İzleyebileceğiniz 9 Türk Filmi

Bayram tatilini şehir dışında geçirmek isteyenler yerlerini çok önceden ayarladı. Gezi listeleri çıkarıldı ve sadece tatili beklemeye başladılar. Ancak herkes bayramı dışarıda geçirecek bütçeye ya da şartlara sahip değil. Evet, siz evde geçirecekseniz bu içerik sizin için yazıldı. Pigmelaf.com Sosyal İçerik Platformu olarak bayram tatilinde izleyebileceğiniz 9 ayrı Türk filmini sizin için seçtik. Belki arasında izlemedikleriniz vardır…

Filmleri listelemeye geçmeden önce IMDb puanı 7’den yüksek filmler olduğunu söyleyelim.

1. Pek Yakında

2014 yapımı Cem Yılmaz imzalı bu filmde Zafer karakteri tabi ki Cem Yılmaz oluyor. Kadro oldukça tanıdık ve haliyle Cem Yılmaz filmlerini sevenlerin bu filmi sevmemesinin imkanı yok. GORA tadında bir film değil ancak pis işlere tövbe edip hayatını yoluna sokmaya çalışan Zafer ve arkadaşlarını izlemek oldukça zevkli olacak. Zafer hayatını yoluna koymaya çalışırken ekibini topluyor ve “Şahikalar-Kötülüğün Sonu” filminin çekimleri başlıyor. Biz de harika bir film izliyoruz.

2. Mutluluk

2007 yapımı Zülfü Livaneli’nin aynı adlı romanından uyarlanan filmin başrolünde Özgü Namal var. Töre adı altında yaşanan acı gerçeklerin sert bir şekilde yüzümüze vurulduğu filmin baş karakteri de Meryem adındaki Özgü Namal’dır. Sözde namusları için öldürmeye niyetlendikleri Meryem’in ölümünü Cemal gerçekleştirmek zorundadır. Ancak işler beklendiği gibi ilerlemeyecektir. Sıradan töre filmlerinden ayrı olan Mutluluk izlenmeye değer bir film.

3. Dedemin İnsanları

2011 yapımı ve Çağan Irmak imzasını taşıyan bu filmde küçük bir kasabada yaşayan on yaşındaki çocuğun dedesiyle beraber arasında kurduğu özel bir bağ var. Bu bağı izleyici tüm derinliği ile yakından hissediyor. Kah gülüyor kah ağlıyoruz ve bu esnada ülkedeki değişimi de o küçük çocuk ile beraber izliyoruz. Eğlenceli ve bir o kadar da hüzünlü bir film.

4. Bana Masal Anlatma

Yönetmen koltuğunda Burak Aksak oturuyor. Bu yüzden beklentiyi yükseltebilirsiniz. 2015 yapımı bu filmde Fatih Artman ve Hande Doğandemir gibi isimlerden ziyade komedi alanında usta diyebileceğimiz pek çok isim var. Komedi ve romantik olan bu filmin kadrosunda Devrim Yakut, Erdal Tosun, Tarık Ünlüoğlu, Cengiz Bozkurt, Yılmaz Erdoğan gibi usta oyuncularla beraber ortaya harika masalsı bir film çıkıyor. Burak Aksak ve zekasını izlerken doya doya gülebilirsiniz.

5. Zenne Dancer

2012 yapımı Zenne filminde Ahmet’in cinsel kimliğini açıklaması ve sonrasında yaşadığı zorlukları izliyoruz. Zenne için en önemli ayrıntı ise ne yazık ki bu anlatılanların gerçek olmasıdır. Yaşanılan tüm zorluklar ne yazık ki gerçek ve filmin türü ise tahmin edeceğiniz üzere dram.

6. Kara Bela

2015 yapımı yine Burak Aksak imzası taşıyan mükemmel bir komedi filmi. Hayatı boyunca kendi kurallarının dışına çıkmayan Kudret’in bir rüya peşinden giderken yol üzerinde tanıştığı üç farklı insan hatta dört ama bir yerde eksilme yaşıyorlar. Çöldeki bahtsız bedevi diyeceğimiz bir adam olan Kudret ve arkadaşlarını çok farklı bir hikaye bekliyor. Film eğlenceli ve yine Burak Aksak usülü bir film. Argosuz güldüreninden.

7. Hokkabaz

Film

Cem Yılmaz imzası taşıyan 2006 yapımı Hokkabaz filminin başrollerinde Mazhar Alanson ve Özlem Tekin’de yer alıyor. Alışılmış aşırı komedi filmlerinden değil. Daha derin ve bu yüzden dram komedi olarak geçiyor. Cem Yılmaz bu kez hayatı boyunca bir durumda dikiş tutturamamış İskender olarak karşımıza çıkıyor. İskendere’e göre bir hokkabazdır ve onun dışında kimse böyle düşünmüyordur. Babası Sait dahil… Ve çakma hokkabaz İskender ile babası Sait turneye çıkarlar. Sonrasını ne siz sorun ne biz söyleyelim.

8. Ölümlü Dünya

Film

Yönetmen koltuğunda genellikle oyuncu olarak görmeye alıştığımız Ali Atay olan film 2017 yapımı olarak geçiyor olsa da Ocak 2018’de vizyona girdi. Filmin kadrosu evlere şenlik! Komedi denildiğinde akla gelen ilk isimler neredeyse filmin kadrosunda yer alıyor. Filmde Haydarpaşa garında bulunan Anadolu Tat isimli lokantanın sahibi 8 kişilik Mermer ailesi, kendi halinde sessiz bir ailedir. Dışarıdan her ne kadar öyle gözükse de içerde nesillerdir kiralık katil olan bu aile günün birinde bazı kuralları ihmal ederek kimliklerini ortaya çıkartır. Her şeylerini toplayıp kaçmaya çalışırlar ama peşlerinde de dev bir örgüt vardır. Sonrasını merak ediyorsanız en iyisi izleyin.

9. Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü?

film

Ezel Akay’ın yönetmen koltuğunda oturduğu 2006 yapımı filmin başrollerini Beyazıt Öztürk ve Haluk Bilginer paylaşıyor. Tarihimizde büyük bir yeri olan Hacivat ve Karagöz’ün hikayesini burada biraz buruk bir şekilde izliyoruz. Tabi ki bu iki isim bizi güldürmeyi de başarıyor. Filmin türü tarih, dram ve komedi olarak geçiyor. Kah hüzünlenip kah güldüğünüz harika bir film. Hala izlememiş olanlara şiddetle tavsiye edilir.

Kübra Çoban

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir