Aşkın Matematiği Var Mıdır?

Aşkın Matematiği Var Mıdır?

Aşk her insanın ortak ilgi alanı diyebiliriz. Fakat çoğumuz doğru insanı bulma konusunda pek de başarılı değilizdir. Bu konuda haksız mıyız? Pek sayılmaz. Aradığımız özelliklerdeki insanı  bulma ihtimalimiz oldukça düşük. Listemize her yeni bir özellik eklediğimizde o insana kavuşma şansımız daha da azalıyor. Ancak aşk bu şekilde çalışıyor diyemeyiz. Bazen aşka bu özellikleri pek de önemsemeden düşebiliyoruz. Hadi bakalım Aşkın Matematiği var mıdır?

Aşk bir patern izliyor!

Evet bu doğru. Hayatta pek çok şeyde olduğu gibi aşk içinde bi patern izliyoruz. Matematiğin işinin de bu paternleri çözmek olduğunu düşünecek olursak matematik aşkta oldukça işe yarayabilir. Dolayısıyla matematiğin size vereceği tavsiyeler var!

Matematiğe dayanan ilişki tavsiyeleri:

1)Online arkadaşlık sitelerinde nasıl başarılı olursunuz?

Online arkadaşlık sitelerinde popülerlik seviyeniz kesinlikle önemli değil. Hatta insanlar sizin çirkin olduğunuzu düşünürse durum çok daha iyi olacaktır. Şaşırdınız mı? Yapılan analizlere göre online sitelerde daha az çekici bulunan insanların aldığı mesaj sayısı daha fazla. Bunun sebebi insanların rekabet etmekten hoşlanmayacak olması. Yani online arkadaşlık sitelerinde sizi farklı kılan özelliklerin üzerinde durmalısınız. Birilerinin sizden hoşlanıp hoşlanmayacağını umursamayarak kilolu çıktığınız bir fotoğrafı paylaşabilirsiniz.

2)Doğru insan nasıl seçilir?

Ortalama 15 yaşında flört etmeye başladığımızı düşünürsek hayatımızın evlenene kadar önemli bir kısmında flört ediyoruz. Peki ne zaman durulacağımıza nasıl karar veririz? Öncelikle flört dönemimizin %37’sinde bize ciddi bir evlilik niyetiyle yaklaşan herkesi reddetmemiz gerekiyor. Sonrasında ise karşımıza ilk çıkan ve diğerlerinden daha iyi olan insanla evlenebiliriz. Bu durumda matematik olarak doğru eşi bulma oranımız maksimum seviyeye çıkıyor. Bu modelin bazı riskleri tabiki var. Örneğin mükemmel eşiniz ilk %37 içinde olabilir.

3)Boşanma nasıl önlenir?

Çiftler üzerinde yapılan araştırmalara göre boşanmanın temelinde yatan şey bir partnerin ne kadar pozitif ya da ne kadar negatif olduğu yatıyor. Sadece konuşmalardaki olumluluk veya olumsuzluk oranlarına bakılarak bir çiftin boşanıp boşanmayacağı %90 oranında tahmin edilebiliyor. Özetle her şeyi ortaya koyan çiftlerden çok bazı şeyleri görmezden gelen ve sürekli şikayet etmeyen ya da bazı şeyleri açık açık konuşmayan çiftler çok daha başarılı olabiliyor.

Aşkın Matematiği bu şekildeydi. PigmeLaf.com Sosyal İçerik Platformu ekibi olarak bu bilgileri gerçek hayatınızda kullanabileceğinizi umuyoruz.

deligomlegim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir