Mükemmel Bir Kurgu: Klon | Kevin Guilfoile

Mükemmel Bir Kurgu: Klon | Kevin Guilfoile
“Şeytan, şekilden şekle girer,” diyor Kevin Guilfoile ve bunu muazzam bir kurgu olan Klon isimli kitabında söylüyor. Şaşırtmalı, zekice, hızlı bir intikam hikayesi okumak isteyenlerin ilk seçeneği olabilecek kadar iyi bir kitaptan bahsediyoruz. Koridor Yayınlarından çıkan Klon için spoiler vermeden incelemesine geçelim.
Klon Kevin Guilfoile
  • Konusu:

Önce Klonlama Uzmanı Doktor Davis Moore ve yaptığı işe hayran olacaksınız. Kararlılığı ve zekası kitabın sonuna dek sürecek. İnanılmaz bir başarıdan ve zekadan bahsediyoruz. Çünkü bu adam; tecavüze uğradıktan sonra öldürülen 17 yaşındaki kızın babası olarak kızının katilini klonlamak üzere! Belki de klonlamıştır kim bilir? Kızını kaybetmenin bitmişliği ile etrafına umutsuzluk saçarken polis ona katilin DNAsına ulaşmasını sağlıyor. Sonrasında ise inanılmaz bir olaylar silsilesi…

Justin Finn; her çocuk kadar normal bir çocuk mu? Buna kim karar verecek? Peki yüzünün bir katilin yüzü olduğunu öğrenecek kadar yaşayacak mı? Justin bu berbat durumda neler yaşayacak? Belki de yeni bir katil yetişiyordur. Çünkü Justin bir katilin klonu.

  • Artı: Akıcı bir dil

Yazar inanılmaz bir kurgu ile tartışılmaz “Harika” bir kitap yazmış durumda.Kitabın ilk 100 sayfasında bir türlü olaylara giremediğinizi hissedebilirsiniz. Sakın bırakmayın! Özellikle bu türü seviyorsanız kesinlikle pes etmeyin ve devam edin. Siz bu sayfalara geldikten sonra en fazla 2 gün sonra kitap bitecek.

  •  Artı: Şaşırtan bir son

Ters köşe nedir ve nasıl yapılır? Evet, bu kitap tam olarak bunun somut bir kanıtı diyebiliriz. Şaşırmak ve ters köşe olmak istiyorsanız, klonlama konusuna merakınız varsa, klişelerden uzak ve dahice bir roman arıyorsanız, Justin ve Doktorun gizemli dünyasına dahil olmalısınız.

  • Artı: Gölge Evren oyunu

Kurgunun içinde bir anda kendinizi bir oyunun tutkunu olarak bulabilirsiniz. Yazar bu kısımda da inanılmaz bir zekaya sahip olduğunu gösteriyor. Spoiler vermemek adına çok fazla detay vermiyoruz ancak en hızlı bölümlerden bir kısmı bu oyunlu kısımlar diyebiliriz.

  • Eksi: Detay eksikliği

Her kitapta olduğu gibi az çok burada da eksiler var. Mesela klonlama konusu bazı konularda havada kalmış. Bu da kitabın inandırıcılığını biraz sarsmakta ama bu konuda çok fazla detay okuyucuları sıkabilirdi. Bunu da düşünmüş olabilir.

Kübra Çoban

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir