Annabelle’nin Gerçek Hikayesi

Annabelle’nin Gerçek Hikayesi

*Bir oyuncak bebek en fazla ne kadar tüyler ürpertici olabilir?

Dünyada en ünlü ve uykularımızı kaçırmaya yetecek kadar korkunç olan lanetli oyuncak bebek Annabelle’in gerçek hikayesinden bahsedeceğiz.

Lanetli bebeğin hikayesi 1900’lü yıllara dayanmaktadır ve bu dönemin başında üretilen Raggedy Ann Doll serisinde çıkarılan bez bir bebektir. 1970’li yılların başında maddi durumu pek iyi olmayan anne Donna adında ki kızına doğum günü hediyesi olarak ikinci el dükkanından eski bir bebek alır.

 

Donna ise o zamanlarda evini Angie isimli bir arkadaşıyla paylaşmaktadır. Bebek eve geldikten sonra kızlar açıklayamadıkları tuhaf olaylara tanık olmaya başlarlar. Bu bebek kendi kendine hareket etmektedir. Angie ve Donna birebir görmemiş olsalar da devamlı olarak bebeği bıraktıkları yer dışında farklı yerde görüyor ya da farklı pozisyonda buluyorlardı. O dönemlerde Angie’nin erkek arkadaşı olan Lou,ne zaman kızların evine gelse açıklayamadığı huzursuzluk hissinin olduğunu,uyuduğunda kabuslar gördüğünü söylemeye başlar. Kızlar Lou’nun söylediklerini ciddiye almazlar. Kızlar ilk zamanlar bu olayların üstünde pek durmazlar ta ki evde küçük bir çocuğun el yazısı ile yazdığı notlar bulana kadar.

Bu not kağıtlarında ‘ miss me ?, help me ya da help us ‘ şeklinde yazılar yazmaktaydı. Bu durumu daha karmaşık haline getiren bir detayda not kağıtlarının bir parşömen üzerine yazılmış olmasıydı ve kızların evinde parşömen bulunmamaktaydı.

Olaylar daha da garipleşmeye başladıktan kısa bir süre sonra Donna ve Angie eve geldiklerinde salonda Annabelle’yi salonda oturur halde ellerinde ve üstünde kana benzer lekeler olduğunu fark ederler. Bu olaydan sonra eve bir medyum çağırarak olayların iç yüzünü öğrenmek isterler.  Eve gelen medyum yaptığı seansta adının Annabelle Higgins olduğunu öğrendiği ruh ile iletişime geçer. Annabelle uzun bir süre önce kızların yaşadığı evde çok küçük yaşta hayatını kaybeden masum bir çocuk olduğunu söyler. Annabelle bu evden gitmek istemediğini,kızlarla kalmak istediğini ve kendisini güvende hissettiğini söyler. Kızlar bu olaydan sonra bu ev hakkında araştırma yapar ve medyumun söylediklerinin doğru olduğuna inanırlar. Oyuncağın evde kalmasına izin verirler.

Bu karardan sonra olaylar daha kötü ve garip bir hal almaya başlar. Angie ve Lou evdeyken üst kattan yani Donna’nın odasından ayak sesi geldiğini duyar ve üst kata çıkar. Odaya girdiğinde bebeğin yerde yattığını görür onu yerden almak istediğinde göğsünde şiddetli bir acı hisseder ve baktığında pençe izleri olduğunu görür. Bu izler birkaç gün sonra hiç olmamış gibi yok olur.

Bu olaylardan sonra Angie ve Donna medyumun söylediği gibi aslında bu varlığın iyi niyetli olmadığına ve beklide Annabelle tarafından değil şeytani bir varlık tarafından ele geçirildiğini düşünürler. Evlerinin yakınında ki kiliseyi arayarak ederden yardım isterler ancak peder reddeder ve doğaüstü olaylar üzerinde araştırma yapan Ed-Lorraine Warren çiftine haber verir. Çift eve geldiklerinde kötü niyetli bir varlığın eve ve bebeğe musallat olduğunu söylerler. Bu varlığın ilk kurbanı Annabelle Higgins olduğunu söylerler. Bu ruh aslında Donna’nın peşindeydi ve bebeği sadece araç olarak kullandığını anlarlar. Warren çifti evde bir şeytan çıkarma ayini düzenlemek isterler ve bunun içinde çok uzun süredir beraber çalıştıkları Peder Cooke’den yardım isterler.  Peder  ayini gerçekleştirir ve bu kötü varlığı oyuncak bebeğin içine hapis eder. Ed-Lorraine çifti ise kızların güvenliğini sağlamak ve daha sonra başka birine zarar vermesini önlemek amacıyla bebeği evlerine götürürler.

 

Daha sonra müze olan bu evde bebeği görmek için ziyarete gelen çocuklardan biri Annabelle’ya taş atıp,hakaret boyutunda sözler söylemeye başlar.  Çocuk geri dönerken motosikleti ile kaza yapar ve hayatını kaybeder. Çiftin müze olarak kullandıkları evlerine ziyaretçi olarak gelen bir peder yine Annabelle’ya hakaret boyutunda sözler söyler. Yine eve dönüş yolunda kaza geçirir ve ölümden kıl payı kurtulur.

Annabelle filminin çekimlerinin de yapıldığı sırada garip olaylar gerçekleşir. Setin ilk günü sebepsiz yere avize düşer ve bu set çalışanlarını huzursuz eder. Duvarlarda ekibin açıklayamadığı tırnak izleri olduğu da söylenmektedir.

*Gerçekten tüyler ürpertici bu bebek filmlere konu olmuşken,siz ne düşünürdünüz?

Sedalizm

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir