Rastgele

Kişisel Gelişiminize Katkı Sağlayacak 5 Youtube Kanalı

Youtube gün içinde çoğu zaman saatlerimizi ayırdığımız bir mecraya dönüştü. Hemen hemen her alanda youtuberlar görmek mümkün. En çok makyaj yapanlara rastlamakla birlikte artık Youtube’dan teknoloji, kitap vb. tavsiyeler alabiliyoruz. Youtube’da geçirdiğimiz saatlerin birazını da kişisel gelişimimize harcayalım derseniz sizin için bir liste derledik.

5)Barış Özcan

Listenin sonunda yer verdik aslında ama listenin en popüler sayılabilecek ismi kendisi. Aynı zamanda Youtube Barış Elçisi olmasıyla da biliniyor. Barış Özcan’ın verdiği bilgileri çok seviyoruz. Ayrıca oğlu Sufi’yi de çok seviyoruz ve hazırladıkları anaokulundan önce 1000 kitap okuma projesini takip etmenizi şiddetle öneriyoruz. Videolara dönecek olursak, özellikle kişisel gelişimine katkıda bulunmak isteyenler için Zinciri Kırma videosuyla başlamalarını tavsiye ediyoruz.

4)Gözde Tezer

Gözde Tezer kıpır kıpır anlatımıyla bizi adeta videoların içine çekiyor. Kişisel gelişime katkıda bulunmak gibi bir amaç güdüyor mu bilemiyoruz ancak kişinin kendini geliştirmesine yardımcı olabilecek çok sayıda videosu var. Hem de oldukça güzel kitap önerileriyle karşımıza çıkabiliyor. Kendi hayatından verdiği örnekleri de oldukça başarılı buluyoruz.

3)Cansu Dengey

Cansu Dengey’i daha çok Instagram paylaşımlarından tanıyor olabilirsiniz. Kendisinin Youtube videoları da izlenmeye değer. Çok sayıda organize ve düzenli yaşam üzerine videosu var. Tavsiyeleri de gerçekten kayda değer. Özellikle hedefler videoların da size de ilham olacak orjinal hedefler görebilirsiniz.

2)Beyhan Budak

Beyhan Bey klinik psikolog. Kanalı ise hayata dair tüyolar ile alakalı videolar diyebiliriz. Kendisinin kanalda hali hazırdı yüklü 150 adet videosu var. Videolar genelde 5-15 dk aralığında. Günde 1-2 tane video izleyerek bile kendinize katkı sağlayacağınızı söyleyebilirim. Kendisinin başarının sırrını verdiği bir videoyu paylaşmak istedik başlangıç olarak.

1)Başak Kablan

Benim bu listedeki şahsi favorim Başak Kablan. Kendisi kendi ütopyasını yarattığını söylüyor. Kanalını etkileyici kılan kısım tamamen kendi hayatından verdiği örneklerden oluşturması ve konuştuklarında çok çok dürüst olması. Genelde bu kişisel gelişime dair verilen tavsiyelerden bir sahtelik  akar ya Başak Kablan onun tam tersi. Öncesinde hosteslik yapıp sonrasında onu bırakıp garson şimdilerde de youtuber olan Başak Kablan’ın macerasını izlemeye başlamak isterseniz önden buyrun.

Başlıklar: , , , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

10 Mayıs 2018, 12:21

Gaspar Noe Yeni Filmi ile Cannes Film Festivalinde

Gaspar NOE – CLİMAX Climax Gaspar Noe’nun İrreversible ‘dan bu yana ilk Fransızca filmidir. En son 2015 yılında Love filmi ile Cannes festivalinde yürüyen NOE, üç yıllık aranın ardından yine farklı bir konu ve özgün tekniğiyle sevenleriyle buluşuyor. Sevenleri kadar sevmeyenleri de çok olan yönetmenin filmleri eleştirmenler tarafından oldukça sert...

Devamını Görüntüle