Angara Bebesi: Ezhel

Angara Bebesi: Ezhel

Ezhel’in seveni çok nefret edeni yok gibi bir şey. Sadece bir miktar mizahına alet edenleri var o kadar. Kendisi de mizahtan rahatsız olmuyor gibi görünüyor. Hatta çoğu zaman mizahın tam ortasında. Örneğin Kurcala ile çektiği videosuna çok güldük.

“o piti piti karamela sepeti terazi lastik jimnastik is pas kir kömür plastik”

Kendisi 1 Temmuz 1990 doğumlu. Gerçek adı ise Ömer Sercan İpekçioğlu. Rap piyasasında Ais Ezhel adıyla tanınmaya başlandı. İlk gündeme gelişi Keişan ile birlikte çıkarttığı  küfürlü serisi T**** Senfoni ile oldu. Taa o zamanlarından  farkı belliydi. Rap konserlerinde onlarca rapçi ile aynı sahneye çıkardı ve dinleyicisine hadi dans edelim diyen tek rapçi olurdu.

Sonrasında Sekiz serisi ile gündeme geldi. Rap büyük bir pasta dediler ve böldüler onu sekize bir dilimini de Ezhel aldı.

Tam Angara bebesi ruhundan hiç vazgeçmeden ilerledi. Gençlerbirliği resmi şarkısı olan Kırmızı Kara’yı yaptı. Herkesi kırmızı kara burası Ankara diye gaza getirdi. Taa o zamandan Ankara’nın ilçelerini şarkılarında sıralama huyu olduğunu da görüyoruz. Eee bu aşk Tunalı’da sevgiliyle oturmak gibi.

Sonra bir albüm çıktı: “Müptezhel”.  Herkes vay be bu rap müzikte iş varmış demeye başladı. Daha müzikal bir alt yapı kullanarak yani trap diyebileceğimiz bir tarzı benimseyerek devam etti yoluna. Albümün ilk klibi Şehrimin Tadı şarkısına geldi klip albüm kadar ses getirmese de çok beğenildi. İs pas kir çöplük plastik egzos esraaar.

Ezhel’in konserleri dolup taşmaya başladı. Ama o yoluna sadece rap müzikle devam etmiyor. Buna ek olarak Kökler Filizleniyor oluşumuyla da müzikte yoluna çeşitlilik katıyordu. Ezhel’de her yol var anlayacağınız. Zaten adam şişeyi bile müzik aleti olarak kullanabiliyor daha azını bekleyemezdik.

  Albümün 2. klibini Geceler isimli şarkısına çekti. Geceler şarkısı da zaten klipsiz halde bile tutulmuştu. Klip +18 olmakla birlikte şimdiye kadar rap piyasasında çekilmiş en iyi klipler arasına girdi.

Sonuç olarak Ezhel’i çok sevdik. Rape karşı olan ön yargıları neredeyse yıktı diyebiliriz. Bu arada instagram paylaşımlarıyla da bizi güldürmeye devam ediyor.

deligomlegim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir