Yaman ve Mira’yı Özlemek İçin 5 Sebep

Yaman ve Mira’yı Özlemek İçin 5 Sebep

13 Eylül 2013 akşamı… Tozludere’nin Yaman’ı, Altınkoy’un Mira’sı… Klasik zengin kız fakir oğlan hikayesi gibi görünse de yine de farklıydı onlar. Diyalogları, hikayeleri, dostlukları ve aşklarıyla! Yetmiş yedi bölüm sürdü hikayeleri, her bölüm aynı heyecanla aynı merakla bekledik onları, izledik. Çok sevdik ve çok özledik. Neyse ki Teve2’nin tekrarlarıyla bir nebze olsun özlemimiz dinerken Medcezir’in YaMira’sını Özlemek İçin 5 Sebebi PigmeLaf.com Sosyal İçerik Platformu olarak sizler için yazdık ?

Ä°lgili resim

 

1- Uyumları!

Burada kocaman bir alkış her şeyden önce Çağatay Ulusoy ve Serenay Sarıkaya’ya lütfen…İki sezon boyunca bize öyle güzel Yaman ve Mira oldular ki ne söylesek ne desek az…Elektrikleri,ışıkları,ten uyumları vb.sayamayacağımız bir sürü şeyleri öyle güzeldi ki.Onlar her zaman yan yana olsun hep birbirlerinin ellerini tutsunlar istedik.Siz de istediniz biliyorum ?

 

2-Kıskançlıkları!

yaman mira gif ile ilgili görsel sonucu

Aşk olur da kıskançlık olmadan olur mu? Tozludere’nin Yaman’ı az kıskanmadı Kuyruklu Yıldız Mira’yı…Orkun faktörü varken özellikle…Mira Beylice’de az çekmedi tabii Leyla unsurundan ama hepsi güzel tatlı anılar olarak kaldı geride ?

 

3- Birbirlerinden Asla Kopamamaları!

Ayrıldıkları ve başka birileriyle birlikte oldukları zamanda oldu tabii. Daha çok Yaman için desek daha doğru olur. Ama onlar ne olursa olsun hep yan yana buldular kendilerini. Bilinçsiz bir şekilde birbirlerine laf sokarken,kıskanırken,içten içe kudururken bulmuşken kendilerini e barışmasalar olmazdı tabii! ?

 

4-Sözleri!

Yetmiş yedi bölüm boyunca onların güzel sözlerini izledik. Belki de onları bu yüzden bu kadar çok sevdik. İlk olarak böyle başlamıştı…

-Mira ben

-Ne demek Mira?

-Bir kuyruklu yıldızın adıymış,

-Yaman ben. “SALT YAMAN”…”

Bu repliklerden belliydi aslında klasik zengin kız,fakir oğlan ilişkisi gibi olmayacakları…Birbirlerini kaybetmek üzereyken, birbirlerinin ruhlarına söylediler en özel sözlerini!  Dizi tarihinin en güzel repliklerinden bazıları da bu dizide geçmedi mi sizce de? Bazen can yakan replikler olsa da, çoğu replik dün gibi aklımızda. ?

“-Herkesin birine ihtiyacı var. Herkesin farklı farklı bahanelerle bir eli tutmaya ihtiyacı var. Bazen kaybetmekten korktuğu için. Bazen günahı en büyük kelepçesi olduğu için. Başladığı noktaya geri dönmemek için. Yalnız kalmamak için.

-Aslında yalnız olduğumuzu bildiğimiz için. Aslında ben de korkuyorum yalnız kalmaktan.

-O zaman elimi hiç bırakma…”

 

5- Aşkları!

Ve tabii ki aşkları…Tüm zorluklara,imkansızlıklara,sınıf farklılığına,yaşanmışlıklara,düşmanlara ve ayırmak isteyen,kıskanan herkese inat savaşmalarının tek sebebi aşkları. Birbirine aşık iki genç diye bahsedip geçilemeyecek kadar anlamlı, yetmiş yedi bölüm boyunca baştan sona yaşamak için efsanevi bir aşktı onların ki. İyi ki hayatımıza girdiniz ve bir şekilde kalbimize dokundunuz Yaman ve Mira Koper… Televizyon tarihi sizi hiç unutmayacak!

yaman mira gif ile ilgili görsel sonucu

 

 

Sinem Sarı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir