Serenay Sarıkaya’nın Akıllara Kazınan 5 Rolü

Serenay Sarıkaya’nın Akıllara Kazınan 5 Rolü

Son zamanlarda oldukça popüler olan yarattığı her rolle hafızalara kazınan isim Serenay Sarıkaya 01.08.1991 yılında Antalya’da doğmuştur. Annesinin adı Ümran, babası Mustafa Sarıkaya’dır. 6 yaşındayken anne babası boşanan Sarıkaya, ilk, ortaokul ve liseyi Antalya’da okumuştur. Daha sonra İstanbul’a gelmiş ve Ataşehir Adıgüzel Güzel Sanatlar Lisesi’nde Tiyatro Bölümü’ne devam etmiştir.

Çek Cumhuriyeti’nde 2007 senesinde düzenlenen “Avrupa Gençler Güzellik Yarışması“nda Türkiye’yi temsil etmiştir. Bu yarışmanın sonucunda “Jüri Özel Ödülü”nü alarak Türkiye’ye dördüncü olarak dönmüştür. “Türkiye Güzellik Kraliçesi” adlı 2010 yılında düzenlenen yarışmada ise ikinci olmaya hak kazanmıştır. Oyunculuk kariyeri elde ettiği bu başarılarla başlayan Serenay Sarıkaya’nın unutulmaz 5 rolünü PigmeLaf.com Sosyal İçerik Platformu olarak sizler için hazırladık.

 

1- Sofia / Adanalı

7 Kasım 2008’de yayın hayatına başlayan dizide Oktay Kaynarcalı, Mehmet Akif Alakurt gibi isimlerle baş rolü paylaşan Sarıkaya, o zamanlar daha 17 yaşında bir genç kızdı. Dizi de babası polisti ve annesiyle boşanmışlardı. Annesiyle birlikte yaşayan Sofia‘nın babasından haberi yoktu. Annesinin ölümü ve vasiyetinin açıklanması ile birlikte babası ile tanışır ve olaylar gelişir. Adanalı dizisi reytinglerde çoğu kez 1. olmuştur.  7 Kasım 2010’da unutulmayacak bir final bölümüyle ekranlara veda eden Adanalı’nın tekrarları A2 kanalında verilmektedir.

 

2- Yeşim / Lale Devri

Adanalı’dan sonra hızlı bir girişle önce Show Tv’de daha sonra Fox kanalında yayınlanan, Lale devrinde oynayan Sarıkaya, adını iyice duyurmaya başlamıştır. Kayserili, geleneklerine bağlı, zaman geçtikçe zenginleşen bir aile olan Çınar Ilgaz’ın (Tolgahan Sayışman) ailesi ile İstanbullu, sosyetik ve gittikçe maddi gücünü kaybeden bir aile olan Lale Taşkıran’nın ailesinin arasındaki savaşını ve ikilinin birbirlerine olan aşkını anlatır. Lale’nin kız kardeşi Yeşim‘in(Serenay Sarıkaya) Çınar’a olan iflah olmaz ve aynı zamanda platonik aşkını ve entrikalarını anlatan dizi de Sarıkaya rolünün hakkını vererek seyircinin beğenisini kazanmıştır. 14 Eylül 2010 yılında başlayan dizi 8 Şubat 2014 yılında sevenlerine veda etmiştir.

 

3- Mira / Medcezir

Başrolünde Çağatay Ulusoy, Serenay Sarıkaya ve daha nice büyük isimlerin bulunduğu dizi adeta bağımlılık yaptı. İstanbul’un durumu pek de iyi olmayan mahallelerinden biri Tozludere’de yaşayan Yaman’ın (Çağatay Ulusoy) başı abisi Kenan yüzünden derde girer. O güne kadar hayatı zorluklarla giden ama iyi olması için uğraşan Yaman’ın sicili de abisi ile birlikte kirlenir. Yaman tam hayatının bittiğini düşündüğü anda avukat olan Selim Serez (Barış Falay) ile yolları kesişir. Selim aslında Yaman’ın gelecek vaat eden bir genç olduğunun farkına varır ve ona yardım teklif eder. Önce bu yardımı kabul etmeyen gururlu Yaman bir süre sonra başka çaresi olmadığının farkına varır ve teklifi kabul eder. Selim’i yaşadığı eve Altınkoy’a gelen Yaman orada Mira (Serenay Sarıkaya) ile tanışır. İlk başta o zengin semtte tanıştığı kızın kendisine uymayacağını düşünse de gelişen olaylara karşı koyamaz ve ikilinin arasında büyük bir aşk başlar.

 

4- Duru / Fi

Yapımcılığını Ay Yapım’ın, yönetmenliğini Mert Baykal’ın yaptığı, inter dizisi Fi bomba gibi düştü gündeme. Bir adam bir kadını en fazla ne kadar sevebilir? sorusunun cevabını bulabiliceğiniz dizi de Serenay Sarıkaya, Ozan Güven, Berrak Tüzünataç, Mehmet Günsür yer alıyor. Seranay’ın dizideki rolünü anlatmaya kelimeler yetmez en iyisi buyrun siz fragmanını izleyin.

 

5- Çiçek / İkimizin Yerine

Sarıkaya’nın başrolü oynadığı ilk film olan İkimizin Yerine seyircinin oldukça beğenisini kazanmıştı. Küçük bir kasabada yaşayan ve sürekli aynı şeyleri yaşamaktan sıkılan Çiçek (Serenay Sarıkaya) ailesinin baskısı altında sıkışan genç bir kadındır. Kafasında hayata dair çözülmeyen soruları olan Çiçek lise öğrencisidir. Okuluna yeni gelen edebiyat öğretmeni Doğan (Nejat İşler) ile tanışınca hayatı bir anda değişmeye başlar. Fakat, öğretmeni olmasından kaynaklanan bir yasak aşk durumu ortaya çıkar. Doğan bu imkansız gibi gözüken aşka ne kadar karşı koymaya çalışsa da Çiçek’e sonunda aşık olur. Büyük bir aşk yaşamaya başlayan ikili farkında olmadan aslında bir ailenin de kaderini değiştirecektir. Filmde Zerrin Tekindor, İştar Gökseven, Merve Çağıran, Aslı Bekiroğlu ve Özgür Emre Yıldırım gibi isimler yer alıyor.

 

 

 

Halenur Haskırış

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir