Parfümünüzü Daha Kalıcı Yapmanız İçin 5 Tavsiye

Parfümünüzü Daha Kalıcı Yapmanız İçin 5 Tavsiye

Bir sürü para verdiğiniz parfümlerinizin daha kalıcı olmasını istemez misiniz? Sürekli bir sürü para verdiğiniz ancak istediğiniz sonuçları alamadığını parfümlerin daha kalıcı olması mümkün hem de sadece 5 adımda parfümlerinizi daha kalıcı hale getirebilirsiniz. Belki de basit hatalar ile tüm kalıcılığı siz bozuyorsunuzdur. Yazıyı okuduğunuzda yapmanız gerekenlerin basit şeyler olduğunu göreceksiniz.

1. Tüm bedeninizi nemlendirin

Özellikle kuru bir cildiniz varsa iyi bir nemlendirici ile tüm bedeninizi nemlendirmelisiniz. Kuru ciltler parfümlerin kalıcı olma durumunu azalttığı için istediğiniz sonucu elde edemezsiniz. Her duştan sonra nemlendiricileri kullanabilirsiniz.

2. Cildinize uygun formülü bulun

Her parfümün formülü her ciltte aynı etkiyi ve aynı kalıcılığı bırakmaz. Bu yüzden parfüm seçerken parfümlerin formüllerine özellikle dikkat etmeniz gerekmektedir. Eau de Parfum (EDP) formüllü parfümler Eau de Toilette (EDT) parfümler ile kıyaslandığında her zaman daha yoğun ve daha kalıcı olurlar. Haliyle EDP seçmeniz daha doğru bir tercih olacaktır.

3. Parfüm yapısını bozmayın

 

Bunu nasıl yapıyoruz diyorsanız eğer hemen anlatalım; parfümü sıktıktan sonra o bölgeye baskı uygulamayın. Yani bileğinize parfümü sürdükten sonra bileklerinizi birbirinize sürmeyin ya da boynunuza parfümü sıktıktan sonra elinizle dağıtmaya çalışmayın.

4. Petrolyum içerikli bir kremle parfümünüzü sabitleyin

Bilek içleri, boyun, dirsek içleri ve diz arkalar gibi bölgeler parfümlerin sıkılması gereken bölgelerdir. Ancak parfümünüzü sıkmadan önce petrolyum bazlı bir ürünü bu bölgelere sürerseniz parfümünüzün hemen buharlaşmasını engellersiniz. Bir nevi kokunuzun ömrünü uzatır ve sabitlersiniz.

5. Parfümleri doğru yerde saklayın

Güneş ışığına maruz kalan parfümlerin bozulması kaçınılmazdır. Bozulan parfümlerin kalıcılığı da kalmaz. Banyoda da parfümlerinizi saklamak iyi bir fikir olmayacaktır. Parfümlerinizi güneş ışığından uzakta hatta kendi kutularında saklamalısınız.

Alex10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir